Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » SZÜLŐK! Ti 12-13 éves korban...

SZÜLŐK! Ti 12-13 éves korban lévő gyereketeknek mit engednétek meg ami a külsejét illeti?

Figyelt kérdés
2014. febr. 19. 16:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%

Iskolán kívül bármit. Mármint nyári szünetbe olyan haja lehet amilyet akar, olyan ruhát húz amilyet akar stb.

Az iskolába viszont be kell tartania az általános külsőre vonatkozó íratlan szabályokat.


A tetoválás az egyetlen, amit nem engednék. Amúgy ha ráhagyod, akkor nem fog úgy kinézni mint egy h.e kamaszkorában. Megéli a különcségét esetleg, aztán elmaradnak ezek a dolgok. Ha visszatartod, akkor csak rosszabb lesz, mert ha kell, 18 éves koráig fog kattogni rajta.


Két kamasz fiam van, 15 évesek. Nálunk is volt ilyen időszak, hamar lecsengett.

2014. febr. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
68%
Inkább mit nem: smink, hajfestés, tetoválás, piercing. Normális frizurája lehet, de nem kirívó.
2014. febr. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
58%
Hajfesték, smink, tetkó kizárva. Ilyen fiatalon nem kell még az allergén hajfestékkel terhelni a szervezetüket. A smink pedig azért nem, mert aki szép, az anélkül is szép. Egy kislánynak nem kell úgy kinéznie, mint egy riherongynak. Ha divat, ha nem. A haját is csak normálisra vágathatja. Punk, emo, raszta kizárva.
2014. febr. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
82%
Smink,hajfesték,műköröm,piercing,tetoválás,kivágott ruhák kizárva.
2014. febr. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
60%

Nekem a hajfestést meg a sminkelést megengedték, de én csak pár szőke tincset akartam. Meg mivel nagyon rövid volt, kaptam pár bara vendégtincset a hajamaba. Válligérő hajamból lapocka hosszúságig èrt. Ja, meg icipici orrpiercing.

19 L

2014. febr. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Első,egyet értek! Ha megtiltom neki,akkor csak annál jobban akarja.

Utolsók,köszönöm.

2014. febr. 19. 17:13
 7/19 anonim ***** válasza:
66%
Nekem barmilyen hajszint engedtek, egy ideig rasztat is l, de sajnos levagattak velem. Sminket is engedtek, mivel eleg pattanasos vagyok es smink nelkul szornyu vagyok. Ruhakbol is azt vehettem fel amit akartam, ha hulyen neztem ki kirohogtek.
2014. febr. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm.még esetleg valaki?
2014. febr. 19. 19:17
 9/19 anonim ***** válasza:
42%

Én biztos koravén vagyok szellemileg is, meg minden, de én rosszul éreztem magam már akkor is smink nélkül, meg hisztirohamom lett, ami azért van, mert genetikailag neurotikus vagyok, és vannak dolgok, amikre néha így reagálok. (és nem én vagyok hisztis p*csa,erről nem tehetek, a családomban több ilyen is van, ez idegrendszeri probléma)


Úgyhogy a sminket megengedném, nyilván ha van esze, és ízlése, mértékkel, és normálisan. Öltözködést tekintve nyilván ilyen nagyon szexi cuccokat nem, mert azoknak nincs az utcán, meg az iskolában helye, máshol van. Hajfestést max. akkor, ha nagyon hülye, meg rémes a hajszíne, van a világosbarnának egy elég irritáló, fura színe; például olyan esetben, de amúgy nem, mert károsítja a hajat. Olyat, ami kimosható, vagy kb. egy hónap múlva kijön, talán. Piercinget később, tetoválást pedig nem is csináltathatna.


- 14/L, elég egyedi, gótos öltözködéssel

2014. febr. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
25%

Majdnem mindent engednek. Tudják,hogy tudom használni,jobb mintha tiltanák.

Szabad sminkelnem,mégis alig teszem.

Hajam festve van.

2014. febr. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!