Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek mit csináljak,...

Szerintetek mit csináljak, hogy normálisan viselkedjen velünk a 16 éves lányom?

Figyelt kérdés
16 éves a lányom, kicsi kora óta voltak, vannak vele problémák. Kisebb korában is a szemtelensége, most már ennél többről van szó. A probléma az, hogy nagyon csúnya dolgokat vág a fejemhez. Pl. nem vagyok olyan, mint egy "normális anyuka", "én Őt sose hallgatom meg","semmit nem kap tőlünk". Néha még a kajába is beleköt. Nagyjából leírom, hogyan is élünk. Külföldi fizetésből, külföldi gyesből (van egy kétéves kisöcsi), 3 szobás lakásban, tavaly vettük, vadiúj. Szerinte egy normális anyuka mindenhová elengedi a lányát, mégha félti is. a kedvéért elengedem mindenhová, hétvégén idegen városba, koncertezni is. A normális anyuka nem szól bele, hogy a lánya egy 26 éves férfivel jár, sőt, engedi. A lányom még szűz. Van szobája, tévéje, saját internetje, ruhái, amit kér pénzt a koncertekre odaadom. Kb.havi 15 ezer. Mindent megveszek neki, amire szüksége van, minden hónapban a hajfestékét is. Néha amikor már káromkodva kiabál velem, mert éppen dilizik valamiért, akkor mondom neki, hogy nincs koncertezés, nincs ruha, net, semmi. Erre ilyeneket mond: Az az én pénzem, amiből megveszed, a családi pótlék és a gyerektartás amit apu fizet. Tehát idáig jutottunk, hogy az az Ő pénze. Igaza van, de nem koncertekre küldi az apja! Többet is félre tudnék tenni neki, ha nem költené el! Aztán a másik, hogy nem hallgatom meg..nah van ez az együttes őrülete, akinek a koncertjeire jár. Csak őróluk beszél..már egy éve. A könyökömön jön ki. Meg a koncertekről, amire kéthetente megy. A tanulmányi eredménye kettes!! nagyon erős középiskolába jár, bukdácsol, év vége előtt hajrázik állandóan. Gyakran tolja elém az ellenőrzőjét, hogy írjak igazolást, mert Ő nem tanult, egyest fog kapni, inkább nem megy suliba. Vagy lemegy a dokihoz, behazudik valamit. Mit tegyek vele? ha ellenkezek, üvöltözik velem. A kétéves előtt természetesen! :( A férjem a nevelőapja, sem tud mit tenni, mert Ővele még trágárabbul beszél. Már kivagyunk borulva. Ha kutya lenne, már kitettem volna a falkából az apjához :(
2012. márc. 9. 14:32
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
9%

Hát ezt jól eltoltad... Már évekkel ezelőtt kijárt volna neki egy hatalmas anyai pofon.

Egy 16 éves KISLÁNY még ne menjen koncertre, pláne nem más városba, nem kell neki saját tévé, internetet csak bizonyos időszakonként és korlátozva, hajfesték nuku, egy életre tönkreteszi a haját - csak hogy néhányat említsek.

Amit az apja fizet gyerektartást, az nem az ő zsebpénze, hanem arra van, hogy ételt, italt, meleg otthont, iskolai költségeket, tisztességes ruhákat tudj biztosítani neki. Egy 16 éves GYEREKNEK kutya kötelessége képességeihez mérten tanulni, tiszteletben tartani a szüleit, szót fogadni!

Én a helyedben keresnék neki valami nagyon kemény bentlakásos iskolát, hadd próbálja ki egy évig, milyen is az. Utána talán elgondolkodik.

Egyébként nem is értelek, nem most kezdődtek a problémák, miért nem léptél időben, amikor még könnyebb lett volna????

2012. márc. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Ha ilyen nagylány viselkedjen felnőtt módra adj neki oda a családiból vagy tartásdíjból pénzt és minden (kaja, ruha, víz villany, fűtés,telefon,internet, tv)szolgáltatás fizetésébe szálljon be Azt írtad 4-en éltek együtt tehát mindennek az 1/4-én ő fizesse. Amit csak ő használ azt csak ő fizesse"saját internete van".

Vagyis fizesse ki abból ami szerinte az ő pénze.

2012. márc. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Léptem én, jártam is vele nevelési tanácsadóba..semmi értelme nem volt. Aztán volt egy rendőrségi dolga is, egy lányt kispécizett magának, hosszú ideig és többször sértegette, így az anyja feljelentette. Megúszta elbeszélgetéssel! Köszönöm a tippet, én nem mertem elengedni idegen városba, de ha találok ilyen iskolát, szeptemberben ott kezd! Köszönöm!
2012. márc. 9. 15:09
 4/23 A kérdező kommentje:
Igen, már ezt a lehetőséget is mondtam neki, hogy odaadom a pénzeket neki, ossza be ő! Az apja mellesleg 2 évig semmit nem fizetett, mosw már van munkahelye, igy vonják tőle!
2012. márc. 9. 15:12
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, nincs jogom, hogy a nevelésedet kritizáljam, de megteszem. Ne haragudj, de te/ti ezt már kis kora óta elrontottátok. Nem hébe - hóba kellett volna megfegyelmezni. X időben "zsarolni", hogy nem mehet ide-oda, nem csinálhat ezt-azt, amit máskor simán megengedsz/engedtek neki.

