Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Normális, ha gore (véres...

Normális, ha gore (véres balesetek, extrém esetek, fura betegségek, gyilkosságok, stb) oldakat nézegetek?

Figyelt kérdés

Még minden akkor kezdődött, amikor feltévedtem anno a puruttya extrémre és bizarra, ha valaki még emlékezik rá. Elég sokszor felnéztem, és mindig lenyűgözött. De sajnos megszűnt. Aztán ezt a gore témát hanyagoltam egy ideig. Aztán elkezdtem ilyen orvosi műtéteket nézegetni, bármi jöhet, de a plasztikaiműtétek az egyik kedvencem. A horror filmekért nem rajongok, inkább abból is gore, de sajnos elég sok az amin látszik, hogy nem valódi. Egyik kedvenc oldalam a bestgore, mert bemutatja a valóságot, meg tumblr-n követek ilyesmi blogokat. Nem vagyok pszichopata, nem akarok senkit sem megölni, de azt vettem észre, hogy egyre többet nézegetek ilyen oldakat és valamiért szeretem olvasgatni meg nézni ezeket és inkább érdekesnek, mint undorítónak találom.


Ez még a normális határon belül van?


2014. márc. 21. 22:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%

napihalált ajánlom, durvább mint a puruttya extrém, és ugyanaz csinálja!


Egyébként elég beteg, én 2x voltam napin, és mindkét alkalommal rosszul lettem, milyen morbid humorral kezelik mások halálát... Beteges dolog.

2014. márc. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem nincs veled semmi gond, en is szeretem az ilyen extrem halalokat, muteteket, extremebb baleseteket, de nem mondhato rolam, hogy agressziv vagy vad vagyok. Szerintem ezek vaganyak, vagyis nem kacagom ki a szerencsetlen embereket, de valahogy ezek a dolgok a valos eletbol vannak es megfognak engem. Elvezem oket nezni es ennyi.

15/L es bocsi az ekezetekert. :)

2014. márc. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
40%

Utánanéztem az első által linkelt oldalon ennek, és esküszöm, tetszik. Szerintem semmi baj nincs vele, izgalmasnak tűnik.


16/L

2014. márc. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
66%

Egyáltalán nem normális. Gyerekkorban az ember még nincs megérve lelkileg, és nagyon káros hatással vannak rá ezek a napihalál meg hasonló kaliberű beteg oldalak. A halál meg csonkolás egyáltalán nem játék, semmi hasznod nem származik abból, ha interneten nézegeted, hogy másokat hogyan trancsírozott szét egy vonat. Őszintén, szerinted a napihalált milyen fajta emberek nézegetik nap mint nap? Maradjunk annyiban, hogy nem 30-as jólszituált férfiak.


Akik ilyeneket nézegetnek, azokban van valami elfojtott lelki görcs, vagy elfojtott agresszivitás, ami miatt ezt teszik. Inkább játssz brutális videójátékokkal, vagy nézz filmeket, vagy hallgass death metalt, de semmiképp se ezt. Simán el tudom képzelni, hogyha huzamosabb ideig nézegeted ezeket, simán bekattanhatsz tőle agyilag, aztán rémálmok meg pszichológus lesz belőle.

2014. márc. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
50%
www.napihalal.wordpress.com mi a baràtommal ezt szoktuk nézegetni. Nem olyan szörnyű ez. Hozzá kell szokni. Ennyi erővel az is ártalmas lehet az én pici lelkecskémre, hogy hullákat rajzolok, mivel rajzon kiteszik elém a csontvázakat és az igazából valaki volt, mégsem hat meg, csak kicsit bizarr.
2014. márc. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
82%
Utolsó: Rajzolok neked egy szétplaccsant embert papíron. Aztán megnézetem veled ahogy valaki kiugrik 10 emelet magasról, szétplaccsanva, az egész teste eldeformálódva, felfújódva, mivel az összes ere elpattan egyszerre. Szerintem nem a rajz lesz az, amitől 1 hónapig sírva fogsz otthon elaludni minden egyes nap. Rengeteg embert ismertem, aki orvosi pályára ment, 18-20 éves korig iszonyatosan szigorúan, szinte heti szinten el lett nekik mondva az oktatóktól, hogy még videón se nézzenek meg boncolást. Amíg még fejlődik a személyiséged, főleg kamaszkorban, iszonyat durva torzulást tud okozni egy ilyen. A halál gondolatát és miértjét egy ember sem tudja felfogni, és míg az nem hat meg, hogy mások milyen brutálisan halnak meg, ha egyik nap édesapáddal történne meg egy ilyen undorító szétszaggatós halál, a végignézése után hirtelen a kis lelked, amit semmi sem rettent meg, hirtelen úgy roppanna össze, mint a ló fogai között a kockacukor. Aztán felraknák ezt is a napihalálra, hogy mások nézegessék, ahogy édesapád meghalt. De én nem fogok tovább érvelni, aki akarja, nézegesse, nekem semmi bajom nem származik belőle.
2014. márc. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
26%

Durva nagyon, pedig szeretem a beteg, őrült dolgokat.


