Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nem tudom elfogadni magam (? )

Nem tudom elfogadni magam (? )

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok , és nem tudom elfogadni magam. Nincs mellem, de semmi, csak egy kis dudor,melltartó még bőven nem kell. Tele van pattanással az egész arcom, már mindent próbáltam semmi nem jött össze.Úgy érzem mindenki rajtam nevet, mert csúnya vagyok , semmi önbizalmam nincsen. Amikor jó ruhákat veszek fel mindig önbizalommal indulok el, és boldog vagyok, de amint látom valaki megvető, lenéző, pillantását, ahogy undorodva néznek rém elszomorodok és onnantól kezdve nem tudok nevetni. Barátom sem volt még, nem csókolóztam, és úgy érzem a közeljövőben nem is lesz barátom, Ha egy fiú hozzám szól már egyből elképzelem, hogy biztos tetszem neki, de ez hülyeség tudom, csak annyira szeretethiányos vagyok. Igaz, itthon szeretnek, de az más.. Mit tegyek, hogy nagyobb önbizalmam legyen és legyen barátom a külső adottságaim ellenére? Emberek közé sem szeretek menni, feszengek, rosszul érzem magam.
2014. márc. 20. 18:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem sértés, de olyan kis butus vagy!:)


Nem kell azon stresszelned magad, hogy van vagy nincs vagy lesz-e barátod, ráérsz, nekem fiúként 16 évesen nem volt még barátnőm nabumm, én se halok bele...:) Tudnod kell, hogy nem ezen múlik a szépség, hogy volt-e barátod, másrészről főleg magadnak képzeled be azt a lenézést. Az emberek egyszerűen nem veszik észre, ha valaki számukra nem kiemelkedően szép, és kész. (De a szépség is olyan, hogy nem mindenkinek szép, csak néhány embernek!) És ebből következik, hogy Te is szép vagy, csak nem veszed észre, aki szerint így van!:)


(Én fiúként hasonlóan vagyok, bár engem az zavar, hogy minden haverom a barátnőjével lóg, én meg nem tudok kivel...:D De annyira nem hat meg, 1,5 év szenvedés után, ami során végig full cinikusan viselkedtem eljutottam odáig, hogy felesleges ezen pörögni, vannak csaj haverjaim, akikkel ugyanúgy lehet lógni - nem barátnő, naés?:D Legalább nem sértődik meg ha elfelejtem a névnapját vagy bármi kín...:D)


Az önbizalomhoz annyit tudok tenni, hogy önserkentő dolog, ha barátokat, haverokat szerzel és ismerkedsz, egyszerűen "termelődik". Nem vagy csúnya, csak azt hiszed, és ezért nincs önbizalmad.

2014. márc. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát köszi a tanácsokat, és igen szerintem is néha túlgondolom a dolgokat, és ,,butus,, vagyok :) Megpróbálok tenni ellene. A társaságba járást is még szoknom kell, mert eddig nem nagyon mentem sehova. De hát majd kialakul, most még szenvedek, de az idő.. :)
2014. márc. 20. 18:49
 3/6 anonim ***** válasza:
Először is próbáld meg megoldani,hogy ne feszengj.Járj el valamilyen túracsapattal túrázni,vagy a barátnőiddel szórakozni,keress valami olyan helyet először ahol nem kell ,hogy nőnek nézzenek,de érezd ,hogy ember vagy és úgy is kezelnek.(egyébként 17 vok és fiú így remélem többet ér a tanács)Tehát keress egy csapatot aminek a részese lehetsz,ja és lehet ez akár még egy sporttal kapcsolatos közösség is.
2014. márc. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lesznek még az életedben sokkal rosszabb dolgok is amiket el kell viselned. Ezek semmiségek!
2014. márc. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Már ott fel idegeltél, amikor azt mondtad hogy: Nem tudom elfogadni magam! Mit tegyél? Fogadd el magad, szard le az emberek véleményét(Akiket igazából nem is ismersz, csak random emberek az utcáról!)! Ennyit kell tenni, aztán már jön magától minden!
2014. márc. 26. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
ha megnézed a filmeket, minden filmben az kapja a legjobb pasit aki nem olyan menő mint a többiek. :) kitartás, majd úgy is megtalálod az igazit :)
2014. ápr. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!