Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan próbáljak meg erős...

Hogyan próbáljak meg erős maradni / lenni?

Figyelt kérdés

Kérlek titeket, most az elején, ne írjátok a munkát!


Az elmúlt hónapokban a szüleim nagyon sokat veszekednek az anyagiak miatt, de válásról egyenlőre nincs (és úgy érzem nem is lesz) szó. Apám kihozza a 'rosszat' anyából. Különköltözés sem jöhet most szóba.


Ma is arra jöttem haza, hogy anya apámmal kiabál a pénz miatt, és apám lelépett. Egyből a sok 'szennyet' mondta anya, ami apámmal kapcsolatos.


Az iskola sem megy a legfényesebben és a 'szociális életem' sem a legjobb. Pont e miatt írtam, hogy ne írjátok azt, hogy menjek el dolgozni. Tanulási nehézségeim vannak, nehezen tanulok, és ha elmennék dolgozni, romlana az átlagom, és még kimerültebb lennék, mint most vagyok. Szó sincs arról, hogy nem akarok dolgozni, csak azt nem akarom, hogy az iskola, ill. a jövőm kárára javítsak átmenetileg az állapotomon.


Eléggé magamba fordultam az elmúlt időben. Nem nagyon tudok erről kivel beszélgetni, mert nem engedek be senkit ennyire a (magán)életembe a csalódások miatt.


Van erre valami megoldás azon kívül, hogy elküldtök dolgozni?


19l



2013. jún. 5. 20:44
 1/5 A kérdező kommentje:
u.i.: pszichológus kizárva, mert nincs rá pénzem.
2013. jún. 5. 20:45
 2/5 anonim ***** válasza:

Most ez egy ilyen időszak. Túl kell élni mert nincs más lehetőség. Légy erős, próbáld meg nem felvenni az otthoni vitákat, próbálj kicsit magaddal foglalkozni. Menj sokat a szabadba, hagyd hagy járjon az agyad. Anyagiak terèn nem tudsz sokat tenni, most a tanulás az első, hagyd anyádèkat majd megoldják ahogy eddig is.

Ja, , és menj el dolgozni :))

2013. jún. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Kerria ***** válasza:

Ismerős szituáció, sajnálom, hogy neked is át kell élned :(


Én anno pont emiatt szúrtam el az érettségimet. Szerencsém volt mert szakközépbe jártam, így tovább tudtam tanulni technikusi iskolában. Na itt jött nekem a változás. Messzi iskolába iratkoztam be, így kollégista lettem. Amíg lent voltam, addig nem nyomasztott a szülői légkör. Így tudtam javítani az átlagomon.


Már a suli közben elkezdtem munkát keresni, ami szakmába vágott... fizetség gyanánt nagyon kevés pénzt kaptam, de így már hétvégén is csak aludni jártam haza.

A technikusi vizsgát 4-essel zártam (4,3 átlag), és mivel spóroltam a munkában megszerzett pénzzel főiskolára is mentem...szintén messzire.


Így tudtam nehezen, de elszakadni az otthoni zűröktől.


Írtad ne emlegessük a munkát, mást azonban nem tudok elképzelni, lévén itt a nyár, suli nem lesz. Tehát effektív többet leszel otthon, ami megint nem a legjobb.


Baráti köröd van valamennyi, akár csak egy barátnő is, akinél néha ott alhatsz, kikapcsolódhatsz? Ezt látnám még megoldásnak...

2013. jún. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hasonló a helyzetem, teljesen átérzem ,megértem lehet hogy nem hiszed el ,mert négy évvel fiatalabb vagyok, de így van. :// sajnos.

Nekem a szüleim 2 éve különváltak, de apám nem normális, össze vissza hazudozik, anyagilag nagyon sz*rul állunk, még mindig megy a válóper. 8ban kezdődött leginkább minden, de azt még bírtam nehezen.. nagyon nehezen de tanultam,sokat erőlködve ,igaz hogy nem nagyon sokat mentem be. de az átlagom 4.6 lett a családi hátterem ellenére (közben a sulbian is beszólogattak). Aztán jött a kilencedik fél évig bejártam, de nagyon ritkán ,angolból nagyon jó voltam ,matekból borzalmas többiből átlagos ,de félév után nem bírtam és azóta nem járok be. Nem bírok. Félek hogy beszólnak, órákon figyelni úgy se tudok, teljesen antiszociális lettem így barátaim sincsenek az osztályból..

Vagdostam magam/vagdosom elég durván, nagyon sok gyógyszert beveszek néha ha eldurran az agyam, DE most ezek miatt kórházba küldenek egy hétre. Ezeket mind amiatt csináltam mert úgy éreztem nincs kiút. Meg akartam halni, tényleg.. De most kezdek rájönni, hogy lehet hogy jót fog tenni ez a kórház..

Szerintem ne menj el dolgozni még. Ha nálatok rendetlenség van vagy kosz akkor takaríts, én esküszöm megnyugszom tőle, hogy milyen szép rendet csinálok és még az időmet is elveszi amit magam kínzására használnék fel. :))

Ha van kertetek kertészkedj, nevelgesd a növényeket és majd idővel látni fogod ,hogy a te kezed által megértek/kinyíltak. Ez lehet hülyeségnek hangzik de szerintem nem az. Először nem kéne tömegbe menned dolgozni,attól csak feszültebb lennél, először próbáld meg otthon hasznossá tenni magad ,ha nincs otthon senki akkor a legjobb,szerintem legalábbis. :)) Ha van állatod akkor gondozd, etesd, ápold, játssz vele stb. Ez a felelősségtudatot fejleszti. Szerintem ne erőltess semmit.

Tudom ezek a szavak egy kis 15 éves szájából hülyeségnek tűnnek, de azért gondoltam leírom.

Ja és mindenképpen keress fel egy pchihológust vagy pchihiátert , nehogy azthidd hogy hülyékkel foglalkoznak, nagyon nem. :) én csoportterápiára is jártam és mindenki értelmes, aranyos ember. :)) és nem kerül mindegyik pénzbe.

Én a Bethesda kórházat ajánlom, nagyon sokan dícsérik. Én is oda fogok menni. Egy próbát megér szerintem, de te tudod. :))


15/L

2013. jún. 6. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Pont ez a helyzet inspiráljon! Csak arra kell gondolnod, hogy te nem akarsz ilyen helyzetbe kerülni, ehhez pedig az kell hogy tanulj..

Ami azt illeti, nekem a zene segít a legtöbbet, akármi bajom van, berakom a kedvenceimet és music ON, world OFF. Ez akkor jó ha kifejezetten művész lélek vagy, mert nekem pl egy klasszikus zene is nagyon sokat tud segíteni.. :) Festhetsz is vagy rajzolhatsz, menj el futni, sétálni, táncolj.. Akármit, amiben örömöd leled! Annyira fel lehet töltődni, olyan sok erőt tudnak adni..! :)

De amúgy egy sima dumcsi a legjobb barátnőddel is rohadt sokat segíthet! Pszichológus meg van a suliban is, aki ingyenes ráadásul. De ahogy gondolod, szerintem nincs veled baj :)

2013. jún. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!