Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 14 éves nagyfiam cukorbeteg,...

14 éves nagyfiam cukorbeteg, vagyis az inzulinja magas, kapott gyógyszert és diétát írtak ki neki, van valaki itt aki ezzel küzd?

Figyelt kérdés

Mennyi idő alatt áll át a szervezet?2 napja ugy eszünk ahogy elő van írva de a fiam eddig megevett 3 szendvicset reggelire fél liter kakaóval 10kor meg megint fél liter kakaó 2 kifli!

Na most akkor hogyan fogunk igy átállni?Ma iskolába se ment mert tegnap hazaküldték annyira éhes volt és nem érezte jól magát, a tanár szerint az egész osztály a gyomorkorgástól csengett és szinte remegett a fiam az éhségtől, de ugye nem lehetett legközelebb csak 1kor enni ebédet!/a cukra nem esett le az iskolaorvos megmérte/

Ez meddig tart?Tegnap este 2 órán keresztül sírtam,annyira sajnálom szegényt!!!


2014. márc. 28. 13:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

a cukorbeteg/inzulinrezisztens diéta nem arról szól, hogy reggel eszik valaki, utána meg 1-kor.

A diétának pont az a lényege, hogy 160/180g szénhidrátot ehet, de 5 időpontra elosztva.

Reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna, vacsora is KELL.


Javaslom menjetek el a Mensmentis-be diétás oktatásra, két alkalom 7000 FT csak, és akkor elmondják a diéta lényegét.

És mellékesen a diéta meg a gyógyszer mellé mozogni is kell.

2014. márc. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igen,tudom miről szól a diéta, ezt olvasom 1hete miota megemlitették ezt a dolgot, és eszik fél8kor utána 10kor ehet akkor egy kefirt meg 3szem kekszet.És ezután volt rosszul.És 1kor ehet utána legközelebb.Fél11kor olyan éhes volt mintha nem is evett volna..Én mentem el érte a suliba!brutálisan magas az inzulinja,89 az éhomi,a terhelt 179.Hát azért is vittem orvohoz mert nem tartottam normálisnak h ennyit eszik.
2014. márc. 28. 13:58
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A fiad nem cukor beteg. Inzulinrezisztens. Nem ugyan az. A gyógyszerből mennyit és milyet kapott. Fokozatosan vezetted be? Mit eszik reggelire most? Kell idő amíg megszokja a szervezet. legyen nála mindig egy csomag korpovit keksz. ha nagyon éhes lesz abból egyen 1-2 szemet.
2014. márc. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A lassú és gyors felszívódású szénhidrátokat is figyelitek?

Lehet azt is, hogy tízóraira csomagolsz neki egy szelet teljes kiőrlésű kenyeret, szendvicsnek, sonka, sajt, és mellé rengeteg zöldséget (paprika, uborka, retek, paradicsom - ezeket 10 dkg-ig nem kell számolni a szénhidrátnál)


Reggelire is mehet a fenti, csak 2 szelet kenyérrel.

2014. márc. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Merckformin 1000mg xr és felet kell 2hétig aztán egy egészet!

perzse h figyelem h gyors vagy lassú, kinyomtattam rengeteg táblázatot és abbol vettem a tízóraira a 3keksz meg az 1kefír kombinációt,de akkr innentől tízóraira is szendvics megy, de most igy belegondolva igazad is van, akkor ehet többet ha sok zöldség meg sajt meg felvágott amiket nem kell számolni!

Nektek is inzulinrezisztenciátok van?Sokáig tartott átállni,mert a dietetikus azt mondta ahogy elkezd TK kenyere enni nem lesz éhes...hát köszi, mikor ebédre megevett 2 tányér levest meg 10palacsintát aztán 1 óra mulva megint 10palacsinta...ez ment egy hónapigmikro azt mondtam ez nem normális és menjünk orvoshoz...ahhoz képest a mostani mennyiségek nagyon kevesek neki.

2014. márc. 28. 14:37
 6/14 anonim ***** válasza:
Pár hét alatt át fog állni. Túlsúlya is van.
2014. márc. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszi,ez bíztató,mert amiket neten olvasok, hogy 2 nap alatt jobb lesz...ezért vagyok ennyire kiborulva!Még annyira durván nincs mert időbe orvoshoz vittem,még jó hogy feltűnt h ennyit eszik.7kilót hízott
2014. márc. 28. 15:24
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem is jó pár hét volt amíg megszoktam.
2014. márc. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

igen, nehéz volt átállni, még úgy is, hogy én már előtte sem vettem fehér cukrot és lisztet.

Egyébként azt kell mondanom, hogy a reggeli, vacsora sokkal változatosabb volt, amíg nem kellett a diétát tartani. Akkor ugyebár belefért müzli, zabkása, lekváros kenyér, stb, azóta van a TK kenyér, felvágott, zöldség.


Én igyekszem úgy enni, hogy minden nagy étkezéshez legyen egy adag zöldség is, az mind lassú felszívódású.

Reggelihez paprika, paradicsom, retek, uborka

Ebédre ma pl. zöldséglevest csináltam, vagy ha rizst csinálok, teszek bele zöldséget

Vacsorára szintén valami nyers zöldség.

Nekem azt mondták a diétás tanácsadáson, hogy a 3 főétkezésre mindig legyen állati fehérje, akár hús, akár tejtermék, túró, stb., és hogy reggelire tilos a tej, mert annak reggel nagyon rossz a felszívódása.

2014. márc. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszaitokat, meg fogom fogadni! Most voltam bevásárolni vettem neki sok zöldséget s én fogom sütni neki a kenyeret,az mégis jobb mint a bolti.

Viszont lenne egy kérdésem lányok/gondolom nők vagytok :-) /

Nektek is volt ez a nagy éhség?Mert egyik doki azt mondja ezért éhes most meg voltunk az unokatesómnál, azt mondta neki is pcos-e van meg ir de sosem volt tünete csak nem tudott teherbe esni akkor jöttek rá!

Most megbezséltük a fiammal, hogy 1 hónapig türelmesek leszünk addigra biztos átáll, ha nem akkor endokrinológus újra!

És rengeteget iszik, nem tudom volt e Nektek iylen de most is mig elsétáltunk a városba meg haza megivott fél liter vizet én meg nem is vagyok azóta se szomja pedig elég sokat iszok én is!Olyan furi ez az egész eddig azt sem tudtam mi az az endokrinológus, vagy hormon problémák, nem is hittem volna hogy a fiamnak ilyen lehet, vagy hogy ilyen létezik, meg hogy lassú meg gyors felszívódású étel,és a többi.

Amugy ma olvasgattam egy fórumot, ahol azt irták hogy amint elkezdték szedni a merckformint nem voltak éhesek...hát, ezek szerint nem mindneki van így ezzel!Gondlom Ők nem is voltak éhesebbek az inzulin miatt!

Ti is szeditek a gyógyszert?Ki mennyit?

Ja,és azt mondta a fiam, most hogy sétáltunk nem is érzi annyira éhesnek magát!

2014. márc. 28. 17:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!