Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért baj mások szemében,...

Miért baj mások szemében, hogy a családom megad nekem mindent?

Figyelt kérdés

Az oldalon is tapasztaltam ezt és a hétköznapokban is.

A családban én vagyok az egyetlen "gyerek", szóval a legtöbbet és a legjobbat kapom (anya tesója kishercegnőnek hív születésem óta).

De az emberek irigykednek és úgy érzem, hogy bármit teszek, az a szemükben csak rossz lehet. Nem értem, miért baj másoknak, hogy autót kaptam, mikor meglett a jogsim és miért kell olyanokat mondani, hogy remélik, felcsavarodok vele az első fára.

Bejelölnek Facebookon ismerősnek és később elkezdenek kommentelni a képeim, bejegyzéseim alá. Múltkor láttam, hogy az Instagramos képeimet nézegették suliba és röhögtek.

Az a legrosszabb, hogy nem csak a diákok csinálják ezt, hanem pár tanár is. Pedig nem ártottam nekik soha.


Szégyellnem kéne, hogy a családomnak van pénze és nem nyomorgunk és nem számolgatjuk a pénzt, hogy elég legyen a hónap végére?



2014. máj. 18. 10:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
48%

Nem az a baj, hogy megkapsz mindent. Hanem az, hogy nem kell megdolgoznod érte. Fogalmad sincs a pénz értékéről, nem tudod hogyan kellene megkeresni és beosztani. Így csak egy elkényeztetett, más pénzéből élő lesz belőled.

Ha valamilyen oknál fogva a szüleid nem tudnának pénzzel ellátni, megkeseredett, mindennel elégedetlen ember lesz belőled.

Egy ismerős fiú is megkapott mindent, amíg az apukája egy balesetben meg nem halt. Az anyuka nem dolgozott. El kellett adni a nagy házukat, a megtakarításukból kellett élni, mert anyuka nem kapott sehol munkát. A gyerekből egy szélhámos, mindent és mindenkit szidó lett.

2014. máj. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
82%
Az még nem szégyen, ha van pénzetek és nem gyomorogtok. Az viszont már inkább, ha folyton menőzöl, mutogatod, hogy ezt kaptam és azt, felsőbbrendűen mászkálsz. Gondolom valami ilyesmi lehet az oka. Biztos nem indok nélkül csinálják, ráadásul a tanárok is.
2014. máj. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
88%

Akkora hülyeség, hogy nem tudja értékelni a pénzt...

Nem lehet,hogy nagyképű vagy egy kicsit a társaiddal? Szerintem semmi baj nincs ha valaki mindent megkap (köztük én is), ez nem azt jelenti,hogy egy bunkó gyökér lennék aki inkább rohadjon meg...

A társaid inkább irigyek rád.

2014. máj. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Nem kell a jövőm miatt aggódni. :)

Nem szokásom "menőzni" és nem is mutogatom a dolgaimat. De használjak ezeréves Nokiát, mert őket zavarja, hogy iPhone-om van?

Vagy járjak busszal, hogy nekik jobb legyen a kedvük?

Mit mutogassak nekik? Hozzájuk se szólok, mert abból is csak az jön le nekik, hogy flegma vagyok (ami nem igaz).

2014. máj. 18. 10:56
 5/22 anonim ***** válasza:
98%
Ez olyan furcsa nekem. Én is kb úgy élek mint te, na jó kocsim nincs, mert nem is akarok, nem tartom magam elég érettnek s vezetéshez, viszont engem még sosem piszkáltak az anyagi helyzetem miatt. Sőt, biztosan sokan tisztában sincsenek vele. Azt nem állítom hogy mindenki a barátnőm, de senki nem ellenséges. Ha tényleg nem érezteted velük hogy te különb vagy akkor lehet sulit kéne váltanod, ez fizetősben lehet jobban éreznéd magad, bár nem tudom. Megbeszélni próbáltad már velük?
2014. máj. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk is voltak gazdagok a suliban mégsem cseszegette senki őket, mert egyszerűen nem vívták ki.


