Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A majdnem 18 éves lányotokat...

A majdnem 18 éves lányotokat elengednétek egyedül a közeli városba?

Figyelt kérdés
Kb 1 órányira van az a város, de a családdal nagyon sűrűn megfordulnátok ott. Voltam már párszor barátnőimmel is ott vonattal, és most szeretnék elmenni találkozni egy velem hasonló korú fiúval. 3 hónapon belül betöltöm a 18-at, de szüleim alig engednek el valahova. Bulizni pl nem is engednének, mert hogy a 2 évvel idősebb bátyám sem jár, így nekem is minek hiányozna ez. Nyáron a barátnőimmel is alig akar elengedni sétálni anya, pedig akkor még nem is mennénk sehova, csak ott, ahol mi lakunk sétálnánk 1-2 órát, de innen is időre kell szinte mindig hazaérnem. Mégis mit csináljak, hogyan vegyem rá anyát, hogy elengedjen ahhoz a fiúhoz? Csak moziba mennénk meg a plázába, semmi csavargás vagy ilyesmi. Azért én akarok menni, mert nálunk nincsen semmi ilyesmi hely, meg az a legközelebbi nagyobb város.
2014. márc. 9. 07:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Fontos lenne anyukaddal komolyan megbeszélni, hogy mar felnőtt vagy. Persze higgadtan és kedvesen, de határozottan közölni vele, hogy mar megváltozott a helyzet, nem vagy kisgyerek, felnőttél. Régen ebben a korban a nők mar férjhez mentek, gyereket szültek. Meg kell ertetned vele, hogy megbízható, felelős felnőtt vagy, nem fog benned csalódni, bíznia kell benned és el kell engedjen. A túlftés a legrosszabb eredményt tudja okozni, az a madár akit sose engednek ki a kalitkabol, nem tanul meg repülni és végül örökre ott marad. Ezt próbáld meg neki elmondani szerintem.
2014. márc. 9. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én ilyen koromban már mentem. Ha megbízható a lányom elengedném. Persze fényes nappal és nem az éjszakába. Gondolom telefonon el lehet érni. Azért az durva, hogy nyáron sétálni sem enged el. Nem tudod szerintem rávenni sehogy. Ha Ő ezt így látja jónak, akkor így látja. Nem fogod tudni eltántorítani.
2014. márc. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ennyi idős korban már el kell engedni, nem lehet örökre bezárva tartani senkit! Észre kellene venni, hogy felnőttél! Az elengedés mindig nehéz dolog, de az élet része! Középiskolába hova jársz? Nem egy nagyobb városba?
2014. márc. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
de, gimibe is egy nagyobb városba járok, de az kb 20 percnyire van tőlünk. igaz, hogy ez kisebb város, mint ahová el szeretnék menni, de kb 1,5 év múlva úgyis ott fogok egyetemre járni, meg a bátyám is oda jár most. nappal mennék, meg még világosban is érnék haza, a vonatállomástól is villamossal jutnék el a plázáig, így úgymond "csavarognom" sem kellene. egyelőre még nem beszéltem erről anyával, mert félek, hogy csak a kiabálás menne abból, hogy hogy juthat ilyesmi az eszembe is..
2014. márc. 9. 10:32
 5/7 anonim ***** válasza:
persze
2014. márc. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
durva
2014. márc. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Savlekotő ***** válasza:
Iskolába csodálom hogy mehet ez a fogyira nevelt generáció..
2020. nov. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!