Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kislányoknál hány évesen kezd...

Tibor215321 kérdése:

Kislányoknál hány évesen kezd megjelenni a nemi illetve hónalj szőr mellnövekedés?

Figyelt kérdés
8éves a lányom szeptemberben tölti a 9-et. kb március óta látszott a cicije kezd nőni most a nyári szünetben már elég látványos a nemi szőrzete kezdetben kis pihe szerű fehéres volt most egyik hétről a másikra fekete hosszú és kezd sűrűsödni, hónalj szőr is így indult és kb 1hét alatt feketés kezd lenni ugyan csak még néhány szál de nagyon durva. kis vékony alacsony lány az osztályában a torna sor elején van 25kg. nekem 11évesen korom után jött meg de sokkal életrevalóbb voltam ő még olyan kis esetlen hogy kezdjem neki magyarázni ne is legyen durva de egyik percről a másikra megjön neki és hogy reagál azt sem tudja mi az. most olvastam a hónaljszőr után bármikor várható a menstruáció . Milyen szakrendelésre lehet elvinni ahol megnézik nem-e hormonzavar ?

2013. aug. 9. 22:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
arra emlékszem, h. még anyu törölgetett a mosógépen,mikor az első szál fanszörzetem megjelent. szóval tuti kisebb voltam, mint 8.
2013. aug. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy kóros, nekem 10 évesen jött meg először, de 9 évesen már tuti volt szőröm, mert akkor kezdtem szőrteleníteni, valószínűleg előtte is volt már jó pár szál. És szerintem ne csak a menstruációról beszélgess vele.
2013. aug. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem normális, bár nekem 14 évesen jött meg, a melleim 12 éves koromban kezdtek nőni(azóta se lett sokkal nagyobb.... de ez más téma), a szőröm pedig 12-13.
2013. aug. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy hormonzavar. Szimplán korán érő. Felvilágosítani pedig úgy kell, hogy elmondod neki a dolgokat, úgy, ahogy vannak. Mindenkinek át kell ezen esnie, nem lesznek lelki sérülései ilyen miatt, szóval nyugodtan. Engem nem világosítottak fel, szerencsére nem volt rá szükség, mert internetről és haveroktól megszereztem az információkat, amik érdekeltek. De lehet, hogy a lányod nem ilyen, szóval kezdd el. Amúgy szerintem hülyeség, hogy a nemi szőrzet meg a hónaljszőr után bármikor megjöhet. Nekem legalább másfél- két évvel utána jött meg, és addig mind fehérfolyásom volt. Viszont amikor megjött sosem maradt ki nekem, nem késett vagy ilyesmi.
2013. aug. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a nemi szervemen 9-10 evesen kezdett,11 evesen mar mestrualtam. Honaljamon azr hiszem picit kesobb
2013. aug. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül hormonzavar, de amúgy az endokrinológián foglalkoznak ilyesmivel, a háziorvostól kell kérni beutalót. Én arra emlékszem, hogy 12 évesen már borotváltam a lábamat és a hónaljamat, mert zavart, hogy kicsit szőrös, de már bőven betöltöttem a 13-at, amikor először menstruáltam. Viszont volt egy barátnőm, aki már 9 évesen menstruált, de ezt leszámítva nem tűnt nálunk testileg érettebbnek és elvileg teljesen egészséges volt. Először nagyon meg volt rémülve, a szüleinek gondolom eszükbe sem jutott ilyen korán felvilágosítani szegényt :D A lány amúgy a mai napig nagyon vékony és alacsony. 20/l
2013. aug. 10. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, nekem meg az a barátnőm, akinek 8 évesen jött meg magas és túlsúlyos :) És nagyon nőies alakja volt már 3. és 4. osztályban is :)
2013. aug. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
63%
Manapság ez már nem rendkívüli, hiszen egyre többször lehet hallani, hogy 9 éves kislány már menstruál.
2013. aug. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat csak már idegesít mert a háziorvosunk mikor látta márciusban bárányhimlő miatt kiakadt hogy nagyon korai 8évesen és felírt a férjemnek valami e betűs szakrendelést vigyük el pedig akkor még csak láthatatlan pihék fedték a puniját
2013. aug. 10. 17:01
 10/14 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Az az e betűs szakrendelés endokrinológia?
2013. aug. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!