Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért van egyre több szomorú,...

Miért van egyre több szomorú, depressziós kamasz? Szerintetek mi az oka ennek? Mivel lehetne ezen változtatni? Kinek a feladata a segítség nyújtás egy ilyen estben (szülő, szakember, senki stb. )? Mivel lehet ezen segíteni?

Figyelt kérdés

Szerintetek? Főleg tinik véleményei érdekelnének, de szülök válaszát is szívesen olvasnám. Jöhetnek saját történetek, bármi ami kapcsolódika kérdéskörhöz, a kérdésekhez.

bocsi a helyesírásomért.



2013. máj. 3. 23:31
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
*esetben
2013. máj. 3. 23:36
 2/24 anonim ***** válasza:
90%

részemről: Érzelmi zsarnok, teljesítmény-kényszeres anya, gyógyszeres kezelésre szoruló de nem kezeltetett pszichés problémákkal, agresszív hajlamokkal + alkoholista apa (szerencsére csak totál megbízhatatlan és érzelmileg nulla, de nem agresszív)

ki segítene? látszólag bájosan szépen élünk. én meg szimplán csak megőrülök vagy ... nemtom. eddig túl gyáva voltam

2013. máj. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
7%
Szerintem egyáltalán nincs több szomorú kamasz.
2013. máj. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
85%
Hát ez egy nagyon összetett társadalmi kérdés, és nagyon hosszú és komplex lenne kifejteni a választ. Azért kamaszkorban egy bizonyos fokú, nem tartós lehangoltság normálisnak számít, akkor van gond, ha ez az állapot nem változik, hosszabb ideig fennáll, a tinit nem lehet belőle kimozdítani. Sok mindentől függ kinek a feladata a segítségnyújtás, illetve más lehet az, akinek a feladata, és akitől adott esetben a kamasz segítséget fogad el. Nem véletlenül alakult ki a kortárssegítés fogalma sem. A kamaszkorra jellemző egy úgynevezett identitás-krízis, mely során a serdülő kidolgozza, kialakítja saját identitását. Ennek során előjönnek olyan problémák, melyek korábban kisgyerekként, csecsemőként foglalkoztatták, így szerintem a leghatékonyabb egy olyan segítés, amelybe a szülőket/családot is bele lehet vonni, de kamaszokról lévén szó a baráti kör véleménye, hozzáállása is döntő lehet a "gyógyulás" során.
2013. máj. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
86%

Nekem is voltak/vannak ilyen problémáim, a tavalyi nyaramat pszichológussal töltöttem javarészt, nem segített szinte semmit.

Nekem az okozta, hogy úgymond népszerű voltam, sok haverral, csak aztán hirtelen ráeszméltem hogy ennek semmi értelme, nincs érzelem, felületes viszony mind, egy kiborultam, magamba zárkóztam, csak a legjobb barátnőm tartott ki mellettem és nem könyvelt el dilisnek.

Azóta abbahagytam a vagdosást, kergetem el a rossz gondolatokat és 100%-ban a művészetre tudok koncentrálni, így jövőre kezdhetek is a környék legjobb művészeti sulijában:)

Az agyturkász nem segített, hisz bennem volt a tudat, hogy őt azért fizetik, hogy meghallgasson és igazából kismillió hozzám hasonlóval találkozik, ezért konkrétan lesz.rja az én kis nyavalyáim.

Szerintem a legtöbb esetben pedig a magas elvárások, a kilátástalanság, a jövőkép hiánya és az elhidegülés miatt van.

15L

2013. máj. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
83%
A kamaszkor olyan mint a kisgyereknél a dackorszak,ezen át kell esni és függetlenül attól hogy jó szülő vagy a te gyereked is földhöz vághatja magát egy hisztis korszakában.A kamaszkor is ez.csak rosszabb mert az ember azt gondolná,hogy nagyon okosabbak,de nem.ráadásul a hormonok erősen működnek,a legjobb szülőnek is lehet lázadó kamasza,és a legrosszabbnak is kicsit lázadó.Nagynak okosnak érzik magukat,és az övék a világ,mindenki hülye,mindenki rosszat akar,senki nem ért semmit,ez tipikus,és ilyen voltam én is 25 évvel ezelőtt.azért szomorúak mert csalódnak mindenkiben,pedig kb ezer ember lesi kívánságukat,szolgálják ki őket,adnak neki pénzt stb.a szülő sokat tehet de nem mindent ez javarészt a gyerek is múlik,mennyire hagyja eluralkodni magán ezt a depis hangulatot,mennyire befolyásolják őt a barátok a zene stb.nem kell rájuk akaszkodni,csak szólni hogy itt vagyok,ha kellek beszélhetünk,ha szolok valamiért az azért van mert szeretem,hanem mert nem jol csinálta.a többi rajta múlik,mennyire szereti és tiszteli a szüleit,a tanárait,hogy néha elfogad egy két tanácsot is.
2013. máj. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
21%

