Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy zajlott nálatok a szexuál...

Hogy zajlott nálatok a szexuális felvilágositás?

Figyelt kérdés

Fiad vagy lányod van?



És amikor te voltál gyerek?



Légyszives nemet is irjatok!


2009. dec. 30. 13:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sehogy!

Talán nem is gondolják,hogy már érdekel ez is.Pedig így van.Egy sráccal majdnem összejöttünk...

Talán majd,ha lesz barátom és elmondom a szüleimnek akkor mondanak valamit...De akkor már mindegy lesz,mert már sok mindent tudok.Iskolai felvilágosítások és barátnők közötti beszélgetés során sok mindent megtudtam.

15/L

2009. dec. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
nálam sem volt különb. Minden szar kiskönyvekből bnőktől tudtam meg. Otthon semmi
2009. dec. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
95%

23/l


Anya a kezembe adott egy konyvet ami errol szol, amugy ilyesmirol sosem lehetett beszelni otthon, mindig tabu tema volt.

2009. dec. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nálunk mindig természetes dolognak számított ilyesmirol beszélni, ha kérdeztem valamit válaszoltak, akármi is volt az. Sokszor leultunk a szuleimmel és megbeszéltuk ezeket a dolgokat. Szerencsére nagyon nyitottak és egyáltalán nem konzervatívak, így kellene lennie ennek mindenhol, de sajnos sok szulo csak homokba dugja a fejét. Régebben, mikor kisebb voltam mindig meztelenul mászkáltunk a házban is, mai napig is szégyenkezés nélkul kérdezek!

15/L

2009. dec. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

otthon anyu adott egy könyvet, nagyon tetszett, egy történet köré fonódott az egész. utána beszélgettünk róla anyuval. de mostanában is beszélünk róla néha, legutóbb például mikor a karácsonyi sütiket szaggattuk, beszélgettünk a védekezésről.

iskolában nem volt felvilágosítás

14/L

2009. dec. 31. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Könyvekből és barátoktól tudtam meg a dolgokat.

Majd ha gyerekem lesz, ha fiam akkor én, ha lányom akkor majd a feleségem beszélget vele erről a témáról.

Az idő már kérdéses. A fiammal talán olyan 12-13 éves korában, lánnyal meg talán akkor kell amikor először megjön neki. Persze addig se tartanánk tudatlanságban, ha valamire rákérdezne normálisan el lehet magyarázni, teljesen érhetően az ő kis nyelvén, hogy hogy is van ez.

2009. dec. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Ja bocs az előző vagyok 22/F
2009. dec. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
94%
11 éves voltam mikor megjött akkor anyu azt mondta na ezentúl vigyáznod kell magadra mert teherbe eshetsz! Visszakérdeztem 11 évesen??? :O Na nálunk ennyi volt! Ja és annyi, hogy amikor bemutattam 14 évesen a nálam 8 évvel öregebb barátomat (aki mára már a férjem és a gyerekem apja) azt mondta neki, a lányom még kislány úgyhogy semmi szex! Szóval nálunk nem bonyolították túl a dolgot a szülők, apukámmal soha nem is beszéltünk ilyenekről. Hiba volt. Nem szeretném ha a gyerekem iskolai tananyagként tanulna a szexualitásról, mert ez ennél sokkal intimebb és lényegesebb dolog amit szerintem otthon kell megbeszélni. Ha kérdezni fog és válaszolni fogok neki és igyekszem úgy nevelni, hogy merjen kérdezni, mert én nem mertem.
2009. dec. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
nálunk nem nagyon volt, csak internet tv könyv barátok iskolai felvilágosítás, innentől mindennel tisztába voltam itthon meg fiatalnak tartanak még az ilyenhez (13/L vagyok) szóval nem beszélgettünk róla még, de mikor megtudták h barátom van megkérdezték hogy felvagyok-e világosulva és mondtam h persze, aztán már nem is les sztem itthon felvilágosítás :D
2009. dec. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

14/L vagyok.

Nálunk nem volt semmiféle felvilágosítás.Én inkább lassanként,egyedül értettem meg a dolgokat,aztán egyik ismerősöm(nem rokon!) azt mondta nekem,hogy beszélgessünk róla(msn-en),azt is mondta,hogy bármit kérdezhetek.Kérdeztem is,válaszolt,tök rendesen,természetesen.Aztán beszélgettünk még sokat.Ő idősebb mint én,tehát tapasztalt.Mostmár bátran merem neki bármikor felhozni a témát,néha célozgatok is rá.Ő is tudja,hogy én egy romantikus alkat vagyok,sokszor el is mondom neki,hogy miket szeretnék majd.Nagyon nyitott ő is,így én is nyitott merek lenni vele.Nagyon kedvelem.Mióta azaz "intim" beszélgetés megvolt,azóta megnyíltunk egymásnak,BÁRMIT elmerek neki mondani.

Anyámnak meg apámnak soha így meg nem mernék nyílni.Ők viszont elég konzervatívak,így nem is szívesen fogadnák ezt a kis "megnyílást".Sejtik ők,hogy sokat tudok erről a dologról(szex,védekezés)..de azt nem hogy honnan.Biztos gondolják h a barátnőkkel megbeszélem meg ilyenek.A barátnőkkel pedig ez csak akkor téma,mikor suliba vagyunk és akkor is csak úgy téma,hogy zavarbaejtő dolgokat mondunk egymásnak hülyeségből,aztán röhögünk rajta.Igazából csak azt nem értem,hogy a szaporodáson kívül mire jó ez az egész dolog??Az biztos,hogy az előzmények jók(mikor megkívánják egymást),dehogy az tényleg jó-e....na mindegy:D az a lényeg h így volt.:P

2010. jan. 1. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!