Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Pécsiek! Tudnátok nekem pár...

Pécsiek! Tudnátok nekem pár szót mondani a 4 fő gimnáziumról? (Leőwey, Babits, Nagy Lajos, Janus)

Figyelt kérdés

Amik érdekelnek:

Leőwey:

Hányas átlagtól vesznek fel kb.?

Hány pontos központival kb.?

Milyen az iskola?

Aki ajánlja miért,és aki nem az miért nem?

Babits:

Nagyon kemény az angol?

Hányas átlagtól vesznek fel?

Hány pontos központival?

Milyen az iskola?

Ajánlod? Miért?

Nem ajánlod? Miért?

Nagy Lajos:

Mennyire veszik komolyan a hitet?

Nehéz iskola?

Mi a véleményed róla?

Ajánlod?Miért? Nem ajánlod? Miért?

Janus:

Most voltam nyílt napon.

Itt csak a személyes tapasztalatok érdekelnének.

Köszönöm a válaszokat,előre is!!!

14L



2013. okt. 3. 17:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Én Leőwey-s vagyok, most lettem 11.-es.

Az átlagom anno 4,8-4,9 körül volt, ha jól emlékszem (most 4,4-4,5 körüli), és a központi felvételimet 93 pontosra írtam meg, így simán felvettek. Akik idejöttek az általános iskolámból, nekik is 4,5 feletti átlaguk volt, és ha jól emlékszem, olyan 70-80 körül volt a központijuk.

Szerintem jó iskola, és jól oktatnak, bár attól is függ, kit kapsz tanárnak. Általános tantervű osztályoknál lehet választani, hogy bioszt, kémiát, matekot, angolt, vagy németet tanulsz emelt óraszámban. Én az angolt választottam, most van egy felsőfokú nyelvvizsgám, és idén ősszel érettségizek angolból.

Azért ajánlom, mert szerintem elég jó iskola, és a végzősök nagy százalékát fel is veszik egyetemre.

2013. okt. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én Babitsba szeretnék menni :) Angolra :)
2013. okt. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az meglehet kedves utolsó,de 1 nem vagyok rá kíváncsi,2 nem ez volt a kérdés.

Szeretnék még válaszokat!

2013. okt. 4. 20:40
 4/6 anonim ***** válasza:
30%
Szia!Én most vagyok kilencedikes a Babitsba(igaz nem angolon,hanem biofizikán.)Olyan ismerőseim kerültek be angolra,hogy az nevetséges.Ugyan ezt eltudom mondani a Leőwey biokémia tagozatáról is..Mondjuk az más kérdés,hogy bent maradnak-e.:)Ha 4,5-ös átlagod van,és a szóbelid jó lesz,akkor nem baj,ha csak 50-60pont körül írod a központit,akkor is simán bent vagy.
2013. okt. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bocsi *babitsban
2013. okt. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Lajosos voltam, imádtam oda járni. A hitet komolyan veszik, heti 1 mise van, és 2 hittanóra, amire ugyanolyan osztályzatot kapsz, mint pl. matekra. A tanároknak is Laudetur Jesus Christussal kell köszönni, és a külső megjelenést is nézik. Nagyon ajánlom, életem egyik legjobb döntése volt, mert jobb ember lettem szerintem. Elég erős iskola, a tanárok nagyon jó fejek, a legszigorúbbakat kaptam meg mindenből, és még így is ezt gondolom. Segítőkész mindenki. Ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan.
2013. okt. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!