Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek? Most én vagyok a...

Mit tegyek? Most én vagyok a rossz? (kérlek ne rakjátok át a kérdést)

Figyelt kérdés

Tudom lényegében a téma nem idetartozik , de sajnos a szerelem/szex kategóriában egy normális választ nem kaptam.

Nem rég szakítottunk a barátommal, több mint 1 év után. Azonban eleinte még nem tudtam miket művelt a hátam mögött, ám pár napja mindenre fény derült. Megcsalt, de nem is akárhogy. Több lánnyal/nővel smárolt, köztük az egyik barátnőmmel, és állítólag k*rvázott is. Azóta össze vagyok törve és a téma csak Ő otthon, amitől már anyukám teljesen ki van. Igaz, most fog vizsgázni és nagyon ideges, de nem tudom miért kell olyanokat, a fejemhez vágnia, hogy "Lépj már végre túl rajta" ,"Fejezzem be, nem akarok már róla semmit hallani, elegem volt belőled" és a többi. Tudom nem kéne őt ezzel zavarnom, de nagyon nehezen tudom ezt feldolgozni, főleg úgy, hogy végig a pofámba hazudtak, azok az emberek akikben megbíztam. Nem tudom mit csináljak...nem éltem át még ilyet, és nem tudom mit kéne tennem( Ő volt az első barátom), hogy végre ne úgy keljek és aludjak el, hogy közben ne az járjon a fejembe; miért, hogyan és még kivel. Hamarosan érettségi erre kéne koncentrálnom, de egyszerűen nem megy, gondolom anyum ezért is haragszik rám. :(

18/L



2014. márc. 24. 15:20
 1/9 A kérdező kommentje:
egyébként az is nehéz, hogy közben az exem már más állít, holott biztos forrásból, tudom, hogy megcsalt többször. De a barátnőmön kívül mindent tagad. A legjobb barátom is volt egyben, most meg nincs senkim. Haragszok rá, és nem értem miért tette ezt...
2014. márc. 24. 15:24
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne vedd rossz néven, hogy anyud ezt csinálja. Vannak, akik nem bírják elviselni más emberek jogos nyavalygását sem. És ő nem egy együttérző típus, már csak idegesíted a helyzettel.

Tudom milyen, amikor az ember teljesen rosszul van lelkileg, miközben másra kéne koncentrálnia. És erre én sem találtam más megoldást az időn kívül, ami mondjuk érettségi előtt elég necces dolog. Próbáld meg kiverni a fejedből, koncentrálj rá a tananyagra, kényszerítsd rá magad. Aztán hagyj pár órát depizni, rágódni, mondjuk este, amikor már úgy sem tudnál sokat tanulni.

Ilyenkor az emberen segít, ha elmondja ezeket a dolgokat valakinek, miközben szinte mindig abba ütközünk, hogy lényegében senkit sem érdekel a szerelmi bánatunk, még a legjobb barátunkat, vagy a szüleinket se, hiszen ők nem érzik át a helyzetet. Írogasd le papírra, vagy gyakorin keress ismerősöket, akik hasonló cipőben járnak. Valamennyit ez is fog segíteni. De igazi javulás sajnos csak hónapok múlva várható, amikorra feldolgozod, túltárgyalod magadban a dolgot. Nehéz, én is tudom.

Hogy hogy nem vetted észre a barátodon egy éven keresztül, hogy valami nincs rendben vele?

2014. márc. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Sya.

Nagyon nehez lehet az biztos ! Eleted szerelme ossze torte a szived es a legjobb baratnodel ra adasul szoval ketlegyet egycsapasra.

De figyelj ha mar igy tortent sajnos akor ezen mar nincs mit valtoztatni ezt odafen igy gondoltak kar egyetlen konycsepet is erte hullajtani ne tedd ne is gondolj erre az egeszre hagyd a hatad mogott oket.es ne szegyenkez emelt fovel jarj othol is es a suliba is ....

Ok szegyenkezenek hid el ha igy teszel nekik joban fog fajni ez az egesz.es anyukadnak igaza van a tanulasra koncentralj hisz a jovodrol van szo.es persze anyukadnak is fajo h igy lat teged szenvedni.szoval alj a sarkadra ! Ne fej jon majd egy masik szerelem aki majd megerdemel.

Remelem tudtam segiteni.

