Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok! Válaszoltok pár...

Kamaszok! Válaszoltok pár hétköznapi kérdésre?

Figyelt kérdés

- Szerintetek miért fontos a nyelvtanulás?


- Milyen diákmunkával kapcsolatos élményeitek vannak? (nehéz volt találni, keveset/sokat fizettek, becsaptak, unalmas volt, stb.)


- Mit tudtok egy állásinterjúról?


- Milyen hobbikat ismertek, milyen hobbijaitok vannak, és milyen szabadidős tevékenységet próbálnátok ki szívesen, amire nem volt még lehetőségetek?


- Milyen sportokat szerettek űzni/nézni?


- Milyen kulturális eseményeket ismertek?


- Merre mennétek legszívesebben nyaralni ha ingyen lenne?


- Egyedül, vagy társaságban szerettek utazni? Miért?


Nagyon sokat segítenétek! Előre is köszönöm mindenkinek! :)



2014. máj. 25. 19:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

1. Szellemi és szakmai fejlődés, világ megismerése, kapcsolatépítés. Ezen kívül hasznos, ha az ember nyaralni megy vagy a saját lakóhelyén találkozik turistával.


2. 18 éves kor alatt szerintem nagyon nehéz munkát találni. Én nemrég töltöttem, szóval most már könnyű, most bébiszitterkedem rendezvényeken, de előtte nem találtam olyat, ami megfelelt volna.


3. A bélyeggyűjtéstől kezdve a szabadesésig nem fogok felsorolni minden hobbit, ami eszembe jut, de elég sokat ismerek, és elég sok olyan ismerősöm van, akik nem átlagos hobbival rendelkeznek :) Az én hobbim: főzés, versírás, olvasás, koncertek. Szívesen sportolnék valamit, régen sok mindent csináltam, de most nincs rá időm sajnos...


4. Nézni semmit sem szeretek, csak a női kézilabdát. Régen kéziztem, röpiztem, sportgimnasztikáztam, balettoztam, táncoltam is, ezek közül leginkább a labdajátékokat szerettem, most is azt csinálnék, ha beleférne az időmbe.


5. Nem igazán értem, hogy kulturális esemény alatt mit értesz... programokat, rendezvényeket, eseményeket? Én eléggé kultúra-orientált vagyok, szeretek színházba és múzeumba járni, valamint művészeti fesztiválokra.


6. Én valami osztrák hegyi házikóba mennék :) Nagyon szeretem azokat a vidékeket, és sokkal jobban feltöltődnék egy ilyen nyaraláson, mint valami tengerpartin :)


7. Én nagyon szeretek utazni egyedül és társaságban is. Nagyon hosszú úton társaságban jobb, de rövid utakon egyedül is élvezetes lehet. Vonatozni szeretek a leginkább :)

2014. máj. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

-Mert minél több nyelvet beszél valaki, annál több lábbal áll a földön.

-Nincs ezzel kapcsolatban élményem.

-Semmit :D

-Rajzolok, sok fajta hobbit ismerek, de csak rajzolok és a horgászást próbálnám ki.

-Nem szeretem a sportokat, de néha nézek focit.

-Nem vagyok kultúrember.

-Curaçaoba

-Társaság, mert szeretek beszélgetni.

2014. máj. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2014. máj. 25. 20:14
 4/18 anonim ***** válasza:
71%

-Mert akkor tudsz kommunikalni mas nemzetisegu emberekkel. Gondold el. Elmesz Amerikaba,egy uditot nem tudsz kerni. Legfontosabb szerintem az angol. Az a vilagnyelv.


-Nem volt diakmunkaban reszem


-Gondolom megkerdezik,hogy miert itt akarsz dolgozni stb.


-Neha elmegyek futni,vagy a baratnoimmel uszni. Rendszeresen nem sportolok.


-Ezt kihagynam.


-Corfu,Amerika,Olaszorszag,Maldiv-szigetek


-Mindketto. Rovidebb uton inkabb egyedul. Tudok zenet hallgatni,koncentralni,kikapcsolodni,el tudok merulni a gondolataimban,es a gomdjaimban. Tarsasagban is szeretek utazni,de csak hosszabb uton.jo tarsasag,hulyeskedes stb.


Remelem eleg kielegito valaszt adtam.

