Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anyám nem akar elengedni abba...

Anyám nem akar elengedni abba a középiskolába, ami nekem szimpatikus, és azt sem hagyja, hogy azt tanuljam, amit én szeretnék. Mit tudok vele csinálni?

Figyelt kérdés
Neki nem tetszik az, hogy egy közepes iskolába szeretnék menni egy nívósabb helyett, és az sem, ami ott érdekelne... minden áron egy másik iskolát akar rám erőltetni, meg egy olyan szakot, amin nem tudom, hogy mit lehet csinálni, meg mit lehetne vele kezdeni... szeretek rajzolni, és viszonylag jól is megy, ezért minden áron azt akarja, hogy azzal foglalkozzam. Még egy isten háta mögötti iskolába is hajlandó lenne elküldeni, hogy ezzel foglalkozzam, csak azt már megmondtam neki, hogy kollégiumba nem vagyok hajlandó menni, és egész nap utazgatni sem fogok. A családból a testvéreim és anyám nagyon ellenzik ezt, kiborultak, kiabáltak velem, apám viszont rám hagyná, mert az én döntésem valamennyire... de akkor is oda szeretnék menni, csak anyám nem érti meg. Azzal érvel, hogy kiskorú vagyok, azt KELL tennem, amit ő mond nekem, még ha nem is tetszik, de normális okot nem ad arra, hogy miért nem csinálhatom azt, amit én szeretnék...
2010. okt. 20. 18:28
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam még, hogy azt is mondta, hogy megy, beszél a rajztanárommal, mert ő szokott a pályaválasztással is foglalkozni, és ő is ajánlotta nekem a rajziskolát, amit visszautasítottam (messze van). De miért kell mindenkit belevonni ebbe? Úgy sem vehetnek rá... semmi közük hozzá.
2010. okt. 20. 18:31
 2/5 anonim ***** válasza:

ezt mondd vagy valami ilyesmit: Anyu ez az én életem, én döntöm el mit kezdek vele. Megértem hogy a javamat akarod. De nem dönthetsz helyettem. Igaz hogy még kiskorú vagyok, de mire kijárom az iskolát már felnőtt leszek. Akkor lesz egy olyan végzettségem amit utálok. Az nem jó semmire, mert akkor megint újra kell kezdenem mindent hogy azt csinálhassam amit ÉN és nem amit Te akarsz.

meg ilyen blabla..lelkérehatósszöveg.

2010. okt. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Talán, tudom nehéz elhinni, de csak szeretetből teszi ezt, hisz Te írod, hogy szeretsz is rajzolni. És tudod hány fiatalnak kell olyan dolgot csinálni amit nem is szeret... És hányan tennék össze a két kezüket azért, hogy kollégiumban legyenek, ahol nulla szülői felügyelet és zsarnokság :)Bulik, délutáni séták, új barátok, új szerelmek egy új városban..szerintem nem rossz...És egyébként is mire tényleg kitalálod, hogy mivel szeretnél foglalkozni majd ha eljön az ideje, na addig még annyi minden szeretnél lenni, hogy sokminden :) Addig meg lógathatod a lábad és rajzolhatsz ami jó!!! Szerintem időt nyersz, önállóságot és sok tapasztalatot. Tudom ezzel nem vigasztaltalak meg, de biztos vagyok benne, hogy csak jót akar. Egy nyugodt délután ülj le vele megbeszélni, ne emeld fel a hangod és ne duzzogj, csak kérdezz és akkor ő is normálisabban fog válaszolni, ez a kulcs legalábbis az én szüleimhez, ha higgadtan közelítesz hozzájuk, meg a témához :) Sok sikert
2010. okt. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha NEM szeretnél rajzolni ,ne menj olyan iskolába. Nekem egy barátom imád rajzolni és még úgy is utálja az iskoláját ( Kisképző asszem) , ha nem akarsz rajzolni elégg sz*r lenne a napi 2-3 rajzóram, és elpocsékolt idő , amit ott töltesz,ha nem rajzzal kapcsolatos dologgal akarsz foglalkozni. Mérlegelni kell ,hogy mit akarsz kezdeni az életeddel. Ha teszem azt fodrász akarsz lenni, tök felesleg elmenni valami középsz*r gimibe, ha informatikus akarsz lenni, tök felesleges rajz suliba menni. Én nem hagynám,hogy más döntsön az életem felöl. Azt csináld ,amit te akarsz! Én vendéglátós akartam lenni, aztán végül idegenforgalomra kerültem , de nem zavar,mert ez is érdekel :)
2010. okt. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Hogy alakult végül az életed?
2017. ápr. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!