Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ha a 12 éves kislány úgy...

Ha a 12 éves kislány úgy sminkel mint egy 25-ös, és mivel tájékozatlan, a csillámos szemhéjpúdert ( mert úgy tetszik neki), a szeme alá a fél arcára is rákeni. Mit mondhatok?

Figyelt kérdés
nem akarok a lelkébe gázolni, de az olyan mint egy mini K. félek, ha szólok, az olaj a tűzre, de utoljára egy keresztelőn is így jelentünk meg én láttam tekinteteket a hátam mögött. és igazuk volt, de az apja nem szól semmit, ő ezt nem veszi észre ( pasi) mit szóltok,
2009. márc. 5. 10:36
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
91%
Te kije vagy a kislánynak? Ha az anyukája, akkor szólj rá!
2009. márc. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
hát ez az.... az apukájának vagyok a barátnője... de nem olyan barátnő( rossz értelemben) szültem 3 év kapcsolat után egy gyereket aki most 8 hós. a kislány egyébként értelmes, csak akritikákak iszonyú nehezen viseli, sokszor apjával is szembeszáll( skorpió- a lány))és amúgy jól kijövünk a kicsit szereti, vigyáz rá.csak ha megyünk valahová ég a pofám a sminkjei miatt. APjától azt ossem hallotta, hoyg kislányom TE nem vagy a legszebb, vagy leg....mindegy mi.
2009. márc. 5. 10:53
 3/23 anonim ***** válasza:
86%
nekem 12 éves saját fiam van, neki is marha nagy a szája. nehéz velük, elöbb érnek mint mi anno. ha lányom lenne, tuti nem sminkelné magát alapból, nem hagynám. én a helyedben először is apjával beszélnék, hogy állitsa le a sminkelésről a lánykát, ha nem megy, összeesküdnék a kozmetikusommal,hogy elviszem a lányt hozzá és egy nagyon halovány sminket mutasson vagy valamilyen formában beszélje le a gyermeket a sminkelésről. nagyon korai még ez a sminkdolog szerintem.
2009. márc. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

persze, hoyg korai, de az anyukája ( a vér szerinti, akihez két hetente megy) AVONozik és el is látja őt a cuccokkal, sőt onnan lakkozott körmökkel jön és erős szemspirállal. egyszer szóltam. hjogy elkenődött... mire, ja, mert tegnapi.

Hát abban aludni?? én szoktam sminkelni, de úgy tudom, este illik lemosni. Nem merek szólni, mert úgy érzem én csak rossz lehetek.

2009. márc. 5. 11:28
 5/23 A kérdező kommentje:
a kozmetikus jó ötlet, úgyis sok a pttanása most..lehet megyünk, köszi
2009. márc. 5. 11:29
 6/23 anonim ***** válasza:
92%

Én egy komplett tanácsadást javasolnék, ami igaz nem olcsó, de megtanítják azt is, hogy milyen színek állnak neki jól ruhában és sminkben, hogy sminkeljen-fennt, lent, ívesen, egyenesen...- milyen ruha áll neki jól- rövid, hosszu, kerek nyaku vagy v kivágásu, milyen anyagok, milyen stílus...és hidd el, ez után nem fog ilyeneket csinálni...

De soha ne mondd neki, hogy ez így nem jó, inább egyszer sminkeld ki te, és mutasd meg neki, hogy így sokkal szebben néz ki, jobban kiemeli a szemét, a szája szép ívét..szóval csak dícsérd, ha jól áll neki valami, és mindig azt mond, hogy úgy jobb lenne, mint hogy így ronda.

2009. márc. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
91%

Az apjának kéne beszélni a vérszerinti anyjával, hogy az ilyen cuccokat mellőzze legalább. Vigyen körömlakkot, parfümöt, sampont, púdert, bármit, de az ilyen erősebb dolgokat mellőzze még pár évig.

Te mást nem nagyon tudsz tenni, mint hogy mielőtt elindultok valahova, kisminkeled, vagy megmutatod neki szerinted hogy állna neki legjobban. Sminkről teljesen lebeszélni úgysem tudod. De ha van, akkor legalább legyen normális. Ha egyszer valami lightosabbat hoz össze, akkor dícsérd meg, hogy nagyon jól néz ma ki, és ez a smink sokkal jobban kiemeli a vonalait, mint a tegnapi....


Ha mentek kozmetikushoz, esetleg előtte megbeszélhetnéd kozmetikussal, hogy a kezelés alatt próbáljon valahogy hatni rá, hogy ezt még nem kéne. Akár találjon ki valamit (nem tesz jót a bőrének, emiatt pattanásos, bármit)... fontos hogy te ne legyél ott végig!

2009. márc. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
74%
uhh... durva... én 12 éves vagyok és ilyen eszembe sem jutna... amúgy szerintem beszélj vele! az iskolában nem szólnak rá?
2009. márc. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem annak ellenére, hogy az apja barátnője vagy, nem pedig a vérszerinti édesanyja, még beszélhetsz vele. Nem kell, hogy ez feltétlen "rászólás" jellegű legyen, hanem egy beszélgetés. Ha tudsz jól sminkelni, megmutathatnád neki, hogy mennyivel szebb egy natúr vagy kevésbé erős smink rajta. Én nem azt mondanám neki, hogy ne sminkelje magát, hanem azt, hogy kipróbálhatna egy kevésbé erős sminket és akkor te mutasd be neki, hogy mire gondolsz. Én sminkes vagyok és sokan a szakmából, mikor látnak valami nagyon ordenáré dolgot, azt mondják "nem akarsz egy jó kis sminket?" "meg tudnám neked csinálni 10 perc alatt". Ez ált. beválik és az emberek nagyon szeretik, mikor más sminkeli őket. Szóval te sminkeld ki egyszer rendesen és lehet, hogy rájön, hogy mennyivel szebb úgy. Ha elmentek egy hivatalos helyre, akkor előtte te is megcsinálhatod a sminkjét, aztán idővel átszokik majd.
2009. márc. 6. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
91%
Utolsó vagyok: én azt gondolom, hogy szólnod kellene neki azért is, hogy ha nem mossa le este a sminkjét, mert az tönkre fogja tenni a bőrét. Nem csoda, hogy sok a pattanása. Mindig le kell mosni lefekvés előtt.
2009. márc. 6. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!