Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi a baja a gyerekemnek? Nem...

Mi a baja a gyerekemnek? Nem beszél hatodikos létére?

Figyelt kérdés
A probléma az lenne, hogy van egy hatodikos lányom, aki már első osztály óta alig beszél az iskolában. Csak, mikor feleltetik, akkor beszél, a többi csoporttársának pedig azt mondja, hogy "hagyjál már", ha hozzászólnak. Nem tudom mi lehet a baja. Egyébként nekünk, szüleinek is néha azt mondja, de velünk azért többet beszél, vagyis velem, mert a férjemmel nem. Régen gyakran előfordult, hogy reggelenként elsírta magát és nem mondta el, hogy mi a baja, csak azt mondta, hogy hagyjuk békén. A nagyszüleivel sem hajlandó beszélni, ott is gyakran elsírja magát, akaratosnak tartom. A rokonaink közül senkihez nem beszél és nincsenek barátai se. Mi lehet a baj?
2013. jún. 6. 13:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez így nagyon nem normális, főleg ha már elsős korától ezt csinálja. Nem értem, a tanároknak nem tűnik fel??? Ha nem tudod belőle kiszedni mi nyomasztja, akkor felkeresnék a helyedben egy szakembert.
2013. jún. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A tanulmányi eredményei viszont jók, és elsőtől harmadik osztályig volt barátnője is.
2013. jún. 6. 14:06
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Forduljatok gyerekpszichológushoz, ez nem játék.
2013. jún. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Velem meg mindig is az volt a baj,hogy nem tudtam befogni a számat,aztán órán nem tudnak már hova ültetni,mert bárkivel képes vagyok beszélgetni,ha figyel rám ha nem :D


Amúgy szerintem is mindenképpen keressetek fel valami szakambert,gyerekpszichológust,mert ez durva. Biztos borzasztóan gyötrődhet magában,hogy nem adja ki magából azt a fajta düht ami benne lehet,bele se gondolok.

Nekem is volt pár hónapom mikor valami nagyon kínos dolog történt velem,ami miatt megtörtem,alig beszéltem, már a tanárok is behívták anyáékat,hogy 'a lányuk csöndbe van és jól viselkedik,valami baj van?" és emlékszek,hogy kegyetlen volt az a pár hónap,hogy senkinek se tudtam elmondani,bele se gondolok,hogy több éven át így éljek.


Segítsetek neki valahogy,mert rossz lehet neki. Más esetben mondanám,hogy simán visszahuzó,csendes,félénk,de akkor legalább a rokonokkal beszélne és nem fakadna sírva. Lehet,hogy valami önbizalomhiányos dolog áll vagy kiskorában érte valami,akármi,derítsétek ki. Sok sikert,remélem minden rendbe jön.

2013. jún. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a leírtak alapján azt gondolnám, hogy Szelektív Mutizmus áll a háttérben.
2013. jún. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

engem kiskoromban megszégyenítettek ének órán egy zenei tagoztaos iskolában, és soha többé nem voltam képes mások előtt énekelni... ami elég kellemetlen egy ilyen környezetben... (Egyébként máig sem megy)


nem kizárt, hogy történt valami kínos és megalázó... nem minden pedagógus jó a szakmájában...


de bizonyos hormon túltermelődése is okozhat ilyesmi, megvalósítva ezzel az "eláll a szava" kifejezést ...


ha nem is viszed egyből szakemberhez, tanácsot még kérhetsz egyedül is...

A beszéd erőltetése nyilván nem vezet sikerre.

2013. jún. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Vidd el egy pszichológushoz, kérlek. Már korábban kellett volna.
2013. jún. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Biztos történt valami nagyobb trauma vele.Ez így nem létezik,hogy csak úgy nem beszél és sír.Vagy pedig biszexuális,esetleg leszbikus.Vagy pedig hatalmas bajt csinált és most bűntudata van(esetleg akaratlanul tette).
2013. jún. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Értem. De mi köze van ennek a biszexualitáshoz és a leszbikussághoz?
2013. jún. 7. 06:26
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom elképzelni,hogy azért lenne ilyen,mert más nemekhez vonzódik,legalábbis egy 6-7 éves kislány ezt nem tudhatja még.
2013. jún. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!