Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak, ha nem megy a...

Mit csináljak, ha nem megy a tesi?

Figyelt kérdés
170cm magas és 77kg vagyok, mondhatni kövér. A futás egész jól megy, a játékokban is igyekszem, de abban kevésbé vagyok jó. A legtöbb dolgban törekszem arra, hogy magamhoz mérten a legjobban teljesítsek, de nem mindenben...a fejenállás, kézállás például ilyen. Tudom, hogy nem megy ezért meg sem akarom próbálni. A tanár ismeri a képességeimet, hogy így mondjam, de az egyesért is meg kell küzdeni. Nem merek ott szerencsétlenkedni mindenki előtt, itthon próbálgattam, de nem sikerültek. Természetesen nem tudja mindenki ötösre az osztályban és hiába nem olyanok, de félek, hogy például kinevetnének. A tanárral nem szeretnék erről beszélni, az is elég kínos lenne. Szerintem eddig is sokat kívételezett velem (leülhettem, ha olyan feladat volt, nem kellett tesiznem a bemutatóórán), ezeket ő ajánlotta fel, de már kellemetlenül érzem magam. Ami legalább kicsit megy azt megcsinálom, bukfenc, futások, kötélmászás, de ezt nem...

2014. ápr. 3. 17:52
 1/10 A kérdező kommentje:

*dolog

*kivételezett

2014. ápr. 3. 17:53
 2/10 anonim ***** válasza:
43%

Mondd nem akarsz inkább diétázni,és egészségesen élni,sportolni?

Akkor lemegy a felesleg,és te is meg fogod tudni csinálni a dolgokat! :)

Nem kell félned,attól,hogy kinevetnek.Hány éves vagy amugy?Fiú,lány?

2014. ápr. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
NAgyon nagy súly felesleges nincs rajtad. Kövér nem vagy, csak kicsit husi. Ezeket a gyakorlatokat nem a súlyod miatt nem tudod megcsinálni. Én a helyedben beszélnék a tanárral.
2014. ápr. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
Én a 47 km-mal(160 cm vagyok) sem tudok fejen és kézen állni.Nincs olyan ember,aki mindenben egyformán jó.Szerintem nyugodtan szólj a tanárnak,hogy te ezt nem szeretnéd közönség előtt megcsinálni,ha normális,akkor megérti.:)
2014. ápr. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A tesitanár sosem azt osztályozza, hogy hogy történt egy gyakorlat kivitelezése, hanem azt, hogy mennyit küzdöttél, mennyire igyekeztél, hogy mennyire voltál kitartó. Ha valamit nem vagy hajlandó megpróbálni, akkor az egyenlő a nullával számára, és örökre elkönyvel egy puhány, életképtelen gyereknek. Az vagy? Naná, hogy nem! Úgyhogy tessék szépen elkezdeni gyakorolni, amit kell. Azt várja, hogy bátrabb, határozottabb legyél egy kicsit, hogy vállald magad és a képességeid az osztálytársaid előtt. Ha kinevetnek, akkor is becsülendő, amit teszel, és majd ők is rájönnek erre. Ha pedig kövérnek látod magad, akkor az csak azért van, mert zsíros vagy és edzetlen. A tesióra meg kiváló alkalom arra, hogy ezen változtass, akár tanácsot is kérhetsz a tanárodtól.
2014. ápr. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hozzáállás kérdése, ez a "nem tudom, ezért nem is csinálom meg" pedig nem vezet jóra. Saját példa: "Nem tudok hosszú távon futni, kövér vagyok és csak kiröhögnek" --> Pironkodva ugyan, de kimentem a sportközpontba meg a faluba, egyre jobb időket és hosszabb távokat futok, tornaórán 1-esről 3-asra javítottam a hosszútávfutásomat és nem mellesleg fantasztikusan érzem magam :) Még mindig husika vagyok, de rajta vagyok az ügyön, és sokkal jobb, mint az önsajnáltatásom, ezt most ne vedd magadra!


Én például kötelet mászni nem tudok, de minden évben amikor az megy, felmászok arra a 2 m magasságra (a kezem van ott:D) amit tudok, majd lehuppanok, kiröhögöm magam és a sor végére állok. Talán egyszer 2 és fél méter lesz!