Azért írom néha többesszámban, mert fogalmam sincs, hogy az apukával együtt vagy-e vagy nem. Nem derül ki egyértelműen a mondanivalódból.


Szóval:

Egy normális anya nem engedi a 16 éves lányát egy 26 éves férfival "járni". Az minden csak nem járás. Szűz még a lányod?! Honnan veszed?! Szerintem nem, csak azt hazudja.

Akit elengednek másik városba koncertezni két hetente, az biztos hogy nem az első sorban csápol.

Nem tudom melyik együttesről van szó, hogy esetleg híresek-e vagy csak valamilyen "helyi banda", aki "turnézik". Sosem hallottam még olyanról, hogy két hetente koncertezik egy zenekar. Annak nagyon felkapottnak kell lennie.

Igaz, hogy a családi pótlék és amit az édesapja ad, azaz ő pénze, de elméletileg te abból tartod fent. Nem tudom, hogy az mekkora összeg, de ha pl. havi 30ezer, az simán elmegy étkezésre, ruháztatásra és kényelmi (szórakozás) dolgokra.

Én ahogy olvasom a történeted szerintem túlságosan szabadra van engedve. Persze, hogy bukdácsol, mert lesz@rja az iskolát. Megteheti, mert téged ez nem érdekel. Írod neki az igazolást vagy az orvos kiíratja. Kicsit fogni kéne a "gyeplőt".

Tudom, hogy nem lesz akkor se jobb a helyzet, mert még jobban lázadni fog, hiszen ebben a korban van, de ha ez így megy tovább, akkor 18 évesen már külföldre fog menni táncolni, mert neki ahhoz van kedve. Utána meg jössz te, aki kiírod a kérdést: "Miért akar 18 évesen külföldi bárokban táncolni a lányom?!"


Kicsit határozottabbak kell lenned. Ha úgy gondolod, hogy nincs net, akkor elveszed a gépét. Ha nincs telefon, elveszed a telefont. Járjon iskolába, orvosnak mond meg, hogy nem írhat igazolást a lányodnak, csak ha tényleg nagy probléma van.

Tudod az a gond, hogy MO-n van egy bizonyos szabály, ami az iskolába járást illeti. Bizonyos hiányzáson felül nagyon megütheted a bokád s majd utána a gyerekorvos is. Akkor pedig mit csinálsz? Sűrűn elnézéseket kérsz?


Az pedig hiba, hogy a könyöködön jön ki, amit a 16 éves lányod 1 éve mesél.. Lehet, hogy mindennap ugyan azt mondja, de legalább BESZÉL VELED!

Az édesanyja vagy könyörgöm! Hallgasd meg, beszélgess vele. Tereld másra is a témát! Más gyermeke ilyen korban azt se mondja a szülőknek, hogy: "dögölj meg!"


Ebben a kapcsolatban mind a ketten hibásak vagytok. Te a nevelés miatt, a lányod pedig a hazugságai és a tettei miatt. Sok minden írható a kamaszkor számlájára, de nem kell túlzásba esni.

Ha időben visszafogod, akkor nem lesz kisiklott élete.

2012. márc. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes életemelemzésedet, tanácsaidat! Egyébként ami még ok lehet, hogy nem kezel édesanyjaként a korom! 34 vagyok. És alapjáraton jó hangulatában puszizkodós hízelgős lány. Míg meg nem kapja amit akar! :-)
2012. márc. 9. 15:57
 7/23 A kérdező kommentje:
És igen egyedül neveltem, 10évig!
2012. márc. 9. 15:59
 8/23 anonim ***** válasza:
Most már nem tudsz mit változtatni.Nem a te hibád, hogy ilyen :/
2012. márc. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Kedves utólsó, miért, szerinted kinek a hibája???? A gyerek nem úgy születik, hogy eldönti, mire 16 lesz, kis k..va válik belőle és a saját anyját is semmibe nézi... Igenis a kérdező hibája, de ez most már mindegy is, a lényeg, hogy most kell még nagyon keményen megfognia, mert még 1-2 év és végképp elcsúszik a kislány. Az egész életét tönkreteszi, ha így folytatja.
2012. márc. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

nem az anyukája hibája..

vannak ilyen emberek,akár hiszitek,akár nem..

mondjuk biztos nem volt jó hatással a ,,pótapa" ,azon szinte minden gyerek kibukik. lehet,hogy azt érzi,hogy mióta a kisbaba megszületett,kevesebb figyelem jut ki neki. oka biztos van,de nem tehet a kérdező róla! a kérdező lányának az élethelyzete és gondolkodása annál inkább.. :)

2012. márc. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!