Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 14 éves lány vagyok, nyáron...

14 éves lány vagyok, nyáron mehetek majd limonádét árulni az utcára? :D

Figyelt kérdés

Nyáron fogok járni szolfézs órákra hetente hogy ne essek ki a ritmusból(haha zene,ritmus.xd mindegy)és egy óra 2000Ft.Gondoltam ne anyáéknak kelljen kifizetni hetente 2000Ft-ot mert az 3 hónapig kicsit sok.Ezért mivel egy kertvárosban lakok és nyáron 36+°C lesz és a vonatállomás mellett lakom így gondoltam az amerikai filmekhez híven árulok majd jéghideg vizet/limonádét.:) Biztos tök poén.Kérdéseim ezzel kapcsolatban:

-Ezt így lehet?Mármint legális vagy valami?

-14 évesen amúgy csinálhatnék más dolgot is nyáron?

-szerintetek lenne sikerem ebben nyáron?

Ez egy kis kertváros,elég sokmindenkit ismerek főleg akik erre járnak.Barátnőmmel csinálnám vinnénk kis két széket,asztalt ilyen hidegtáska vagy mi az amit a strandra is szoktak vinni hűteni az innivalót és persze azokat ami a limonádéhoz kell.:D

Köszi előre is az értelmes válaszokat.Vicces kedvűek ne írjanak hülyeséget.:D Köszi.

Fanni 14/L



2014. ápr. 28. 11:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
57%
Es az alapanyagokat ki fizetne? Amugy meg nem hiszem h ki allhatnal oda ilyesmit arulni. Bar passz. Beszeld meg a szuleiddel. De en a helyedben inkabb gyerekekre vigyaznek hatha lenne akinek szuksege van ra. Mert ugye diakmunkat meg nem vallalhatsz.
2014. ápr. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Biztos vagyok benne, hogy ehhez engedélyekre van szükséged, amiket 14 évesen nem fogsz megkapni.
2014. ápr. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Hogyan adóznál utána? Hogyan felelnél meg a higiéniás előírásoknak, hogy egy esetleges ántsz ellenőrzésnél ne bírságoljanak meg?
2014. ápr. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem, sajnos nem.

Ha pénzt kérsz valamiért, arról nyugtát kell adnod, amit csak vállalkozó tehet meg.

Ahol élelmiszert árulnak ott bármikor ellenőrithet az ÁNTSZ, azon sem felelnél meg.


14 évesen legálisan nem dolgozhatsz. Próbálj inkább eladni dolgokat. Pl. készíthetsz ékszereket, gyöngyfigurát, origami virágot... De az is valószínű hogy az alapanyag többe lenne mint a bevétel...

2014. ápr. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
45%
ellopnak a cigányok aztán eladnak
2014. ápr. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy már írták,ilyet nem csinálhatsz mert nem tudsz adózni utána, és a hygiéniás előírásokat sem tudnád betartani, így sajnos sokkal nagyobb lehet a bünti, amit a szüleidnek kell kifizetni, mint az a heti 2000,-
2014. ápr. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Ohh..Mindegy akkor.:| Egy ötlet volt de ha nem akkor nem.

Köszi a válaszokat,főleg hogy gyorsak voltak.:)

2014. ápr. 28. 13:12
 8/16 anonim ***** válasza:
76%
Csinalj garazs vasart, add el a megunt holmikat. Elotte hirdesd meg facebookon, hogy lassak a helyiek.
2014. ápr. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
67%

Már megírták helyettem a helyes válaszokat, szóval adok néhán lehetőséget.

Teljesen legális a művészeti munka: éneklés, színészkedés, táncos...

Ha nem vagy nagyon tehetséges, akkor járj utána mikor forgatnak külföldi filmjeleneteket itt, amiben lehetsz statiszta. Az néha csak annyi, hogy elsétálsz a háttérben. Magyar filmekbe ne menj, ott max kapsz egy szenvicset :D

Van még fekete munka, de ott el kell kérni minden nap végén a pénzt, mert könnyen becsaphatnak.

2014. ápr. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Utolsó.Szolfézsra gyűjtök.Tehát zenélek.Tehát tehetséges vagyok.(Elvileg.xd) xdd De jókat mondtál szóval köszi és mindenki mástól is köszii.
2014. ápr. 28. 17:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!