Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hány éves kortól lehet tampont...

Hány éves kortól lehet tampont adni a lányomnak?

Figyelt kérdés
Ugyanis 11 éves és elkezdett menstruálni.Nagyon sajtkukac-temperamentumú és eléggé vérzik,ezért azokon a napokon mindent összeken.
2007. szept. 23. 21:06
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
A tampon nem korfüggő. Bárki használhatja kellő hozzáértéssel.
2007. szept. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
98%

Kezdjétek mini tamponnal, és részletesen beszéljétek meg a hsználatát, hogy mennyi időnként cseréljen stb.

Eleinte jobb, ha a tampon mellett betétet is használ, így nem érhetik kellemetlen meglepetések.

2007. szept. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
32%
Hät sztem legaläbb 1-2 evig hasznäljon betetet,hisz meg angyon fiatal.räer meg utäna tampont hasznälni.hisz ne feledjük el a szüzhörtya is ätszakadhat attol ha tampont rak fel,hiäba mini,ha pl tulnyomja vagy nem birja normälisan hasznälni.
2007. szept. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
96%
??? Az előző válaszadónak nincs igaza abban, hogy a szűzhártya átszakadhat a tampontól. A szűzhártyán mindenkinek van lyuk, hiszen ezen keresztül távozik a vér is a szervezetből, tehát ezen a lyukon keresztül kényelmesen felhelyezhető a tampon. Sokkal kényelmesebb "viselet", mint a betét, gondoljunk csak például a testnevelés-órákra. Azt kell neki megtanítanod, hogy felfelé, és egy kicsit hátrafelé nyomja, és így biztosan a helyére kerül. Cserélje, amilyen sűrűn csak tudja, már csak a mérete miatt is, hiszen kisebb a nedvszívó képessége, mint a nagyobbaknak (feltétlenül minit vásároljatok, később át lehet térni a normálra, ha már megszokta a használatát) Türelmesnek kell lennie, hiszen senki nem születik úgy, hogy már használni is tudja. Javaslom még a kezdeti, de akár a későbbi időszakra is, hogy a biztonság kedvéért, illetve a "balesetek" megelőzése érdekében használjon tisztasági betétet is a tampon mellett. Mert ugye így nem a fehérneműre szivárog, ha nem tudja időben kicserélni...
2007. szept. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem korfüggő a tampon. Nekem is 11évesen jött meg először, de kb. 1,5 évig betétet használtam, pontosabban nem mertem a tampont használni. Aztán egyszer mentem egy szülinapi bulira és nem akartam betéttel menni, akkor raktam fel egy tampont. Mikor hazajöttem, meg nem tudtam kihúzni, anyukám segített, furcsa volt még, hogy egy kicsit rántani kell rajta és megijedtem, hogy bennszakad. Aztán a következőknél már ügyesebb voltam, de mindenképpen tampon párti vagyok.


De az elején mindenképpen rakjon be legalább tisztasági betétet is, biztos ami biztos alapon.

2007. szept. 30. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Mindig nagyon fontos hogy mosson kezet a tamponhasználat előtt! Magától értetődik ugyan, de a gyerekek még sokszor hajlamosak elfelejteni.
2007. okt. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
95%

Én is 11 voltam, mikor megjött. Anyám annó még vattát adott sokáig, évek múlva kaptam betétet. De mikor felfedeztem a tampon örömeit és előnyeit majd kibújtam a bőrőmből. Szerintem ennél kénylemesebb dolog nincs is.

Igaz , figyeljen a higéniára, cserélje, tiszta kézzel, éjjel lehetőleg ne hazsnálja.

Kellemes nővé válást kívánok:-)

2007. okt. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
91%
4.hozzászóló:A szüzhártyán nem egy darab lyuk van amin átfér a tampon,hanem sok apró amin ki tud folyni a vér.Ettől függetlenül lehet tampont használni,de NEM KELL cserélni amilyen sűrűn csak tudja!Pont az a tampon lényege,hogy meg kell várni mig kellő mennyiségű folyadékot felsziv,mert különben nehéz kiszedni.Ha félig szárazon rángatja ki kellemetlen+megsértheti a hüvely belsőrészét nagyobb táptalajt adva a baktériumoknak!
2007. okt. 12. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim válasza:
95%

A 8. válaszadónak van igaza! A tampon használata nem köthető korhoz, és van, hogy fel is szakíthatja a szűzhártyát.

4. válasz:

A szűzhártya a hüvely bemeneténél található.

Több fajtája van:

- 1. van amelyik teljesen befedi a bejáratot és lyukacsos (ritka) - ezt átszakíthatja a tampon is mindegy, hogy mini vagy nem, egyéb esetben ajánlott minivel kezdeni.

- 2. van amelyiknek kis lyuk van a közepén

- 3. van amelyik olyannyira kicsi, hogy csak a hüvely peremét veszi körül, és könnyedén fel lehet helyezni a tampont.


Az első menstruációnál érdemes betétet használni és utána ajánlott elmenni nőgyógyászhoz. Ő felvilágosítja kellőképp a kislányt, megállapítja, hogy ajánlott-e tampont használni (1. eset), és nem lesznek gondok a továbbiakban.

Tampon használat esetén meg kell várni, míg kellőképp megtelik a tampon, mert akkor egyszerübb az eltávolítása, egyéb esetben felsértheti a hüvely oldalát. Erre érdemes odafigyelni.

Mellesleg a lány nem attól szűz, hogy van szűzhártyája hanem, hogy még nem szeretkezett. A szűzhártya könnyen felszakadhat sportolás, testedzés vagy tamponhasználat közben is.

2007. nov. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
17%
A tampon életkortól függetlenül nagyon egészségtelen. Órákig pang a vér benne, elszaporodnak a kórokozók,súlyos fertőzésr okozhat. Én nem adnék.
2007. nov. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!