Miért ne mehetnél busszal? Mások is úgy mennek.

A telefont ne mutogasd, azzal telefonálj. Én se mutogatom milyenem van, szerintem a barátaim nagy része nem is tudja milyen telóm van.

Nem kell ezer egoista képet feltölteni közösségi oldalakra.


Legyen 2-3 olyan, ami tök átlagos, nem pedig magamutogató.


Én pl. nem tehetem meg, hogy külföldre utazzak, tengert még nem láttam és megmondom őszintén nekem szúrja a szemem az az ismerős, akinek minden nyaralásról külön mappája van facebookon... "Miami" "Bahamák" "New York".


Kit érdekelne ha külföldön jár, miért is kell más orra alá dörgölni?

Lehet irigy vagyok, de én legalább beismerem.

2014. máj. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
25%
Nem baj, szerintem irigyek.
2014. máj. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
94%
Talán nem kellene a hülye közösségi oldalakon kérkedni a dolgaiddal. Van, amitek van, úgyis látják azt az emberek. Biztos van valami, amivel kiváltottad ezt.
2014. máj. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Miért menjek busszal, hogyha van autóm?

Most őszintén, hogyha te kapnál egy álomkocsit, akkor inkább ülnél reggel a koszos buszon, metrón, ahelyett, hogy nyugodtan elkocsikáznál az iskoláig? Ugye, hogy nem.

Ráadásul olyan emberek kedvéért, akiknek mindegy, hogy mit teszel, utálnak...

A telefonomat pedig nem csak telefonálásra használom, nem csak az a funkciója. Miért ne vehetném elő a suliban, hogyha unatkozok?

A közösségi oldalakon nem kell bejelölni, követni és akkor nem látják a képeimet. A lájkokból, követésekből ítélve, több ember van, aki szeret és megnézi ezeket.

Igenis felteszem a képet, hogyha jól sikerült rólam. Felteszek képeket az életemről, mert vannak olyan barátaim, akik több ezer km-re élnek és ők is kíváncsiak ezekre.

Nem kérkedés miatt teszem fel a képeket. Ők is ugyanúgy tesznek fel képeket, csak az övékére senki nem kíváncsi.

2014. máj. 18. 11:52
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Én anno választhattam, hogy bejárok minden nap vonattal, vagy bevisznek autóval. És én a vonatot választottam, habár koszos, lassú stb, mert minden nap tudtam találkozni a barátnőimmel, beszélgettünk, élveztük a bejárást. Az osztályomban is volt pár nagyon gazdag társunk, és aki normálisan viselkedett, azzal mi is normálisak voltunk, de aki fent hordta az orrát, azzal mi is úgy viselkedtünk. Egy példa a különbségre. Az első osztálytársunk, amikor "magától parkoló" autót kapott, megmutatta, hogy hogyan működik, a másik társunk pedig beállt a kocsijával az ajtóhoz legközelebbi helyre, ahova mindig az egyik tolószékes lány szülei szoktak leparkolni. Tudod a gazdagságot lehet méltósággal is viselni. De ez később is meg fog majd mutatkozni. Nagyon gazdag emberek között dolgozok, és meg tudom mondani bármikor, hogy ki "viseli" alázattal, amit a sors adott neki, és ki az, aki nem. Az előbbieknek vannak igaz barátai, normális társasági élete, az utóbbiaknak nincs, de van 3 privát bankára stb. Az első szívesen hazaviszi a munkahelyéről a beosztottjait, hogy ne kelljen buszozniuk stb, a második ordít a beosztottjaival, ha csak az ő kocsija mellé parkolnak, nehogy megkarcolják. Az első kifizeti a munkatársainak, ha velük hozat valahonnan ebédet, mert tudja, hogy 2 ezer forint egy átlag családnak nagy pénz, a második nem, mert bele sem gondol, hogy ami neki csak aprópénz, azért egy átlag ember 1 napot dolgozik.
2014. máj. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!