2014. márc. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Anyum egyébként szerintem, teljesen megértő, együtt is tud érezni velem, hisz az első kapcsolatának ugyan így lett vége. Ha más nem, Ő most tudja min megyek keresztül, talán ezért is rohantam hozzá minden egyes hívásnál, vagy mikor a volt barátom a írogatott facebookon. Megpróbálok tanulni, de sajna nem megy.

Nem tudom. Így visszanézve voltak jelek, de annyira szerelmes voltam és naiv, hogy nem néztem ki belőle, hogy velem ilyet megtenne. Azt hittem Ő más, mint a többi...( nem az a tipikus, tucat gyerek)

2014. márc. 24. 15:47
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Egyébként meg ettől függetlenül , nagyon haragszom ,hogy ennyire palira vett. Mikor elmondták, egy kanál vízbe megtudtam volna fojtani Őt és a lányt is.

Remélem, többször nem kell ilyet átélnem :( .

2014. márc. 24. 15:50
 6/9 anonim ***** válasza:

Nehéz ám ilyenkor emelt fővel járni és nem sírni a dolog miatt. A szerelem hülyeségeket hoz ki az emberből...

Neked meg kérdező, kívánom, hogy minden jobb legyen és találj valakit, aki megbecsül és szeret, akár barátnőt, akár barátot.. És, hogy soha többet ne kerülj ilyen helyzetbe ezután. Maximum 2-3 hét után menni fog a tanulás is ne aggódj :)

2014. márc. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2014. márc. 24. 18:46
 8/9 anonim ***** válasza:

Először is ülj le anyukáddal beszélgetni. Mondd meg neki, hogy szeretnél egy kis időt (1-2 órát) beszélgetni egyik este a gondjaidról, érzéseidről kötetlenül. Mondd el neki, hogy szeretnéd kiönteni a szívedet neki, egyszer és utoljára!!! Ne rohangálj hozzá minden írkálásnál, hanem egyszer (!) beszéljétek át az egészet.

Előtte (vagy utána) gondold végig, hogy megéri-e egy ilyen pasi és csaj miatt egyáltalán egy könnycseppet is ejteni.

Én így léptem túl a nagy szerelmen (számomra ő volt a nagy Ő, de ő is megcsalt, amit ráadásul e-mailben közölt). Először csalódott voltam, magamban kerestem a hibát, bőgtem napokig. Utána jött a miért? kérdés, meg miért pont velem történik ez? Utána jött az utálat, harag. Majd rájöttem, hogy nem ér annyit senki, hogy szenvedjek miatta. Ha neki nem kellettem, majd lesz más, akinek kellek, szeretni és tisztelni fog. (Igaz idő kellett hozzá, 2 év múlva mertem újra párkapcsolatba lépni.)


Még fiatal vagy, annyi minden áll még előtted (pl. most az érettségi). Majd tovább tanulsz, lesznek új barátaid, lesz új kapcsolatod. Előre nézz, ne a múltba. Tudom, megbántottak, hazudtak, de emelt fővel viseld. Rázd meg magad, "állj fel". Reggel mikor felkelsz, vagy lefekvés előtt mondd azt magadnak, hogy ennyi elég volt, nem kínzom magam feleslegesen, hiszen nincs értelme. De tégy is így. Foglald el magad mással, ne gondolj rájuk. Kemény elhatározás, de ha agyilag ez megvan, akkor nincs gond.


Ebben igaza van anyukádnak, próbálj túllépni rajta. Ha látod, próbáld levegőnek nézni. A csajsziról is megvan a véleményem, de hát mindegy. Nekik nagyobb "pofon" lesz az élettől, hogy nem szenvedsz miattuk, nem látnak összezuhanva.

2014. márc. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod, sokkal jobban érzem magam :)!

Egyébként én is így érzek, kezd csillapodni a gyűlölet és inkább már csak szánom a mind a kettőjüket, amiért ilyen gerinctelenek voltak. Meg is érdemlik egymást. Azt hiszem, jobb ,ha tényleg nem gondolok rájuk.

Amúgy inkább nem zavarom anyukámat ezzel, már nem is szeretnék erről beszélni többet(remélem nem csak ma érzek így).

A lányra, kevésbé haragszom mint a barátomra. Nem voltunk úgyse azok a nagy barátnők, tudtam is róla, milyen tud lenni ha iszik, de azt hittem van egy határ amin nem lép át, hát tévedtem...

Na mindegy, nem kívánok nekik rosszat, de jót sem!

2014. márc. 25. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!