Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anyukák/kamaszok nálatok...

Anyukák/kamaszok nálatok hogyan zajlott a felvilágosítás otthon?

Figyelt kérdés
Van egy 14 éves lányom és akárhányszor felhozom ezt a témát mindig kiszalad a szobából vagy úgy tesz mintha meg sem hallaná...nálatok ez hogyan zajlott le? 38N
2011. szept. 8. 20:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk ez folyamatosan volt. 2 évesen megkérdeztem, hol van a kisbaba, a válasz: a pocakban. 4 évesen honnan jön ki, anyuka puncijából (és itt előjött a hogy kerül be, apuka anyuka nagyon szeretik egymást, ezért az apuka beteszi a fütyijét az anyuka puncijába). 6 évesen túl voltunk a petesejt/hímivarsejt kérdésen és a menstruáción. 10 évesen már menstruáltam, így túlestünk a védekezésen is, és hogy ez a nagyok játéka. Én is így szeretném csinálni, hogy a gyerekem érdeklődéséhez mérten, az ő szintjén mondani, folyamatosan.
2011. szept. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%
Én nem emlékszem rá, de azt tudom, hogy már óvodában tisztában voltam a dolgokkal. Szerintem előbb kellett volna elkezdened. Annyit tudok javasolni, hogy adj neki egy ilyen témával foglalkozó könyvet, azzal, hogy megérted, hogy kellemetlen neki erről beszélni, de szeretnéd ha elolvasná, és ha kérdése van, nyugodtan szóljon.
2011. szept. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%

Hát olyan 11 éves lehettem, amikor anyum felvilágosított.

De az iskolában jobban megértettem mi ez az egész.Anyum olyan nagyon jól nem magyarázta el.Persze nem hibáztatom őt, hisz ő is zavarba volt amikor beszélgettünk róla:).


Neki nem volt még a suliban felvilágosítás?

2011. szept. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
95%

Remélem nem hiszed hogy a 14 éves lányod még nem tudja ezeket a dolgokat :)


Én szépen lassan magamtól jöttem rá. Még kiskoromban.

2011. szept. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%

nekem a játszótéren mesélte egy nagy lány.. még 1. osztály előtti nyáron...

de csak hogy van "ott" egy másik lyuk is... de nem olyan nagyon kicsi, hogy alig lehet megtalálni... :D

és hogy az első nagyon nagyon fáj és ő már nagyon fél tőle... csak szörnyülködtünk :)

8-9 évesen mesekönyvet kerestem és véletlen a Peti Ida és Picuri című, gyerekeknek szóló felvilágosító könyvet kezdtem olvasni... úgy éreztem nagyon titkos, mert ilyesmiről sosem beszélgettünk... :D

Abban a történetben a menstruáció volt a legmegdöbbentőbb, arról sosem hallottam addig... de Ida is nagyon megijedt... de aztán az anyuka megnyugtatta ... :)

11 évesen jött meg, a nővéremtől kértem betétet... még ekkor sem beszélgettünk semmiről...

13 évesen viszont kaptam egy könyvet anyukámtól.. Tini gondok csak lányoknak címmel... abban volt mindenféle.. lelki és testi problémák...


és talán 14évesen a suliban volt egy "felvilágosító óra" ami csak a menstruációról szólt, a fiúkat haza is küldték... egyébként addigra már mindegy volt, mert több mint a fél osztály menstruált...

Szóval... hivatalosan még mindig nem vagyok felvilágosítva :)

23 l

2011. szept. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
70%
Az első válaszolóval maximálisan egyetértek!!! A felvilágosítás ne egy beszélgetés legyen, hanem egy folyamat onnantól kezdve, hogy megkérdezi a gyerek, mi a különbség lányok és fiúk között. Ilyenkor őszintén és nyíltan el lehet mondani, hogy a fiúknak fütyijük van a lányoknak meg puncijuk. Innentől kezdve, mindig az aktuális kérdésére kell válaszolni, de ŐSZINTÉN és NYÍLTAN!!! Kedves Kérdező! Te valamit elrontottál. A lányodat már egész kicsi korától arra kellett volna szoktatni, hogy bármiről lehet beszélni, és bármit kérdezhet. Akkor most nem rohanna el, ha fel akarod hozni neki a témát.
2011. szept. 9. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
29%
Az én lányom sem akar velem beszélni erről, csak azt hajtja, hogy ő már mindent tud.
2011. szept. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezt most elrontottad de nagyon. Engem anyukám nem világosított föl erről eddig :D Persze én már mindenről tudok úgyhogy ... Azért lenne pár kérdésem a menstruációról, de nemtudom hogyan kezdjem a beszélgetést mert ez kicsit kínos nekem és szerintem neki is.


12/L

2011. szept. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
60%
Kedves utolsó Válaszoló! Ezek szerint nemcsak a Kérdező rontotta el a lánya nevelését, hanem a Te Anyukád is.
2011. szept. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

kedves utolsó, itt is kérdezhetsz:)


kérdező, épp ma irtam ki én is kérdést ezzel kapcsolatban, de az én lányom még kicsi én inkább magam akarom felkésziteni mert szégyelős vagyok nagyon! (az apuci mintha nyiltabb lenne, sokat segit majd nekem)

2011. szept. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!