Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » OdaadnáTok a 13 éves gyereknek...

OdaadnáTok a 13 éves gyereknek a családi pótlékot?

Figyelt kérdés

Egy szomszédasszonyom lánya közölte, hogy kéri, mert az neki jár.

Nekem van erről egy véleményem, de kiváncsi lennék másokéra is.


2011. febr. 16. 20:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%

én a kis hugyosnak olyan lekevertem volna ezért...

17/F

2011. febr. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%

Nekem anyu sose adta oda, se a gyerektartást, de még zsebpénzt se kaptam. Ennek ellenére, ha kértem néha pénzt, adott, és nem szenvedtem hiányt semmiből, igaz, extra dolgokat sem kaptam.

19/l

2011. febr. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%
Azért kíváncsi lennék,hogy mire akarja elkölteni...
2011. febr. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%

Nem. Tudod mi jár neki? A szája.


A szülők etetik, fizetik a ruházkodást, taníttatást, tábort, osztálypénzt, kirándulást, szórakozást, egy kis zsebpénzt, ezek jóval többek, mint a családi pótlék összege.

Bár, lehet, hogy egyszer odaadnám neki azt a 12 000 Ft-ot, viszont akkor abban a hónapban a kisasszony gazdálkodjon ki magának mindent, az uzsonnától kezdve a cipőig, adjon bele a rezsibe is, elvégre fogyaszt ő is vizet, áramot stb. Kíváncsi lennék, utána is pattogna....

2011. febr. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%

De ezt hogy képzeli az a gyerek? Van annak az anyának tekintélye? Szívesen megmondanám neki hogy elkényeztetett kis ku*vát nevel. Le tudnám köpni az ilyet. Olyat lecsavartam volna a kis p*csának hogy ép foga nem maradt volna.


Bocsi a szókimondásért de nagyon felhúzott.

2011. febr. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
79%
A családipótlék, gyerektartás nem a gyereké, hanem a szülőé, hogy a gyerek miatti anyagi terheken valamennyit könnyítsen. Ha valaha az életben a gyerekem lesz olyan okos, hogy számonkérje rajtam, mondván hogy az neki jár, akkor majd levezetem neki, hogy miből élünk. Rezsi, élelmiszer, ruházkodás - ha fizeti a rá eső részt, övé a gyerektartás és a családipótlék....
2011. febr. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: ma 20:50

99%-ig az én véleményem fogalmaztad meg...

2011. febr. 16. 20:53
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Tudjátok mit. Én odaadnám neki. utánna benyújtanám a számlát. Mindenre. Víz-villany-fűtés számlák arányos összegét, 20 forint naponta a parizer, ugyanennyi a zsemle, meleg étel alkalmanként 300ft. Plusz esetleg lakbér.

Körülbelül 10 perc alatt a kisasszony rájön, hogy még semmit sem vett, máris adósságban van!

2011. febr. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is odaadnám és kiszámolnám a kaja és a rezsi rá eső részét....

Rögtön nem lenne olyan nagy a szája.

2011. febr. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Eszembe se jutna ilyen. én nem kapom meg a családi pótlékot, de ha anyutól vagy aputól kérek egy kis pénzt adnak (külön kb.havi 2-3000ft-ot kérek el). Tudom, hogy ők fizetik a kajám, ruhám, sulis dolgokat, vonat bérlet, kosárcsapat tagdíjat stb. Ha odadanák a 12000ft-ot havonta nem jönnék ki belőle. Akinek meg van képe elkérni nehogy még külön zsebpénzt is kérjen.

16/L

2011. febr. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!