Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Úgy érzem én vagyok az a...

Úgy érzem én vagyok az a gyerek akit senki sem várt. (? )

Figyelt kérdés
akit senki se szeret, aki senkinek sem elég jó.. Anya 15 éves volt amikor megszülettem, apa 29, kiskoromban is gyakran mondogattam, hogy engem senki sem szeret, mindig azt éreztem, hogy én senkinek sem kellek igazából, mert csak nyűg vagyok a nyakukon. Most itt vagyok 16 évesen, sírok mint egy ovis, mert azt érzem senki sem szeret. Gyakran gondolok arra, hogy ha nem élnék akkor minden sokkal jobb lenne a szüleimnek.. persze ez csak gondolat, tenni nem mernék semmit. Fel kéne hoznom a szüleimnek, hogy mit érzek? Hogy mik a kétségeim? Igazából,inkább csak anyukám felől érzem ezt..
2013. szept. 14. 21:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyukád nem 15 évesen szült volna, hanem mondjuk 25, és te most terhes lennél, akkor (mint szinte minden kortársad) meg akarnád tartani, nem érdekelne, hogy elrontod vele az egész életed, és soha nem tudnál neki normális életet biztosítani (főleg érzelmi szempontból), úgy gondolnád, hogy minden szép és jó lesz. Anyukád is biztosan így gondolta, majd akkorát csalódott az egészben (nem benned), hogy ez rányomta a bélyegét az egész életére. Persze aztán kit hibáztat az ember még ha nem is mondja ki? A gyereket. Hiszen konkrétan miatta történt minden (holott ez hülyeség). Egyszerűbb úgy éreznie, hogy jobb lett volna, ha nem szül meg, mint bevallani, hogy ő hibázott (pl nem védekezett, ilyen korán egyáltalán szexuális életet élt). Akárhányszor rád néz eszébe juthat, hogy talán jobban alakult volna a sorsa, ha nem tart meg. De ettől függetlenül szeret a világ legnagyobb szeretetével, hiszen teljesen mindegy, hogy az ember 15, vagy 45 évesen szül, szereti, kötődik a gyermekéhez, ez nem egy olyan kötelék amit bármilyen körülmény elszakíthat. És biztos, hogy annál nagyobb fájdalmat nem él át egy anya, mint amikor meghal a gyereke, én biztos öngyilkos lennék, ha a gyermekemet elveszíteném akkor is, ha éppen haragszom rá. Úgyhogy ne gondolj hülyeségeket, hanem beszélj vele, lehet neki is jót tenne.
2013. szept. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp mesélni kell arról ami bánt, és így talán ő is el fogja mondani mit érez mit gondol az egészről, vagy miért olyan a viselkedése,amilyen...15 évesen még szinte gyerek volt, nem volt tisztában azzal mit vállal, fel sem tudott készülni, így meglehet hogy néha rossz élményként tekint vissza rá, de már megtörtént, és hidd el hogy szeret és akart téged hisz itt vagy :) és ha nem szeretne akkor beadhatott volna már intézetbe vagy nevelőkhöz,de kellessz neki mert a gyereke vagy! :)
2013. szept. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Miért anyukád sosem mondta ,hogy szeret? Ezt nem hiszem el. Egy normális ember amikor gyereket szül az szereti a gyerekét. Mindegy az , hogy hány évesen. De gondolj bele milyen lehetett anyudnak? Igaz a saját hibájából de lett volna neki még vissza a kamasz éveiből bőven. És ha nem szeretett volna akkor te most nem lennél ott ahol vagy. De ott vagy.
2013. szept. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!