Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Csak én vagyok ilyen "abszurd"...

Gyémántlány kérdése:

Csak én vagyok ilyen "abszurd" és "nem normális" tinédzser, aki nincs oda a táborozásért? Vagy más is van/volt ezzel így? Az igazat megvallva, a frász kerülget az erdei iskolától!

Figyelt kérdés

Minden osztálytársam odáig van ezekért a dolgokért, és már félévkor elkezdenek bepörögni, hogy jaj, de jó lesz majd erdeiben. Én viszont semmiféle izgalmat nem érzek, maximum rossz értelemben; én parázok a tábortól. Nem értem, hogy alakulhatott ez így,eddig minden táborozás túlélhető kategóriás volt, de mégsem megyek el soha úgy, hogy HURRÁ! VÉGRE! ERRE VÁRTAM EGÉSZ ÉVBEN. A környezetem erre azt mondja, fura vagyok, és ez nem normális dolog, mert más tini örül, hogy végre elmehet otthonról, és nem "kesereg" ezen ennyit.

Én viszont kivagyok az egésztől. Minden évben valami koszos helyre megyünk, a kaja ehetetlen, öt napig tart, de, jó, ha kétszer van valami normális program. Mások ezt persze nagyon élvezik, én meg nem, úgyhogy nyilván velem van a baj.

Van rajtam kívül valaki, aki hasonlóan látja a dolgokat? Holnap indulunk, és most nagyon jól jönne, ha tudnám, nem egyedül én szenvedem végig a tábori napokat. Köszönöm annak, aki válaszol! Túlélő tippek is jöhetnek! :)



2014. jún. 1. 10:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld a barátnőiddel jólérezni magadat:) Én csak a körülmények miatt nem vagyok érte oda. Általában elég koszos helyre megyünk osztálykirándulásra,vagy ha normális a hely akkor az idő rossz vagy a programok. Itthonról elszabadulni viszont örülök,próbálom a környezettől függetlenül ólérezni magamat minden évben.
2014. jún. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Bár már nem vagyok tini, de ha megnyugtat én is utaltam az ilyesmiket.

Szerintem az is közrejátszhat, h pl. Nekem nem voltak igazi jó barátaim az osztálytársaim, szóval ha nem volt muszáj nem veluk toltottem a szabadidőmet.

A kempingezesert sem rajongok. Úgy gondolom, ha már nyaralás, akkor engedhessem meg magamnak azt, h kényelmi dolgok vegyenek körül, ne közös fürdő/wc, stb.


Gondolj arra, h hamar el fog telni az a pár nap, és ha már muszáj menned, próbáld kicsit élvezni!

2014. jún. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Én olyan szinten álltam az ilyesmivel, hogy képes voltam betegnek tettetni magam, hogy ne kelljen elmenni, volt, hogy kabátos időben pulcsiban jártam hátha megfázok és otthon maradhatok. Akkoriban nem tudtam idegen helyen aludni, pláne tömegszálláson, kiborultam a rovaroktól, mindig olyan helyen voltunk, ahol kultúrálatlan volt a wc és a zuhanyzó, a kajáról nem is beszélve. Mindenki odavot milyen egy hisztis, kényes, kibírhatatlan csaj vagyok, de mindig szörnyen éreztem magam. Éhesen, koszosan, kialvatlanul értem haza, ha nem tudtam kibújni alóla. Volt, hogy 3 napig nem aludtam, mert nem tudtam.

Szóval nem vagy egyedül! Kitartást, vége lesz a sulinak és neked tetsző kirándulásokat élvezni fogod.

Én azóta már 30 éves vagyok, sok helyen jártam saját szervezésben és imádok utazni, kimozdulni, de csak kényelmes szállásokra megyek autóval vagy repülővel, és így nagyon jó, tehát nem vették el egy életre a kimuzdulástól a kedvem.