2014. máj. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

- Könnyebben el tudok helyezkedni majd munka ügyileg és nem kell mutogatnom kézzel-lábbal külföldön, ha szeretnék egy kiló kenyeret venni nyaraláskor :) Illetve jó érzés érteni, hogy miről énekelnek a kedvenc számaimban.

- Tavaly szórólapot osztogattam, nem nagy munka, de az is valami. 1 hetes fesztivál volt, az első pár nap elég unalmas volt, de később, mikor 2-3 barátnőm is segített, egész jó szórakozás volt!

- Nagyon semmit. Hát be kell vinni először az önéletrajzot, aztán ha szerencséd van, behívnak és ott mesélsz magadról részletesebben, mint ami az önéletrajzban van. Nem?

- Rengeteg hobbit ismerek, gyönyfűzés, festés, éneklés, hangszer, valamilyen sport és még sorolhatnám. A hobbim a foci és most így nincs olyan, amit kipróbálnék.

- Szinte minden sportot szeretek. A focit, röpit és az atlétikat szerrtem a legjobban.

- Nem vagyok kultúrember, fogalmam sincs.

- Horvátország, Olaszország, Anglia

- Mindkettő. Egyedül azért, mert akkor ki tudom kapcsolni a világot, bedugom a fülhallgatót és átérzem a zenét. Társaságban meg azért, mert jól elbeszélgetünk út közben és nem unatkozok :)

2014. máj. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

1. Szerintem mostanában a megélhetés egyik alappillére. Fontos, hogy az ember meg tudja értetni magát, ha külföldre megy, vagy szóba áll egy külföldivel. Rengeteg tapasztalatot, műveltséget, érdekességet tanulhat meg általa az ember, kinyílik számára a világ, akár új kapcsolatra is szert tehet... Minél több nyelvet beszél az ember, annál jobb. :)


2. Diákmunkával kapcsolatos tapasztalataim nincsenek, mert van egy állás, amit kinéztem, de idehaza veszélyesnek tartják... Négyféle önkéntes munkában vagyok benne, idősgondozás (hetente), gyerekkari kisegítés (hetente), cigánymisszió (4 havonta) és gyerektábor (évente). Nagyon szeretem mindet. :)


3. Nem volt benne részem, de az eddigi tudásom alapján a munkaadó rákérdez bizonyos dolgokra, hogy megállapítsa, mennyire megfelelő az adott ember a munkára, megbeszélik a részleteket (munkaidő, fizetés, társaik).


4. Hobbi szinte bármi lehet, amit az ember szívesen csinál, túl sok lenne, ha felsorolnám mindet, és valamit tuti kihagynék. Személy szerint én angolról magyarra fordítok szívesen, fotózok, éneklek, olvasok, zenét hallgatok, barátokkal beszélek a szabadidőmben.


5. A sportot nézni (kivéve olimpia) nem szeretem, csak űzni. Legszívesebben nagy távokat biciklizek, illetve úszok. Mondjuk azt ritkábban, nincs sok olcsó úszási lehetőség erre, mi meg nem vagyunk gazdagok.


6. Attól függ, mit értesz kulturális esemény alatt. A városi rendezvényekkel általában tisztában vagyok. :)


7. Azokhoz a barátaimhoz, akikhez egyébként csak repülővel tudnék eljutni. Helyileg USA, Kanada, Új-Zéland, Ausztrália, Hollandia, Románia. De szívesen megnézném a Maldív-szigeteket, a horvát tengerpartot, Görögországot is, pedig ott nincs senkim. :)


8. Társasággal, ha olyan, akikkel van közös témánk, szívesen töltök időt amúgy is, és akiknek van humoruk. Velük egy hosszú út is könnyebbnek tűnik, az utazás kiváló alkalom új közös élmények szervezésére, és sokkal jobb a hangulat. Ha viszont a társaság nem jó, az egyedüli utazást preferálom, főleg, ha van a közvetlen közelemben valami zenehallgató alkalmatosság. :D

2014. máj. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

- Alapvető dolog munkavállalásnál, ha esetleg külföldön vállalnál munkát. A leghétköznapibb állást is, mint egy pincér vagy eladó is szívesebben adják azoknak, akiknek van nyelvtudásuk. Valamint kibővül a látóköröd, olyan filmeket is meg tudsz nézni, amik nincsenek szinkronizálva, külföldiekkel beszélhetsz, stb.


