Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit gondoltok? A véleményetekr...

Mit gondoltok? A véleményetekre vagyok kíváncsi.

Figyelt kérdés

Többnyire ehhez a témához kapcsolódik a kérdésem, úgyhogy jobb híján írtam ide.


Az a helyzet, hogy gyerekkorom óta tanulok fuvolán zeneiskolában, viszont jövőre úgy tervezem, hogy befejezem. És ezzel az is jár, hogy a hangszert vissza kell adnom, mert az iskoláé.

Nem szeretném a szüleimet azzal terhelni, hogy megvásároljanak nekem egy saját fuvolát, mert elég húzós árban vannak.(150 és 200 ezer forint között)

Viszont a zenélést nem szeretném feladni, és régóta szeretnék gitározni. A gitár pedig közel sem olyan drága, mint a fuvola. A zeneelméleti alapok megvannak, önszorgalomból és szakkönyvekből, úgy érzem, szívesen tanulnék a hangszeren.

Mit gondoltok, ragaszkodjak az eredeti hangszeremhez, vagy próbálkozzak meg ezzel a másik, pénzügyileg barátságosabb megoldással?

Külső szemlélők véleményére lennék kíváncsi, mert nem szeretnék hülyeséget csinálni.

16/L


2014. ápr. 3. 19:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez a te döntésed. Mindkettő nagyon jó szerintem :)))
2014. ápr. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a gitár jó választás! Azt otthon is simán meg tudod tanulni. Nekünk is van. A nővérem is könyvekből meg netről tanult meg, bár neki is meg volt a zenei alap (10 év zongora). Ha akarnék én is tudnék (7 év zongora...) gitározni, csak nekem nincs hozzá türelmem. ://


17L

2014. ápr. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ennél az a lényeg, melyikben volna nagyobb örömöd. Ha a gitárban, akkor inkább váltsál. Hisz ez hobbi, és a lényeg, hogy feltöltsön, örömöt okozzon.

Más lenne a véleményem, ha játszanál fuvolán zenekarban, bármilyenben: szimfonikus, akár könnyű zenei, bármilyenben. Akkor már nem feltétlen javasolnám a váltást. De ha nincs ilyen, akkor igen.

2014. ápr. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sokan váltanak valamilyen hangszerről gitárral. Főleg azok szoktak akik nem szeretik a zeneiskolákat, inkább otthon akkordosan szeretnének tanulni. Ha elkezdesz gitározni tanulni, nagyon fogod szeretni az biztos. (Én is gitározok.)

De ne azért kezd el, mert ez olcsobb. Annak semmi értelme. Akkor kezdd el, ha szeretnéd.

Gondolj bele, hogy attól még fuvolázni tudni fogsz.

2014. ápr. 4. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ugyan ez volt velem is! Komolyan ugyan így! Csak velem tavaly. Én a gitárt választottam és maximálisan meg vagyok elégedve:)
2014. ápr. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ha igazán szereted a fuvolát, akkor fel sem merül a váltás kérdése.

Én 9 éve csellózom, és most elkezdtem gyűjteni egy saját csellóra, mert az meg olyan fél millió körül mozog alaphangon. Annyira az életem része, hogy el sem tudom képzelni, hogy befejezzem, és egy teljesen új hangszert kezdjek el az alapoktól, legelőről. Hiszen annyi évem van benne, annyi munka, szeretet, hogy nem lennék képes eldobni. Te tudhatod egyedül, mennyit jelent a fuvola, én biztosan nem lennék képes váltani. Pedig nincs az, hogy akkor most zsebből előhúzom a fél milliót egy hangszerre, sokat fogok még ezért küzdeni, úgy érzem. De nem is kérdés hogy mit választanék.

15/L

2014. ápr. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!