2014. jún. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Julie S ***** válasza:
100%
Mar felnott vagyok, de jol megfogalmaztad a lenyeget. Pont ezek miatt nem szerettem ezeket en sem. A "legjobb" az volt, amikor vagy 5 db meretes pokot kellett levadasznom az (emeletes) agy folul/mellol, hogy nyugodtan tudjak aludni. Es akkoriban nagyon feltem a pokoktol.
2014. jún. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Jöhetnek még a válaszok.
2014. jún. 1. 10:51
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

általános iskolás koromig szerettem táborokba járni, többször is voltam, jól éreztem magam. Utána viszont már nem tudtak volna rávenni, hogy táborba menjek, inkább a haverjaimmal szerettem menni mindenfelé...

Egyrészt hozzáállás kérdése is, hogy ki miért szereti a táborokat. Másrészt személyiségfüggő is a dolog, egy visszahúzódó gyerek nem szívesen megy társaságban. Harmadrészt az érdeklődési kör is befolyásolja, ha valaki nem szereti az eredi iskolát, akkor lehet, más típusú táborban sokkal jobban érezné magát.

2014. jún. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
53%

Én az ellentéted vagyok, imádok táborozni, de meg tudom érteni a te álláspontod is, hogy nem szereted a kényelmetlen helyeket, a nem megszokott alváshelyet.

Szerintem kifejezetten izgalmas úgy élni, hogy fel kell találnod magad, legalább 5 emberrel együtt kell egy szobában aludnod, be kell osztanod a kaját stb. Én ezért fogok kollégiumba menni, az olyan, mint egy jó hosszú kirándulás! :D

2014. jún. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
78%

En sosem mentem az ilyenekre, ettol meg nem lettem outsider, tok joban voltam az osztalyommal es az evfolyamommal, mig ok taboroztak, mas tarsasaggal utottem el az idot. A mai napig utalom az ilyen programokat. A ferjem meg elt-halt erte. Kivancsi vagyok, hogy a lanyunk hogy lesz majd vele. Ne menj, ha nem erzed jol magad. Jarj sportolni (en gimis koromban kezdtem jogazni) keszulj nyelvvizsgara, stb. Stb.


Kesobb amugy a golyataborokba sem jartam, pedig ket szakon tanultam, nekem az sem jott be. Ennek ellenere a mai napig tartom a kapcsolatot a csoporttarsaimmal, azt az egyet kiveve, aki foszervezoje volt az ilyen dolgoknak.

2014. jún. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
73%

Én max azért várom a holnapi osztálykirándulást, mert nagyon szeretem az osztályom, jó lesz majdnem egy hetet velük tölteni. De a nagyrészét én se várom: Akármennyire is nem sátorozás színvonal van, közös zuhanyzó, tábori ágyak, és pókok, amiket két araknofóbiás szobatárs mellett nekem kell eltávolítanom. A kaja legtöbbször rossz, ha találunk egy kisboltot az már jó. A programok elmennek, de tuti nagyon fáradt leszek. A heti négy futásos rendszeremet se tudom betartani, mert ott nem lesz lehetőségünk barátnőkkel kimenni, és a kajára se tudok annyira odafigyelni, mert ha meki van akkor meki van.


Általában alig várom, hogy a saját ágyamban aludjak, a saját zuhanyzómban fürödjek meg ilyenek, de végülis nem szoktak olyan rosszak lenni. Van, amikor megéri, pl. amikor múlt hónapban Angliába mentünk, annyira fáradt voltam, meg örültem, hogy nem a buszon kell aludni, hogy azt se néztem meg, jó szobába megyek-e be :D

Szóval nem vagy egyedül, de ezek a tapasztalatok kapóra jönnek majd később.

2014. jún. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

En ugyan igy vagyok vele. Kijovok az osztalytarsaimmal meg minden, szoval ezzel nincs baj, de en egyaltalan nem vagyom arra, hogy napokat toltsek az iskolai tanarokkal es napi 24 oraban azt csinaljam amit mondanak. Ha a baratnoimmel mennek es azt csinalnank amit akarunk az mas.

14/l

2014. jún. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!