- Nem volt dolgom még diákmunkával sajnos.


- Amennyit a filmek alapján le lehet vágni belőle :)


- Szeretek olvasni, rajzolni/festeni, internetezni, egész évadokat nézni a kedvenc sorozataimból naponta. Nem nagyon tudok olyat, amit szívesen kipróbálnék, persze nyilván bungee jumpingoznék meg mélybúvárkodnék, de az aligha egy hobbi.


- Szeretek futni, röplabdázni, zumbázni. Nézni is leginkább a röplabdát.


- Ezt nem feltétlenül értem. Koncertek, kiállítások, díjátadók, családi napok?


- Most legszívesebben Amszterdamba mennék el, mivel Londont múlt hónapban sikerült kipipálnom a lista éléről :) De ha már ingyen van, akkor egy Észak-Európai körútra bevállalkoznék.


- Ha több napra, akkor mindenképpen társaságban, de szeretek egyedül is utazni.

2014. máj. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

1.-Mostanában anélkül már nem is lehet megélni :/ Magyarországon nincs már annyi munkalehetőség ezért sokan kimennek külföldre pl.:Amerikába,Olaszországba ahol ugye nem Magyarul beszélnek :))

De a szórakozásban is játszhat szerepet pl.:angol nyelvű társasjáték,filmek és sorozatok nézése

De alap műveltségbe is beleszámít :)


2.-Még nem tudok róla sokat mondani :)

16 éves kor alatt nem kaphatsz legálisan diákmunkát


3.-Erről sem tudok sokat :D

18 éves kor alatt nem kapsz legálisan munkát :) Nem túl erős sminkben,és megfelelő ruházatban kéne elmenni rá :)


4.-Hát én szeretek rajzolni,olvasni,aerobikozni

4 éve versenyszerűen táncolok :)

Futni,lovagolni,és úszni szeretnék elkezdeni :)

A lovagláson már dolgozom :))


5.-Szeretek nézni kosárlabdát és kézilabdát :) A sportokat már felsoroltam :)


6.-Szeretek a szüleimmel és a barátaimmal múzeumba,színházba járni :)


7.-Hú :) Ház szívesen mennék Hawaii-rá menni :D természetesen egy szállodába :) Most több nem jut eszembe :D


8.-Társaságban 2 ok miatt:

1-Mert elég társasági ember vagyok

2-Mett ha valami baj történik akkor ott van valaki aki segít vagy hív segítséget :)

2014. máj. 26. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Előző vagyok : 11/l :D
2014. máj. 26. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

- Szerintetek miért fontos a nyelvtanulás?

Manapság alapvető dolog, hogy az ember nyelveket tud.. enélkül nagyon nehéz állást találni, ráadásul külföldön sokkal jobb az élet mint Magyarországon. Nagyon szeretnék én is majd legalább kettőt, angol-francia.


- Milyen diákmunkával kapcsolatos élményeitek vannak? (nehéz volt találni, keveset/sokat fizettek, becsaptak, unalmas volt, stb.)

Sajnos 15 évesen még nem mehetek diákmunkára, de már nagyon szeretnék!


- Mit tudtok egy állásinterjúról?

Nem túl sok mindent, elegánsan kell megjelenni, önéletrajzzal, és a maximumot kell hoznunk, jó benyomást kell keltenünk :D


- Milyen hobbikat ismertek, milyen hobbijaitok vannak, és milyen szabadidős tevékenységet próbálnátok ki szívesen, amire nem volt még lehetőségetek?

Szabadidőmben sokat olvasok, zenét hallgatok, Édesanyámnak próbálok segíteni, tanulgatok.. Nagyon szívesen kipróbálnám a bungee jumpingot, szörfözést, motorozást :))


- Milyen sportokat szerettek űzni/nézni?

Űzni: tollaslabda, görkori :D

Nézni: jégkorcsolya, tánc


- Milyen kulturális eseményeket ismertek?

Nagyjából képben vagyok az aktuális programokkal. A fesztiválokat mindig nyomon követem :)


- Merre mennétek legszívesebben nyaralni ha ingyen lenne?

Valami gyönyörű szép sziget, pl. Capri


- Egyedül, vagy társaságban szerettek utazni? Miért?

Van amikor egyedül, van amikor társaságban.. a hangulatomtól függ, de inkább társaságban.


15/L

2014. máj. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!