Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan mondjam meg a szüleimne...

Hogyan mondjam meg a szüleimnek, hogy szeretnék cserediákként külföldre menni (Dánia)?

Figyelt kérdés
Sokat gondolkodtam azon, hogy szeretnék kimenni külföldre tanulni, így erősíthetném az angol nyelvtudásomat. Ezért gondoltam arra, hogy cserediákként kimehetnék, mivel az egyik osztálytársam is jövőre megy ki egy évre az Egyesült Államokba, egy másik meg Németországban volt. Nézegettem egy cserediák program szervező honlapot (afs.hu), ahol lehetőség van 3 hónapra is kimenni bizonyos országokba, ezért gondoltam Dániára, hiszen ott jól beszélnek angolul. A program szeptembertől decemberig tart, utána a rendes sulimban tudnám folytatni a tanévet, nem kéne osztályozó vizsgát sem tennem. Így tizedik elején mennék ki, az azért lenne jó, mert tizenegyedikben már kezdődnek a fakultációk, főiskola keresés, projektmunkák, arról nem szeretnék lemaradni. Szerintem meg lenne erre e lehetőség, a nővérem is volt három hónapot Angliában. Viszont nem akarom ezzel zaklatni a szüleimet, lehet, hogy teher lenne nekik. Meg csak nem állíthatok úgy oda hozzájuk, hogy 'Sziasztok, szeretnék cserediák lenni'. Mit csináljak? Inkább mondjak le róla? 16/L
2014. febr. 8. 17:51
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudom miert kellene lemondanod rola? Az en fiam is most keszul cserediak programra. Nagyon orulok neki! Semmibe nem kerul, mindent fizetnek.
2014. febr. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ő hova megy és milyen programmal? Csak az afs csinál 3 hónapos cserediák programot külföldön, de az nem olcsó mulatság. 890 000 ft.
2014. febr. 8. 18:12
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Náluk a suli szervezi, tulajdonképen dolgozni fog, ami szakmai gyakorlat (még pénzt is kap érte), és előtte le kell tenni az év végi vizsgákat. Persze pályázni kellett, és előny hogy a nyelvvizsgája már megvan.
2014. febr. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 sempai válasza:
Nagyon egyszerű, így: "Szeretnék cserediákként külföldre menni" Ha nem lehet a családban egyenesen beszélgetni, az már rég rossz... Ha a szülők nem képesek erről őszintén beszélgetni, az is nagyon rossz...
2014. febr. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is 16 éves vagyok és jövőre lennék 10.-es és én is az AFS-szel mentem volna Oroszországba 3 hónapra. Már jelentkeztünk is, és akkor anyukám az utolsó pillanatban meggondolta magát anyagi gondokra hivatkozva.

De biztos vagyok benne, hogy ez egy csodálatos lehetőség!

Rám mérges volt anya, hogy egyáltalán hogy juthatott ilyen az eszembe (ehhez képes mégis jelentkeztünk...), és, hogy szégyelljem magam, hogy megkérdeztem egyáltalán. De nem teszem. Gondolj bele, ha soha nem kérdezed meg, örökre benned marad a kérdés, hogy mi lett volna, ha...

Ha jól tudom a válogatás most lesz 21-én vagy 22-én, szóval kérdezd meg a szüleidet minél hamarabb, nehogy lemaradj!

Kívánom a legjobbakat!

:)

2014. febr. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon kedvesek vagytok. :) Már beszéltem anyukámmal, azt mondta, még eldöntjük együtt, hogy mehetek e.
2014. febr. 13. 20:06
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha az angol nyelvet akarod gyakorolni, inkább angol nyelvű országba menj. Dániában viszont szuper lehetőséged lesz a dán nyelv gyakorlására ;)
2014. febr. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!