Hidd el, az osztálytársaid nem gondolnak rólad semmi rosszat. Van egy nagyon túlsúlyos osztálytársam, aki szuperül röpizik, és mindig ott fut velünk, akár lekörözik a fiúk, akár nem, de van, amit nem csinál meg (talajtorna, gerenda...) de ezért nem gondolunk róla semmi rosszat. Ugyanúgy nem csinálja meg a nagyon vékony osztálytársam, akinek semmi kéz-szem koordinációja :D De te nem vagy a duci kategóriába sorolható.


A játékokról meg annyi, hogy mindig lesz pár gyerek aki túl komolyan veszi. Ma velem ordított az egyik csaj, amikor nem ütöttem át a labdát, visszaordítottam, hogy "Úristen, most mi lesz, mégegy pontot szerez a másik csapat amit egyébként nem is számolunk?" :D


Kitartás!

2014. ápr. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

Tulajdonképpen, ha nem lenne tesi óra, akkor nem zavarna a súlyom. Nem vagyok olyan kövér, hogy esztétikai büncselekmény lennék. Persze, nem egészséges dolog a túlsúly, de nincsen semmilyen betegségem, normális a vérnyomásom, cukrom stb. Tudok normálisan mozogni, futni, biciklizni is szoktam, a legtöbb helyre gyalogolok. Tulajdonképpen meg vagyok magammal elégedve. Egyedül a testnevelés órán van bajom...

Nálunk is jópont, ha látja rajtad az akaratot, de, ha nem tudod megcsinálni akkor nem segít sokat... Attól függetlenül, hogy jófej, szerintem kiröhögne, ha eléállnék egy ilyen kéréssel...

Az nem számít cikinek, mikor egy sovány lány ügyetlenkedik. Próbáltam már, hogy én is nevetek, viccesen fogom fel, de ilyenkor nem nevet velem együtt senki mert nem mernek. Nagyon megalázó, ott szenvedni mindenki előtt, még a tanár is megmosolyog vagy megszól, hogy még ez sem megy...utána pedig beszélgessek az osztálytársaimmal mintha semmi sem történt volna. Bele sem merek gondolni, hogy mire gondolatnak miközbe ezt nézik...

2014. ápr. 3. 22:42
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igyekezz kicsit sportosabban élni, hogy legalább az erősítős-futós részek jobban menjenek.

Ha nem vagy jó a labdajátékokban, akkor ne érdekeljen, próbálkozz, de nem kell komolyan venni. (am ez a része totál független a tömegedtől... Én 57 kg vagyok és 171 cm, sportolok is rendszeresen, de mégis béna vagyok...ez olyasmi, mint az éneklés: vagy jó hanggal születtél, vagy nem.)

A beszólásokat pedig ne vedd magadra, attól, hogy vki nem ügyes, attól még lehet tehetséges, értékes ember, és az az igazán ciki, amikor ezt valaki nem fogja fel.

2014. ápr. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Hasonló a helyzetünk, én 170 cm és 75 kg vagyok, és problémám van a tesivel. Nem az alkatommal van a baj, hanem a bátorságommal. Főleg a talajtornával vannak gondjaim, mivel ott vannak olyan nyakatejert mozdulatok, hogy már a látványtól is elrettenek... Bátorság kell, semmi más. Pl. nekem idén a fejenátfordulás 5-ösre sikerült, a gyertyaállásből előreugrás vagy mi (nem tudom a pontos nevét) pedig 4-es, tavaly épp, hogy összeszerencsétlenkedtem valamit... Az is kell, hogy olyan segítőid legyenek, akikben megbízol, nagyon sokat számít!

Az egyetlen, amihez soha nem lesz elég bátorságom, az a szekrényugrás. :S Attól rettegek, és nem baj, ha egyest kapok, akkor sem merem megcsinálni. :/

2014. ápr. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mindig hozd a legjobb formád. Ez a legfontosabb. Ha cikinek érzed a dolgot az osztályod előtt, viccelődd el te is a dolgot, de próbálj meg annyi energiát belefektetni a dologba, amennyit tudsz.
2014. ápr. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!