A média hatására egyre nagyobb igényeik vannak, amiket a szülők nem tudnak mindig biztosítani, ezért átmennek depisbe, holott a legtöbbjük jobban él, mint az emberek közel háromnegyede. Képtelenek becsülni amijük van, ellenben folyton többet akarnak, hogy megfeleljenek a szociális kritériumoknak. A szülőkre nem hallgatnak, mert szerintük ők csak azért vannak, hogy akadályozzák az önmegvalósításukat (drogozás és piálás hányásig,) épp ezért szarnak a fejükre, de ha pénz kéne focilabda méretű bociszemekkel kuncsorognak, utána meg a hátuk mögött kiröhögik a szerencsétlent, aki tízórázik, hogy a kölke meleget ehessen.

Én is sok mindent kaptam, többet is, mint amire szükségem volt, mégis képes voltam látni mindennek az értékét.

2013. máj. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim válasza:
100%

Általánosságba

-Túlhajszolt, így időhiányos, és idegesebb szülők, akik rossz minták, és nem figyelnek a gyerekre(elkallódnak)

-Iskolában való túlzott elvárás

Érzékenyebbeknél

-A világ romlásának, szörnyűségeinek túlzott bemutatása a modern kor technikáival

-0 erkölcs, így se barátság, se megbízható pár

2013. máj. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
93%

Én meg azt mondom, hogy a depresszió nem más, mint a "szív szemének" vaksága - vagyis a szeretet hiánya. A depresszió fő oka nem az anyagi nélkülözés. A depressziót a szeretetteljes emberi kapcsolatok hiánya okozza.


Ezt valahol olvastam és valóban igaz. Egyre többet hallani arról, hogy a szülői kapcsolatok jóval több része, mint a fele vagy válással, veszekedéssel vagy halállal jár. Sőt, van aki még nem is ismeri a szüleit. A másik réteg, aki meg idővel rájön, hogy nem stimmel valami vele, mint az átlaggal. Gondolok itt arra, hogy valaki biszex vagy meleg. (Én is az vagyok). A médiából, újságokból, vallásokból mindenhonnan az jön le, hogy a biszexualitás, homoszexualitás bűn. De ha egyszer valaki így született, mit tehet? Persze hogy magában keresi a hibát, és nem meri felvállalni, magába fojtva az egészet, mert az """egészséges""" emberek ez ellen vannak. Persze valamilyen szinten a felvonulásoknak is döntő szerepe van ebben.

Én erre visszagondolva pár évvel ezelőtt neten tudtam csak kommunikálni, élőben egyszerűen nem tudtam, képtelen voltam rá. Még valamilyen szinten most is így van. Elhívnak akárhová, mindig lemondom. Ha elég magabiztos lennék, lenne egy igaz barátom, párkapcsolatom számomra minden jó lenne, úgy, mint a filmekben, sorozatokban, és a tinik többsége is erre vágyik. Ez az, ami sokszor nincs meg, vagy nem is jön össze. De ha ez meglenne nálam, akkor már reményteljesebben gondolnék a jövőre, gondolkoznék, hogy mi az a cél, amit igazán el akarok érni, mi akarok lenni, alkotni valami jót.. Tisztán látnám a jövőképemet. De addig csak felemészt a depresszió és a kilátástalanság, amíg nem rendeződnek az emberi kapcsolatok, addig nem is érdekel semmi.

16/F

2013. máj. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
13%
Elvannak kényelmesedve a mai fiatalok. Azt hiszik minden jár nekik, és hogy mindenki kinyalja a feneküket. Bezzeg ha napon kellene aszfaltozniuk vagy a kútra kijárniuk vízért esetleg bárányokat terelgetni, akkor azt hiszem megtanulnák mi is az a élet.
2013. máj. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!