Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 15 éves lány vagyok, nem...

15 éves lány vagyok, nem tudom jól beosztani az időmet. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Leírom a tegnapi délutánomat: hazaértem 2-re, ebédeltem, gépeztem, beszélgettem a tesómmal, és máris fél öt volt. Oké, akkor leültem tanulni. 6-kor végeztem, úgy, hogy másnapra megírtam a leckéket, viszont ne is tudtam mindent megcsinálni, a matekot nem értettem... Utána elhatároztam, hogy elõrehaladok angolból, meg megcsinálom az irodalom házi dolgozatot, de mégsem így lett. Leültem gépezni, 9-ig fel sem álltam. Utána fürödtem, ettem és még utána az ágyban fél 11-ig játszottam a telefonomon... pedig mindig elhatározom, hogy 9-kor lefekszem aludni, hogy legkésõbb 10-re elaludjak. Segítsetek, mi lehet a gond? Arról már ne is beszéljünk, hogy már kb. egy hónapja nem is segítettem otthon.. :( 15/L
2012. febr. 7. 10:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Tűzz ki magad elé célt: míg mindennel el nem végzel, pl. házi, dolgozatra felkészülés stb., segíteni otthon ezt-azt, addig nem ülsz le a gép elé mert csak elrabolja a drága idődet.


Ha mindennel kész vagy akkor már nyugodt lelkiismerettel ülhetsz le a gép elé.

2012. febr. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
A probléma egyértelmű. Miért ülsz le gépezni, miután hazamentél? Egyél és utána kezdjél el tanulni addig, amíg készen nem vagy mindennel. Este az ágyban sincs szerintem szükség arra, hogy játsz a telefonodon. Ezek húzzák az időt, észre sem veszed és nem tudod abba hagyni. Próbáld meg ezeket abba hagyni és sokkal kipihentebb is leszel másnap.
2012. febr. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Minden agyban dől el. Fontos,hogy koncentrálj és alakíts ki egy napirendet. Hány órán keresztül szoktál tanulni? 3-4? Tesóid otthon vannak,vagy számítógépen beszélsz velük? Bejárós vagy(vagyis buszos vagy ilyesmi) vagy gyalog mész a suliba? Ha ezekre válaszolsz szépen,lassan kialakítjuk a napirendet. Ha akarod írj privátot! :)
2012. febr. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hanyagold kicsit a gépet. ;)
2012. febr. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

én is kb így voltam-vagyok, szinte pontosan. a következőt csináltam: felírtam, hogy melyik tantárgyra mennyi időt kell szánni, és mit kell csinálni vele, hogy felkészüljek. azután fölírtam a célokat: a házi feladatokat megcsinálom, minden órára tanulok, a házi dolgozatokat időben elkészítem, megtanulom, leadom. aztán felírtam a délutáni elfoglaltságokat, amiket csinálni szoktam/szeretnék, (pl. korrepetálás, szakkör, könyvtár) és hogy ezek mikor vannak és mennyi időt vesznek igénybe. aztán fölírtam, hogy mikor engedem magamnak a gépezést, és hogy mikor hagyom abba.

holnaptól lép életbe, és májusig tart a programom, hogy kijavítsam a félévi bizonyítványt. ekkorra remélem hozzászokom, és program nélkül is menni fog.

fontos, hogy mindent írj fel, az idejével együtt. így tudod, hogy mikor kezdj hozzá, hogy időben végezz.

és, ahogy előttem is írták, fontos, hogy határozd el, hogy márpedig megcsinálod.

2012. febr. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!