Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy készítettek fel szüleid...

Hogy készítettek fel szüleid a testi változásokra, szexualitásra, magömlésre, menstruáciróra, mellnövekedés beindulására?

Figyelt kérdés
Vagy ha nem szüleid, honnan és mikor informálódtál? Hogy élted meg a változásokat?
2009. szept. 23. 09:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Nő vagyok. Nekem anyukám beszélt ezekről először úgy 12 évesen. Nem kertelt, elmondta, hogy mi a vérzés lényege. Én meg után úgy vártam, de úúgy hogy nagylány lehessek! (utólag tudom, hogy konkrétan mivel is jár ez, de az első betét megvétele nagy élmény volt.)

2009. szept. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Sehogy. Nővérem kapott egy könyvet, ami a Tinilányok könyve volt, ez egy idő után nem volt eldugva előlem. De ennyi. Ő sem beszélt semmi ilyesmiről. Mikor megjött, anyu annyit mondott, hogy jó. Még annyit sem, hogy ok, hol a betét, tampon, mit kéne csinálnom. 16,5 évesen vesztettem el a szüzességemet, védekeztünk, fix barátom volt, de erről is hazudni kellett, hogy persze a táborban csak lányokkal aludtam együtt, nem voltak vevők az igazságra a szüleim.
2009. szept. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
én 13 éves vagyok. a cicim már nő és szőrösödök is. menstruációm nincs.. de a szüleim nem mondtak semmit! neten tájékozódtam... azt hiszik mindent tudok pedig nem!
2009. szept. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Barátnőimnek előbb megjött, onnan tudtam miaz. Mikor nekem megjött szaladtam haza a suliból.. Anyu megpróbált nekem tampont felrakni :S de sírtam, hogy ne tegye. Sajnos korán vesztettem el a szüzességem, 13 évesen, erről sem tudtak. 15 éves koromban mondta anyu, hogy ha odakerülök szóljak és beszélünk. Ekkor mondtam el, hogy túl vagyok rajta. Nehéz volt megszokni, hogy minden hónapban betét vagy tampon kell, szokatlan volt az állandó hasfájás. A cicijeim nem nőttek nagyra :S ezzel nem volt gond.

25/L

2009. szept. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Nagyon szomorú vagyok, hogy szinte senki...

Ellenpélda?

De remélem azért ti utánaolvastok, és nem lesztek felelőtlenek-tudatlanok!!

2009. szept. 23. 14:15
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hát ebben a dologban nagyon remélem,hogy nem olyan anya leszek,mint az én anyum.

Ő nem mondott nekem semmit.Persze láttam a nőkön,hogy van mellük és számítottam rá h nekem is megnő hamarosan.Persze hogy elkezdett nőni,aztán suliba volt 3-4 előadás a lányoknak. Menstruációról,tamponokról,betétekről,görcsökről és a szexualitásról.Addig nem is tudtam,hogy van ilyen.Elmeséltem anyunak az első előadás után,hogy mi volt azt mondta jó.

12éves voltam,elmentünk nyaralni.Nagyon jó volt az első nap(megérezés napja).Másnap reggel elmentem wc-re és lám-lám véres lett a papír..Csodálkoztam...persze,tudtam a menstruációról és vártam is de megijedtem hirtelen nem tudtam mi az.Aztán anyum mondta h menstruálok és adott betétet.Ennyi volt.Akkor sem beszélt erről.


Irigylem azokat,akik mindent meg tudnak beszélni az anyukájukkal:( Én nem igazán beszélek vele semmiről,csak az általános dolgokról(suli,jegyek,egyéb programjaim...)Anyum sokat dolgozik,ha hazaér hulla fáradt,de még főzni,mosni,takarítani kell.Persze amibe tudok segítek neki suli mellett,de így mire végez teljesen kész van és már nem tud semmire se figyelni.Hétvégén is dolgozik,meg itthon is mindig sok mindent kell csinálni:(

14/L

2009. szept. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
14 vagyok, 11 éves lehettem, vagy 10, amikor kaptam egy könyvet. elolvastam (2 napig folyamatosan) után anyuval beszélgettem róla. a szülésről, terhesség fázisairól már kicsi (5-6) éves koromban tudtam, mert anyukám terhességét figyelemmel követtem, mindig elmesélte, hogy most mi történik, terheskönyvekben mutatott képeket, stb... amikor megjött az első (kb egy éve) akkor együtt sírtunk :) néha-néha szexről is beszélünk, de ez nem gyakori. félszavakból tudom, hogy ő korán ért, pasizott (pl.: uncsim első csókja, 17 évesen. apa megjegyzése (anyunak) te ilyenkor már máson is túl voltál :D) szval azért így tudok egy-két dolgot. az elsőt majd (ha sor kerül rá) nem tudom bejelentem-e!
2009. szept. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából sehogysem, anyukám elmondta, hogy mi a menses meg a betét, meg hogy kell használni, mikor először megjött, de ennyi...

Minden mást barátnőktől és netről tudtam meg, és persze saját tapasztalatokból...

22/L

2009. szept. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Még elkeseredettebb vagyok. Főleg, hogy a másik oldal meg azon sír, hogy miért ilyenek a fiatalok és méiért esnek teherbe 16 évesen. Akkor mit várnak, ha 7-ből 7 nem kapott felvilgáosítást....

Amúgy sajna velem sem beszélt anyum semmit annak idején, egy könyvet kaptam, ami leírta a menstruáció folyamatát-rá 1 hónapra meg is jött 11 évesen, nem hitte el anyám-ez volt a nagy törés, itt számomra meghalt anyám...

Aztán azóta se semmi...

Minden, amit tudok magamtól tudom, mert ha anyámon mulna, most sem tudnám mi rugdos a hasamban- már megint:-)

30/L

2009. szept. 24. 10:07
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
inkább a nővéremmel beszélgettem erről...szüleim nem nagyon magyaráztak erről...mondjuk csak apukám van ugyh nem is baj...a tesómmal megdumáltam mindent...:)
2009. szept. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!