Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 13 éves lányom rágja a körmét...

13 éves lányom rágja a körmét (már egy jó ideje). Hogyan tudnám leszoktatni erről? Érintett szülők, kamaszok válaszát várom!

Figyelt kérdés
2011. máj. 24. 13:25
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Én is rágtam,de mikor megismerkedtem az elsö pasimmal,dugdostam,és megfogadtam h nem rágom.Sikerült leszoknom.


Egy felnött ismerősöm is rágta,ő zseléréteget tetet rá,igy nem tudja rágni,és még szép is(nem hosszu,csak mint ha a sajátja lenne)

2011. máj. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Akaraterő kérdése. Barátnőm 20 évig rágta, miattam abbahagyta, életében most először szép hosszúak a körmei.
2011. máj. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
vegyél rá neki körömrágás elleni valamit.mi keserű körömlakkor tettünk rá,ez kimondottan arra volt jó.
2011. máj. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
55%

valamitől szorong a lányod,azért rágja.

én mielőtt anorexiás lettem akkor kezdtem rágni a körmöm.

18L

2011. máj. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
76%
Ebben a korban a legtöbb gyerek szorong. A körömrágással éppen ezt vezeti le. Leszoktatni fölösleges, mert más rossz szokás alakulhat ki helyette. Ha nem szorong majd, akkor magától abba fogja hagyni. Szóvá tenni fölösleges.
2011. máj. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
42%

Én 13 vagyok és nem rágom, tépem :D

Amúgy ha nagyon úgy vagyok h érzem h most nagyon megcsúnyítanám szegényt akkor befestem korallpirosra, és amikor a szám elé emelem, belevillan a szemembe és eszembe jut h hohó ne rágd a körmöd :D

Am meg mondd meg neki h így megvastagszik a körme meg nem valami szép látvány. Na megyek is befestem a körmöm erről jut eszembe. xD

2011. máj. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
60%
én évekig rágtam aztán 11 éves koromban úgy lerágtam hogy eg yóráisi sárga púp keletkezett rajta amitől begennyesedett.na azóta nem rágom.
2011. máj. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Az öcsémnek bekentük valami keserű krémmel, és ha láttuk, hogy rágja mindig rászóltunk. Akkor hatásos volt, nem bírta lenyalogatni az ujjáról azt a "fincsi" keserű masszát :)

kiderült amúgy, hogy azért rágta mert utál körmöt vágni.

Most 15 éves és addig rágja le ameddig más ember levágná és utána lereszeli, hogy szép legyen.

2011. máj. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

nemtudom, próbáltak engem leszoktatni keserű körömkencével, csapkodással,gépeltiltással minden vacakkal, egyszer se szoktam le aztán egyszer vaílahogy egyik napról a másikra abbahagytam...ez volt kb 3-4 hónapja...

14/f

2011. máj. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
12%
kend be kutyasz*rral majd nem rágja... XD
2011. máj. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!