Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy mondjam el anyának, hogy...

Hogy mondjam el anyának, hogy magántanuló szeretnék lenni?

Figyelt kérdés
Most leszek 16 éves, 10.-es vagyok a gimiben.

2014. jan. 15. 15:26
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

"A szülő kérelmére az igazgató nem tagadhatja meg a magántanulói státuszba vételt, ha azonban úgy látja, hogy az hátrányos a diák számára, értesíti a hatóságokat. A magántanulókat - az iskolában vagy azon kívül folyó gyakorlati képzés kivételével - felmentik az órák látogatása alól, így nem kell igazolni a késéseket, hiányzásokat, és nem kell 16 óráig az iskolában maradni."


BÁRKI lehet magántanuló.

2014. jan. 15. 20:35
 12/21 anonim ***** válasza:
90%
Az élsportoló hokis osztálytársamtól megtagadták, ezért küzd az év végi ketteseiért, pedig még órákra sincs ideje bejárnia. Te csináltál már ilyet? Az igazgató megtagadhatja bármikor a kérelmedet. Ha ez ilyen egyszerű lenne, minden 5. ember magántanuló lenne. Szerinted az újgazdag csávókák miért nem magántanulók mind? Sokkal jobban megérné nekik, tanulás szempontjából is. Még sem teszi egy sem. Csak nagyon komoly okokból lehet valaki magántanuló, például autizmus miatt. Nem úgy megy, hogy bemész az igazgatóiba, hogy na jó én meguntam ezt az iskola izét, aztán másnap már nem kell járnod sehova sem :D
2014. jan. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Hát, hokizni nem járok, viszont versenyszerűen táncolok.

Mint már írtam, sokat hiányzok rajtam kívülálló okok miatt.

Nem csak úgy random beakarok sétálni az igazgatóhoz. Elég jóban vagyok vele és a családjával is, a lánya mondta, hogy miért nem próbálom rábeszélni anyát a dologra, sokkal könnyebb lenne magántanulóként.

2014. jan. 15. 20:53
 14/21 anonim ***** válasza:
62%

Mostanában nagyon nagy divat lett ez a magántanulósdi a problémákat nehezen kezelő gyerekeknél...

Régen maximum az élsportolókat engedték magántanulói státuszba, de ez, hogy vannak rosszakaróid meg "pokollá teszik az életed", ne haragudj, nagyon nevetséges.

2014. jan. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
De nem csak ez a bajom. Mi annyira érthetetlen abban, hogy sokat hiányzom???
2014. jan. 15. 21:11
 16/21 anonim ***** válasza:
50%

Jaj tudom már ki vagy, pár kérdést olvastam már tőled,hogy te hiperszuper menő vagy meg gazdag meg apuci mindent elintéz és menőséged miatt piszkálnak az osztályban.


Egy kérdésem lenne,ha tényleg ilyen jóba vagytok az igazgatóval meg minden akkor mi a **** gyakirkédéseken kérdezgetett? Beszélsz anyukáddal és bementek az igazgatóhoz ő meg majd elmondja a menetét. Főleg,hogy itt akármit írnak neked te lehurrogod őket.

2014. jan. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Akkor meg menj el orvoshoz és vizsgáltasd ki magad...
2014. jan. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyik válaszolónak: Azért tagadta meg az igazgató az osztálytársadnál a kérelmet, mert tudta, hogy a tanuló nincs tisztában a jogaival. Bárki lehet magántanuló, nem kell hozzá különösebb indok, viszont az elutasításhoz KELL.

Anya úgy ment oda az igazgatóhoz, hogy tudja, hogy jogom van úgy végezni a tanulmányaimat, ahogy akarom.

Viszont nagyon sokat kell tanulni és teljesen egyedül, szóval ha nehezen megy a tanulás, nem ajánlom.

2014. jan. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem én is emlékszem erre a Kérdezőre, te vagy az, aki azért hiányzik sokat, mert nagyon menő külföldön élő rokonai vannak, akikhez mindig ki kell menni, nem elég csak a nyáron, és a "kisasszony" ahogy ő fogalmazott nem fog két napért 10 órát oda és ugyanannyit vissza repülni, ha mennek akkor már minimum két hétre. Neki még a két hetes téli szünet sem volt elég, ahhoz is hozzácsapott még pár napot.


Persze ha ez nem te vagy Kérdező, akkor elnézést!

Amúgy beteg vagy, hogy ennyit hiányzol? Mert ez nyilván elég indok kell, hogy legyen a magántanulóságra.

2014. jan. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Bizony, hogy ő az :DDD
2014. jan. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!