Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tehetnék ezzel a kamaszkor...

Mit tehetnék ezzel a kamaszkori problémával?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre kevesebbet beszélek a szüleimmel, ami már néha kínos is. A buszozás, tanulás és egyéb elfoglaltságok miatt egyébként is kevés szabadidőm van, de valahogy ekkor se találok olyan témát amivel elindíthatnám a beszélgetést. Barátok/ismerősök esetében ez nem igazán jellemző, de ott is előfordul. Ez csak egy egyszerű kamaszkor probléma és majd kinövöm? Egyáltalán hogyan válhatnék általánosságban valamennyivel magabiztosabbá?

Lehet fontos megjegyezzem, hogy kiskoromban rendszeresen csúfoltak több okból is, s bár ezek mára már teljesen megszűntek lehet, hogy ennek is köze lehet az önbizalomhiányhoz.

(Tudom, hogy ez több kérdés is volt egyszerre, de úgy érzem összefügghetnek.)

16/F



2012. jún. 11. 21:56
 1/6 anonim válasza:
12%
szerintem túl sokat maszturbálsz. az egyik barátom rojtosra verte, úgyhogy beszélgess inkább maszti helyett
2012. jún. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én kinőttem..:) Szerintem nálad is csak ez van :)
2012. jún. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Apádnak is maszturbálnia kellett volna... A másodiknak köszönöm a választ. :)
2012. jún. 11. 22:43
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt hasonló. Ha beszélgetni szeretnél, akkor csak úgy random dobj fel egy témát (mondjuk "ezt és ezt olvastam/hallottam/láttam, mi a véleményed róla?") Én így beszélgettem vagy egy óráig apámmal a párhuzamos dimenziókról meg az időutazásról.:P Beszélj arról, ami téged érdekel, elvégre a szülők is kíváncsiak rá, hogy mi foglalkoztatja éppen a "kicsi fiúkat".

Az önbizalom hiány is gyakori probléma és fiúként gondolom nehezebb arról beszélni, hogy nem vagy elégedett magaddal. Viszont a szülők előtt semmi se ciki, ők azért vannak, hogy segítsenek neked, még ha néha nem is látszik. Ha ilyesmiről szeretnél beszélni egy megértő lány-barát is kapóra jöhet, ahogy eddig tapasztaltam ők könnyebben beszélnek az önértékelési problémáikról.

De talán jobban átlátnánk a dolgot, ha pontosabban leírnád, hogy mi bajod magaddal.

2012. jún. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
nekem inkább az a furcsa hogy a szüleid sem próbálnak veled beszélgetni?
2012. jún. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Hát lássuk.A szüleiddel egyszerű elindítani egy beszélgetést.Csak kérdezd a napjukról, hogy milyen volt, aztán a beszélgetés már megy magától.Az önbizalomhiányban nem tudok segíteni,mert nekem is az van. :)
2012. jún. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!