Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Elengednéd a majdnem 18 éves...

Elengednéd a majdnem 18 éves fiadat az USA-ba?

Figyelt kérdés
Nyelvtanulási célból, nem egyedül menne, hanem egy 18 éves barátjával. Két hétről lenne szó, és az egész utat a pénzükből fedeznék.

2023. máj. 22. 18:14
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Nem tudom, átgondolnám
77 szavazat
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
30%
Felnőtt.
2023. máj. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
93%
Két hét az nem nyelvtanulás. Egyébként betöltött 18 évesen igen, ha velem kellő mennyiséget közlekedett már külföldön, és egyedül már volt Európán belül. A majdnem 18 évest nem.
2023. máj. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
45%
Nem engedés kérdése, 18éves
2023. máj. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
81%

Csak nyelvtanulási célból miért kell az USA-ig menni, pláne ha csak két hétről van szó?

Ha ösztöndíjjal akarna menni hónapokra, ami egy szervezett utazás, tanulás stb, akkor mehetne. Kiskorúként csak a haverjával pár hétre nem.

2023. máj. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
29%
Elmult 18, tehat o dont. Az en apukam 19 eves koromban nem akart elengedni egy egyetemista szervezesu europai tengerparti utazasra. Megertettem az indokait, es mondtam, hogy mar dolgozom az egyetem mellett, igy nem gond magamnak kifizetni, ugyhogy elmegyek. Meglepodott, hogy ellentmondtam neki, es hogy nem kertem az engedelyet. Sajnaltam is, mert tudtam, hogy vegig fogja izgulni, de az en dontesem volt, es elmentem.
2023. máj. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
95%

A hozzászólók nagyon nagyvonalúan eltekintenek a majdnem szócska ottlététől. Egyébként az USA-ba nem csak úgy bekóricálunk, hanem van némi bürokrácia meg egyéb teendő is, pláne magán szervezés esetén. De biztos a MAJDNEM 18 éves ezt i.siman elintézi.


Az a gyanúm, hogy a kérdező lesz ez a majdnem 18 éves.

2023. máj. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 Derjaderja ***** válasza:
36%
Nem. 18 éves korig én felelek érte jogilag is.
2023. máj. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 Derjaderja ***** válasza:
20%

Hozzáteszem, én 25 éved korig otthon laktam, addig oda mehettem ahová engedtek. A 18 évesemnek akkor nem kellene engedély, ha külön és a saját pénzéből él.

Hozzáteszem, velem sose szívóztak direkt a szülők, mentem pl fel évre külföldre is, de ezek a dolgok családi megbeszélés kérdései.

Én se megyek el vhová, ahová a párom nem szeretné. És viszont.

2023. máj. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
92%
Nyelvtanulási célzattal? Tehát nyelviskolába? Akkor inkább Anglia. Beutazás is sokkal könnyebb. Nekem ez a nyelvtanulás barátommal 2 hétig az USA-ba nagyon kamunak tűnik. A nyelvtanulás része.
2023. máj. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
75%
Igen, elengedném. Bár két hét nem dob túl sokat a nyelvtudáson, de ha maguk fizetik, és normálisan meg van szervezve, akkor miért ne. Én egy kanadai középiskolában dolgozok, és nálunk mindig vannak külföldi, főleg európai diákok 3,6 vagy 10 hónapos időtartamra. 9.-esek is vannak, tehát 15 évesek. A 17 évesek általában már kíséret nélkül jönnek. Persze tudom, ez más, mert a szülők szervezik, de ha tudom hová megy a gyerekem, bevon a szervezésbe, akkor engedném.
2023. máj. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!