Mondjuk nekem hasznos lehet, mert kellhet anyagnak a könyvemhez. Szerintem ilyenekkel kéne szembesülniük az embereknek.

2014. márc. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
53%

Én szerettem a puruttya extrémet és bizarrt. Inkább érdeklődéssel nézem az ilyeneket mint bármiféle undorral. A műtétekről készült képeket és felvételeket is szeretem nézni, érdekesek. Ellenben horrort én sem nézek.

Szerintem teljesen normális, bár ez viszonyítás kérdése :D

23/L

2014. márc. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
79%

"Egyáltalán nem normális"


Hát, igazából, hogy mi a normális, az csak konvenció kérdése. Tulajdonképpen ártani nem árt senkinek azzal, ha ilyen oldalakat nézeget.



"Gyerekkorban az ember még nincs megérve lelkileg, és nagyon káros hatással vannak rá ezek a napihalál meg hasonló kaliberű beteg oldalak. "


Nyilván, de az olyan idős gyerek, akire káros hatással lehetne egy ilyen oldal miért netezik felügyelet nélkül?



"A halál meg csonkolás egyáltalán nem játék, semmi hasznod nem származik abból, ha interneten nézegeted, hogy másokat hogyan trancsírozott szét egy vonat. "


Haszna nyilván nem származik belőle, de ha csak olyasmit csinálhatnánk, ami kimondott haszonnal jár valamilyen téren, akkor bizony nagyon unalmas lenne az élet.


"Akik ilyeneket nézegetnek, azokban van valami elfojtott lelki görcs, vagy elfojtott agresszivitás, ami miatt ezt teszik. "


Nem feltétlenül, lehet puszta kíváncsiság is.


"Inkább játssz brutális videójátékokkal, vagy nézz filmeket, vagy hallgass death metalt, de semmiképp se ezt"


Mennyiben rosszabb teszem azt egy műtét megnézése mint mondjuk az N+1. splatter film? Pláne, hogy a műtétek alatt elég sok anatómiát tanulhat az ember úgy, hogy szinte észre se veszi.


"Simán el tudom képzelni, hogyha huzamosabb ideig nézegeted ezeket, simán bekattanhatsz tőle agyilag, aztán rémálmok meg pszichológus lesz belőle.

"


Aki ilyesmitől megőrül, annak szinte bármi lehetne kiváltó ok.



"Aztán megnézetem veled ahogy valaki kiugrik 10 emelet magasról, szétplaccsanva, az egész teste eldeformálódva, felfújódva, mivel az összes ere elpattan egyszerre. Szerintem nem a rajz lesz az, amitől 1 hónapig sírva fogsz otthon elaludni minden egyes nap. "


Jó, akkor ezen logika alapján nem lehetne teszem azt játszani semmilyen játékkal sem, mert hiába jó móka a legújabb cod-ban a helikopterből kiugrova lövöldözni, ha valaki ezt megpróbálná élesben is, évekig kezeltethetné a PTSD-jét. Nem újdonság, hogy egy testközelből átélt hasonló élmény erőteljesebb hatást gyakorol az emberekre, de vajon ebből hogy következik az, hogy egy videón megnézett teszem azt boncolás olyan nagyon káros lenne?


"Amíg még fejlődik a személyiséged, főleg kamaszkorban, iszonyat durva torzulást tud okozni egy ilyen. "


Hát én erősen kétlem, hogy olyan rendkívüli torzulást okozna, ha egy átlagos kamaszgyerek megnéz egyszer egy boncolást.



"A halál gondolatát és miértjét egy ember sem tudja felfogni"


Tényleg? Pedig én úgy tapasztaltam, hogy nagyon is könnyen felfogják az ismerősi körömből is sokan, többek között én is. Miért ne lehetne felfogni?


"és míg az nem hat meg, hogy mások milyen brutálisan halnak meg, ha egyik nap édesapáddal történne meg egy ilyen undorító szétszaggatós halál, a végignézése után hirtelen a kis lelked, amit semmi sem rettent meg, hirtelen úgy roppanna össze, mint a ló fogai között a kockacukor"


Nyilván, mivel hozzá erősebb érzelmi kötődés kapcsolná, de mondd csak, miért is lényeges ez? Miért vagy ilyen agresszív? Miért zavar ennyire, hogy néhányan kíváncsiságból bestgore-t nézegetnek?


"Aztán felraknák ezt is a napihalálra, hogy mások nézegessék, ahogy édesapád meghalt. "


Ez nyilván zavaró lehet, de te ugye azzal érveltél, hogy akár egyetlen boncolás megnézése is elképzelhetetlen károkat okozhat, ezt azonban nem támasztottad alá. Szóval érdekelne, hogy honnét vetted ezt a dolgot.



Akit érdekel az ilyesmi egyébként, ajánlom neki Tatár László blogját, kész aranybánya, rendkívül érdekes irományok vannak ott.

2014. márc. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Hopp, a link meg kimaradt:


[link]

2014. márc. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!