Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy beszéljem le a legjobb...

Hogy beszéljem le a legjobb barátnőmet erről a kapcsolatról?

Figyelt kérdés
Szóval. 17 évesek vagyunk,mindent megbeszélünk egymással.Barátnőm nemrég elmondta hogy szerelmes egy srácba. De az én meglátásaim szerint vannak problémák a fiúval...(évfolyamtársak vagyunk).Kb 13-14 éves kora óta cigizik,szinte semmit nem tanul,"játszik" a lányokkal,lop és nem vagyok rasszista,de roma is.A "rosszabb" fajtából. A barátnőm viszont teljes ellentéte.Őszintén szólva féltem,és szerintem a szülei sem engednék. Szerintetek mit csináljak? Mondjam meg neki hogy nem támogatom a kapcsolatot vagy álljak mellette?
2014. márc. 15. 20:41
 1/6 anonim ***** válasza:
62%

Itt csak a lopással van a gond és azzal, hogy játszadozik a lányokkal. Bár nekem is van olyan haverom, aki lopott egy csomót, mégis kedves, a barátom is lopott már (oké, egy hambit valami fesztiválon) és 13 éves kora óta cigizik meg füvezik, velem mégis úgy bánik, ahogy azt elvárják egy normális kapcsolatban.


Szerintem azért mondd meg a véleményedet neki. Az én legjobb barátnőm ki nem állhatja a barátomat, mert gyakran paraszt, inkább akkor kedveskedik velem, amikor kettesben vagyunk.

2014. márc. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A legnagyobb hülyeség úgy tanácsot adni,h nem kérik. Ezért szerintem csak akkor mondd el neki a véleményed, ha látod,h ő erre kíváncsi. Különben rosszul is elsülhet. Mondjuk megharagszik rád, mégis összejön a sráccal. És amikor rájön,h rosszul döntött, nem mer majd hozzád fordulni. Ha pedig nagyon gáz lenne ez a fiú a barátnőddel, és úgy érzed mindenképp bele kell avatkozz, akkor is inkább kérdésekkel próbáld rávezetni. Pl. "Neked ez nem esik rosszul?"

Szóval szerintem több esélyed van arra,h segíts neki, ha nem támadod rögtön le a véleményeddel.

2014. márc. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha rákérdez, hogy mit gondolsz mond el neki a véleményed. Nem kell úgy tenned mintha támogatnád, de szerintem a legrosszabb amit tehetsz az az, hogy esetleg állandóan az orra alá dörgölög, hogy szerinted nem kéne ezzel a fiúval kezdenie. Ha nagyon szereti a fiút, akkor akár a barátságotok is rámehet erre. Az idő majd elrendezi a dolgokat. Persze, ha azt látnád, hogy a fiú iatt elzüllik a barátnőd, akkor minden indokod meglenne, hogy megpróbáld jobb belátásra bírni őt. Ha esetleg negatív tapasztalatot szerez a srác miatt, az sem nagy gond, mert az életben szükség van a jó és rossz tapasztalatokra egyaránt.
2014. márc. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Majd tanul a saját hibájából. Ha kérdezi a véleményed, ne hazudj, de ezért felesleges nyaggatni.Csak baj lesz belőle.


Inkább maradj semleges, maradj ki a dologból, a szakítás után legalább lesz kihez fordulnia.

2014. márc. 17. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sehogy. Tudom, hogy a barátnőd, tudom, hogy szereted és csak jót akarsz neki, de nincs jogod beleszólni a szerelmi életébe. Véleményt mondani természetesen lehet, sőt kell, de a döntést nem hozhatod meg helyette. Majd okul a saját hibáiból, 17 évesen épp itt az ideje, hogy megtanuljon felelősséget vállalni a tetteiért. A te dolgod itt csak annyi, hogy ott legyél mellette, ha szüksége van rád
2014. márc. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Allj ele es csak ennyit mondjal: ez egy cigany!
2014. márc. 23. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!