Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anyánm azt mondja, hogy ha...

Anyánm azt mondja, hogy ha nem változok meg gyökeresen, akkor intézetbe fog küldeni a "gyogyósokhoz". Ezt megteheti?

Figyelt kérdés
Igazából nem vagyok rossz gyerek, csak nem vagyok olyan szorgalmas, ahogy ő elképzeli. 16 éves vagyok, jó tanuló, 4.6-os átlaggas, egy színvonalas gimnáziumban. Műszaki egyetemre készülök, de ők azt mondják, hogy szó se lehet róla, ők nem támogatják, menjek el szerelőnek.Én meg tudom, hogy többre vagyok képes.. szóval ennyire rossz a helyzetem. Bevallom, elsírtam magam, mikor ezt az intézetes dolgot mondta nkem ordítva.. meg mondta, hogy húzzak innen a pucsába, őt nem érdekli mi lesz velem.. mindez abból indult ki, hogy nem vágtam jó képet ahhoz, hogy nekem kell mosogatnom. de attól még megcsináltam volna. ezután meg üvöltött..

2014. febr. 2. 14:35
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

A kamaszkor egy nagyon nehéz időszak, tombolnak a hormonok, Te észre sem veszed, hogy esetleg utálatos vagy, de a szüleid nehezen viselik.

De ezt a szüleidnek is tudnia kéne és nem hiszem, hogy az ordibálás és az, hogy azzal fenyeget, hogy árvaházba dug, megoldás lenne.

Ne azért segíts otthon, hogy egyetemre mehess. Mekkora hülyeség, amit az első írt, jesszus.

Inkább azért segíts, mert egy családban természetes, hogy mindenki kiveszi a részét a feladatokból.

Próbálj meg beszélni a szüleiddel, hogy neked fontos az egyetem, ráadásul ilyen átlaggal egy jó gimiben, még csak nem is reménytelen. Kérdezz rá, hogy esetleg a pénz-e az akadály, mert ha az, akkor keressetek olyan megoldást, ami mindenkinek jó. Esetleg vállalhatsz munkát egyetem mellett majd, hogy Te is kivedd a részed a költségekből.

Mindez persze csak akkor lehet sikeres, ha nem ordibálva beszélitek meg, hanem mint értelmes felnőtt emberek.

2014. febr. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

Kedves első Te ritka retardált vagy. A Kérdezővel nincs semmi baj, szóval miért is kéne intézetbe mennie? Különben is, hamarosan kinövi az intézeti kort.

Természetesen segítsen otthon, de az anyja határozottan nem normális, ha azért akarja intézetbe adni, hogy nem akart elmosni egy tányért. Vagy épp azért, mert egyetemre akar majd menni középiskola után...

Szerintem a Kérdező anyja idegileg kicsit túlfeszített, és ezt szerencsétlen gyerekén veri le. Na az ilyen szülő szorulna inkább "javítóintézetre", mint a Kérdezőnk...

2014. febr. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Itt a szüleiddel van baj, hogy nem akarják hogy továbbtanulj. Ha rosszabbodik a helyzet szerintem menj el egyéb rokonokhoz vagy 18 évesen barátokhoz lakni. Ez egy jó lecke lesz a szüleidnek gyereknevelésből
2014. febr. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Valóban 18 év alattiaknak nem fog tetszeni a válaszod, mégpedig a gyerekeidnek. Ha Te ilyen szellemben neveled őket, akkor már előre sajnálom szegényeket. Borzalmas lehet egy olyan anyával, akinek azért kell segíteni a háztartásban, hogy tanulhassanak... Meg még ki tudja miket vársz cserébe, bizonyos dolgokért...

Na de nem kezdem el magyarázni, hogy kell szülőnek lenni.

Első voltam, 35 éves és anya

2014. febr. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szóval második voltam! :)
2014. febr. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A műszaki egyetemeken nem ilyen lutri szerelőket képeznek, szerintem mutass nekik egy egyetemi órarendet
2014. febr. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog intézetbe küldeni meg már nincs is értelme, csak fenyegetés. Ami az egyetemet illeti, elmondom, én mit tennék a helyedben. Mire oda kerülsz, 18 éves felnőtt leszel, semmi szükséged a szüleid engedélyére ahhoz, hogy egyetemre menj. Add be a felvételi kérelmeidet a tudtuk nélkül. Ha felvesznek, akkor mondd el nekik. Egyrészt, lehet meggondolják magukat, mert látják majd, hogy tényleg komolyan gondolod és fel is vettek, tehát van hozzá eszed. Ha mégsem gondolják meg magukat, akkor elmész. Legyél a magad ura. Költözz koliba, albérletbe, járd ki az egyetemet. Mellette vállalhatsz diákmunkát, és vehetsz fel diákhitelt(csak csínján, ha nagyon szükséges). Semmi közük nem lesz már az életedhez, ha nem akarod. Egyszer pedig majd megbékélnek... ha más nem, majd akkor, amikor hazaállítasz a diplomáddal, amit teljesen egyedül szereztél meg...nem hiszem el, hogy ne lennének majd büszkék.
2014. febr. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy így viszonyul hozzád anyukád. Inkább örülnie kéne, hogy a gyereke szeretne jövőt magának és tehetséges is a választott szakhoz.Nem tudnád ezt megbeszélni vele? A mosogatáshoz csak annyit tudok mondani, hogy egy szülőnek se tetszik, hogy a gyereke nem áll hozzá olyan lelkesen a munkához, de a legtöbben megelékszenek azzal, hogy segít a gyerekük. Azért segíts nekiük amiben megkérnek.

A szüleid tudnák-e fizetni az egyetemet? Lehet, hogy ezért se szeretnék, hogy műszaki egyetemre menj es valószínűleg félnek, hogy nem lesz jövúd ilyen téren. Valószínűleg azért akarják, hogy szerelőnek menj, mert mindig elromalik valami és ha szükösen is, de valahogy meg tudsz élni belőle. Mutasd meg nekiük, hogy mennyire tehetséges vagy a művészetek terén. Ha nem akarnak támogatni kezdd el lassan gyüjteni a pánzedet az egyetemre.

Egyébként az intézettel csak zsaroli akarnak szerintem.

Sok sikert!

15\L

2014. febr. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!