Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért ekkora baj, hogy kaptam...

Miért ekkora baj, hogy kaptam egy autót? Normális?!

Figyelt kérdés

Megkaptam a jogosítványt és a nevelőapám megvette nekem álmaim autóját (nem én kértem, meglepetés volt).

Azóta azt használom és a barátnőimmel elég sokat vagyunk vele a Belvárosban, párszor már lementünk vele a Balatonhoz is.

Tegnap apa látott minket és szerinte én száguldozok, meg amikor vezetek, akkor közben ne beszélgessek a barátnőimmel (sötétített az üveg, de elöl láthatott minket) és mégis honnan van ilyen kocsim. Mondtam, hogy anya férje vette. Felhívta anyát, hogy ők ezt mégis hogy gondolták, miért kapok ilyen dolgokat csak úgy, másnak egész életében nem lehet ilyen autója, én pedig azért megkaptam, mert lett jogosítványom.

De nem értem, miért szól bele, amikor nem az ő pénzén vette a nevelőapám, ha bármi van vele, nem ő fizeti a szervizt.

Arról pedig nem anyáék tehetnek, hogy apámtól semmi normális dolgot nem kapok soha, mert minek, meg amiket én akarok, azok felesleges dolgok. Ezért nem velük kell vitáznia.



2014. jún. 24. 09:39
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
51%
én nem értek vele egyet, hogy autót kapsz, az én nevelési elvem az, hogy dolgozz meg azért, amid van. Az én gyerekem majd az első 3-4 év fizetéséből összespórolt pénzén veszi meg (nem álmai hanem egy normális) első autóját, így megtanulja majd becsülni azt. Ne érts félre, nem csóróságból mondom, örülök az anyagi helyzeteteknek, hogy megtehetitek, de biztos hogy nem vennék ilyesmit a gyerekemnek, mert soha nem tanulja meg, mi az amikor meg kell valamiért dolgozni. Hidd el, jobb érzés, ha magadnak veszed meg, akkor joggal mondhatnád: miért szól bele bárki is a vezetési stílusodba. Ha összetöröd, a te pénzed bánja, nem másé.
2014. jún. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 anonim ***** válasza:
81%
Azért szól bele, mert az apád és úgy látja, hogy ez nem szolgálja a fejlődésed. Amilyen flegmán beszélsz róla, szerintem igaza is van. "Arról pedig nem anyáék tehetnek, hogy apámtól semmi normális dolgot nem kapok soha, mert minek, meg amiket én akarok, azok felesleges dolgok." Épp most kapod azt, aminek igazán értéke van: figyelmet. Bocs, ha neked ez kevés...!
2014. jún. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 anonim ***** válasza:
86%

Épp most kapod azt, aminek igazán értéke van: figyelmet. Bocs, ha neked ez kevés...


ezt nagyon jól írtad.

2014. jún. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 A kérdező kommentje:

De még évekig nem dolgozom majd, lehet, hogy később sem. Egy ilyen autó pedig nem 2 Ft, a büdös életben nem tudnám egyedül megvenni.

Apa pedig sosem figyel rám (azt is "elfelejtette" közölni, hogy júliusban feleségül veszi a 6 hónapos terhes barátnőjét, akiről azt sem tudtam, hogy terhes), nem tudja, mikor van a születésnapot (halál komoly, már évek óta hallom, amikor reggel anya felhívja, hogy köszöntsön fel). Nekem az nem törődés, hogy 3-4 havonta, ha felhív, összeveszünk valamin, mert szerinte anyáék nem neveltek semmire.

2014. jún. 24. 09:49
 5/68 anonim ***** válasza:
76%

Lehetőleg ne ártatlanok haljanak meg abban a balesetben, amit te okozol a felelősség nélkül kapott autóddal!

Apádnak igaza van! És most gondolom a nevelőapád a fain, mert tőle kaptad a kocsit!

2014. jún. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 anonim ***** válasza:
91%

Lehet, hogy édesapád nem engedheti meg magának, hogy ilyen drága ajándékot vegyen, nem? Ha így van, akkor ez a válasz a kérdésedre...


Gondolom, anyukádékkal laksz, és akkor még a "pótapuka" ajándékai is verik az övéit... igenis meg lehet érteni, hogy ez fáj neki. Hidd el, egyszer te is érteni fogod, de most még nagyon fiatal vagy (gondolom).


Az is normális, hogy apukád félt téged, hiszen rengeteg a közlekedési baleset. Friss jogsival főleg nem mondhatod magadat rutinosnak. Meglátod,te is állandóan aggódni fogsz a gyerekeid miatt, ez már csak így megy. :)

2014. jún. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/68 anonim ***** válasza:
88%

"De még évekig nem dolgozom majd, lehet, hogy később sem." - MIÉRT NEM???


