Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A kamaszkori felvilágosítás...

A kamaszkori felvilágosítás milyen színvonalú jelenleg az iskolákban? Van rá igény a net mellett?

Figyelt kérdés
2010. okt. 28. 22:58
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Igen magas, azért van ilyen sok okos és felvilágosult gyermeke kis hazánknak...lol
2010. okt. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
Vagy biológia óra keretében oldják meg vagy valamilyen szinten az iskolaorvoson keresztül. De azért ez nem az iskola dolga lenne, hanem a szülőé...
2010. okt. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekünk volt 7edikben. Eljött az iskola orvos és az magyarázott. De olyan gyökér alapból :D Meg a biológia tanár rohadt jó fej és az mesélt ezt azt xD az akármiről beszélt neked.


17f

2010. okt. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nálunk?6.-ikban (mikor a legtöbb lánynak már megvolt),beszélt a védőnő 15percet a menzeszről,és kész....ez a város 'elit' sulija(max 1-2 cigány jár ide),aztán nagyban szarnak a fejünkre ilyen téren.

Van egy barátnőm,akinek az anyja nem tudott ilyenről beszélni vele...meg úgy igazán semmiről sem.Na...ő az aki már 14 évesen nem szűz(mellesleg a pasijával 2hónap után feküdt le,úgy hogy közben 3x megcsalta)....előtte szűzku.rva volt.

Szóval szerintem azért számít,hogy ne csak a haveroktól meg innen onnan tájékozódjunk.

2010. okt. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
talán 5.-ben vagy 6.-ban volt felvilágosítás, de hát könyörgöm 11-12 éves gyerekek mit tudnak még erről? most kéne beszélgetni, nem akkor kellett volna! meg amúgy is végig röhögte mindenki. aztán kimarad egy pár év, és tessék, itt a sok 15-16 éves lány gyerekkel! most gimiben gyakorlatilag semmilyen felvilágosítást nem kaptunk, jó hát gondolom ezt azzal magyarázzák hogy már előtte volt ilyen óra. tehát nincs semmilyen színvonala..
2010. okt. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
A szülő dolga a felvilágosítás, nem az iskoláé, tehát aki felelőtlenül lesz fiatalon szülő, ott a drága anyja meg apja a hibás, és nem az iskola.
2010. okt. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kamaszkori felvilágosítás??? :))

Felnéznek erre az oldalra, és mindent tudnak, minden kategóriában...

Itt név- és arc nélkül lehet bármiről, gátlástalanul kérdezni. A szexualitás témakörben a legtöbb 14-16 éves lurkó.

2010. okt. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nálunk az általános iskolában 6., 7. és 8. osztályban minden évben volt felvilágosítás, amikor is két védőnő beszélt a menstruációról, szexről és a védekezési módokról. Külön volt tartva a fiúknak és a lányoknak. A fiúk természetesen végig röhögték az egészet, a lányok figyeltek azért. A színvonala szerintem jó volt, hoztak be még óvszert is megmutogatni, hogy milyen is az, meg kaptunk ajándék betétet és tampontXD De igény szerintem nem nagyon volt rá, mivel már mindenki tudott nagyjából mindent.
2010. okt. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
56%

Nálunk a tavalyi felvilágosítás szerintem abszolút színvonalas volt.

Két részletben történt a felvilágosítás a 9.-es osztályoknak.3-3 osztálynak volt egyszerre bent a "nagyteremben".A felvilágosítás egy tanóra helyett volt és a városban dolgozó egyik nőgyógyász tartotta.

Elmondott minden lényeges dolgot:testi változások a kamaszkorban,hormonok változás,menstruáció - tampon és betét használata,fertőzés,gomba,nőgyógyászati vizsgálat,szexuális élet,nemi betegségek,védekezés...

Eőször elmondta amit ő gondolt,hogy fontos elmondania,utána kérdezhettünk és válaszolt a kérdésekre.


Szerintem nagyon korrekt felvilágosítás volt,bár már mindent tudtam!

15/L

2010. okt. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk hebegett-habogott a védőnő, szóval mi barátnőimmel könyvekből néztünk utána, mi hogy történik. Persze, beszélgettünk is róla, meg nagyokat röhögtünk, de minden világos volt. Egyikünknek sincsen semmi problémája a szexszel.
2010. okt. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!