"Egy ilyen autó pedig nem 2 Ft, a büdös életben nem tudnám egyedül megvenni." - Ezt jól látod. És mit gondolsz, ha egy fűszálat sem teszel érte keresztbe, akkor megérdemled?


"Apa pedig sosem figyel rám ...Nekem az nem törődés, hogy 3-4 havonta felhív..." - TE hányszor hívod őt? Hányszor kérdezted meg, hogy van, hogy él, mikor tudnátok találkozni? Jaaah, hogy csak elvársz? Talán magadba kéne nézned, a világ nem körülötted forog! Az emberi kapcsolatok pedig kétirányúak, néha neked is meg kell mozdulnod és tenned érte!

2014. jún. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/68 anonim ***** válasza:
75%

évekig nem dolgozol még? te jó ég, úgy sajnállak, nehogy addig tömeg közlekedéssel járjál bulizni!!! mások, ha 50 évig dolgoznának, se vehetnék meg álmaik autóját!!! sőt bkv bérletre nincs pénzük. Majd ha tanultál, elvégezted az egyetemet, és ennek megfelelően motivált vagy, és olyan fizetést kapsz ami mellett megteheted, hogy álom autóval száguldozz, akkor majd senki nem fog bele szólni a vezetésedbe.

Egyébként meg jó nagy marha vagy, ha álom autóval akarsz járni, soha sem fogom megérteni, miért vesznek az ember drága, új autót, aminek költséges a fenntartása, a szervizelése és ha valaha összetöröd, egy lakás ára rámegy. Megtehetném hogy 5 milliós autót vegyek. De mi értelme??? inkább járok egy használt 10 évessel, és cserébe nem rágom le a körmeimet ha valahol ott kell őrizetlenül hagyni, és nem leszek öngyilkos, ha ripityára törik. Persze te mit foglalkoznál ezzel, ha ellopják is, nem a te pénzed..kit érdekel, majd kapsz másikat. Gratulálok a nevelési elvhez. Anyád meg jól tud választani.

2014. jún. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 anonim ***** válasza:
45%

" A kérdező kommentje:


De még évekig nem dolgozom majd, lehet, hogy később sem. Egy ilyen autó pedig nem 2 Ft, a büdös életben nem tudnám egyedül megvenni"


Na tessék, és egy ilyen életképtelen gyökérnek autót vesznek! Ennyi erővel már fegyvert adhatnának a kezében, mondjuk ez a kocsi is az, mert felelősségtudatod az 0.

Anyádnak meg gondolom fontosabb volt a vastag pénztárca, ezért elmarta apádat! Apádnak meg elege lett, hogy az ő fejére még te is sz...rsz!

2014. jún. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 A kérdező kommentje:

Nem, nem csak azért szeretem a nevelőapámat, mert próbál mindent megadni nekem. Hanem mert olyan, mintha tényleg az apám lenne. De pl. egyszer az éjszaka közepén értem kellett volna jönni valahová (3 óra vezetés) és nem tudtam, kinek szóljak, mert anyáék akkor este jöttek haza, 10 órát repültek és hulla fáradtak voltak, gondoltam szólok apának, hátha segít.

3-szor hívtam és mindannyiszor kinyomta a telefont, fel se vette... Ezután felhívtam a mostohaapámat, aki azonnal értünk jött (a barátnőimmel voltam), nem veszett össze velünk, nem kiabált. Másnap apa visszahívott, hogy ne szórakozzak azzal, hogy éjszaka hívogatom és elmondtam, miért kerestem. Erre összeveszett velem, azóta nem kérek semmit tőle, bár előtte se nagyon tettem.


Persze, nem keres sokat. De arra van pénzük, hogy több milliós nyaralásokra menjenek, 400 fős esküvőjük legyen (amire engem sajnos már nem tudtak meghívni), építtetett egy házat, ahol 4 hálószoba van, de a barátnője közölte, hogy sajnos nekem ott nincs szobám, mert nem akar egy gyerekkel küszködni (17 éves vagyok...).

Nem szeret, de már nem is hiányzik. Régen magamban kerestem a hibát, hogy vajon mit tehetett az 5 éves énem, amiért nem beszél velem és nem szeret. De rájöttem, hogy nincs is szükségem egy ilyen emberre és a szeretetére. Nem utálom, nem szeretem. Egyszerűen olyan nekem, mint egy idegen. Ha felhív, beszélek vele, de ennyi.

2014. jún. 24. 09:58
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!