Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért van az, hogy itt majdnem...

Miért van az, hogy itt majdnem mindenki olyan válaszokat ad a fiataloknak, aminek köze sincs a valósághoz pl. bulizás, ott alvás, hajfestés, stb?

Figyelt kérdés

Itt mindenki olyan konzervatív válaszokat ad, ami már az elmúlt években se álla volna meg a helyét. A gyerek ne aludjon 18 éves kor alatt a barátjánál, ne menjen 18 év alatt nyaralni a haverjaival, 18 éves koráig bulizásra se gondoljon, 16 év alatt nem mehet Szülői felügyelet nélkül a strandra, 16 év alatt nem lehet piercing, fülbevaló, hajfestés, nem vehet magassarkút suliba, nem festheti a körmeit...stb.

Ilyen a valóságban sincs, csak a társadalmi normákat szerint lenne ez az elvárt, de a való életben egészen más van...Ha valaki már kicsit megengedőbb, le van pontozva. Én annak idején 15 évesen már eljárhattam bulizni, nem tiltották meg, hogy éjjelig kint maradjak a haverjaimmal, nem szóltak bele az öltözködésembe, hogy milyen legyen a frizurám, stb. mégis leérettségiztem, megszereztem a diplomám és jó szívvel emlékezek vissza azokra az időkre, amikor buli volt az élet és nem egész nap a szobában ültem.

Már 5-6 évvel ezelőtt egyik haveromnak, meg csaj ismerőseimnek se tiltottak ennyi mindent, mint amiket itt összeirkálnak. Lehet én nőttem fel más közegben, de inkább az érzem, akik itt adnak tanácsot, ők nincsenek teljesen tisztában a mostani fiatalok szokásaival.



2014. júl. 3. 11:06
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
34%
Azért mert nálad így műkődőtt, még nem jelenti azt, hogy másnál is. Engem 17 évesen engedtek először késő estig bulizni, majdnem 18 voltam. Hajfestést sose engedték, egyszer volt színezve, amikor már elköltöztem, de akkor is kiakadtak. Fülbevaló oké volt, meg a magassarkú is olyan 16 éves kortól.
2014. júl. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem sokan azért írják ezeket a dolgokat mert féltékenyek. Ők már elpazarolták az idejüket más dolgokkal amit így utólag megbántak és akkor másnak se legyen jobb. Csak így nem gyűjtenek az emberek annyi tapasztalatot amennyit kellene. Vagy éppen azért mert sok negatív dologgal találkoztak az életben és egyszerűen csak simán másnak jót szeretnének :-)
2014. júl. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
91%

Tudod régen a 6 éves gyereket el merték engedni egyedül busszal telefon nélkül a nagyanyjához, ahol szintén nem volt telefon. Ma megtennéd?


Ha van egy csepp eszed nem! Akkoriban ugyanis a legjobb autó a skoda 120 volt, abból is 5 db a faluba ahol leszállt. Ma ha leszáll egy 6 éves, persze csak ha nem éri baj útközben, akkor agyoncsapja egy kamion ha nem figyel.


Régen és most.

15 évesen éjjelekig kimaradoztál? Én is. Viszont ezt a mai veszélyek miatt már nem engedném meg a lányomnak.

Akkoriban haza mertem sétálni gyalog a belvárosban, ma ott ahol én sétálgattam szinte két havonta ölnek meg valakit.


Változik a világ, igen, a lazaság irányába. Viszont minél nagyobb a lazaság, annál nagyobb a káosz. Minél nagyobb a káosz, annál nagyobb veszélyben vannak a fiatalok. Nekünk meg annál jobban kell rájuk vigyázni.


Szentgotthárdtól nem messze lakom. Tudod múlt héten találtak darabolva egy 16 éves kisfiút zsákba. Csak bulizott egy kicsit, mint az a 16 éves társa aki megölte, mert ennek a nyomorultnak nem tetszett, hogy fegyverrel kényszerítette a 14 éves kislány megerőszakolására.

Nagypapi még jó hogy a gyilkos tini segítségére sietett, így fel tudták aprítani közös erővel. Mindezt kábítószer hatása alatt.


Persze de a te gyereked nem keveredik ilyen társaságba, meg a te gyereked sose kábítószerezne. Álomvilágban élsz, és nem veszed észre, hogy a túlzott engedékenység túlzott veszélyforrást is jelent.

Bár biztos jó fej anyuka leszel a gyereked szemébe amíg meg nem hal.

2014. júl. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
67%
Sajnos ez teljesen igaz :-(
2014. júl. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
nem 30 évvel ezelőtt voltam kamasz, hanem pár éve...szerintem az a gond, hogy Szülőként másképp látod a világot, mint kamaszként... nem élek álomvilágban, tudom milyen a valóság, de mégsem lennék ennyire szigorú
2014. júl. 3. 11:27
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

3-as válaszoló! Tök igazad van mindenben, de egy dolgot nem értek.

Ezt a részt:

"Szentgotthárdtól nem messze lakom. Tudod múlt héten találtak darabolva egy 16 éves kisfiút zsákba. Csak bulizott egy kicsit, mint az a 16 éves társa aki megölte, mert ennek a nyomorultnak nem tetszett, hogy fegyverrel kényszerítette a 14 éves kislány megerőszakolására.

Nagypapi még jó hogy a gyilkos tini segítségére sietett, így fel tudták aprítani közös erővel. Mindezt kábítószer hatása alatt. "

Először is a meggyilkolt 16 éves, már nem kisfiú, másodszor, arra kényszerítette a gyilkosát, fegyverrel, hogy erőszakoljon meg egy 14 éves lányt. Értem én, hogy nem a gyilkolás volt a helyes megoldás a bosszúra, de azért nem nevezném "szegény kisfiúnak" az áldozatot.


A mai világ nagyon elharapózott, meztelenül, önkívületi állapotban rohangálnak az utcán a fiatalok, beazonosíthatatlan kábítószerek hatása alatt. Beteg világot élünk.

Nem tudom, hogy mi lesz, ha majd a gyerekeim a kamaszkorba lépnek, de biztosan betegre aggódom majd magam. Csak remélni tudom majd, hogy jól neveltem őket és tudnak majd vigyázni magukra, felismerik a veszélyeket.

De ez még a jövő zenéje...

2014. júl. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
8%

"de azért nem nevezném "szegény kisfiúnak" az áldozatot."


Mindegy hogy nevezed, mindegy miért vett be kábítószert. Annyi idős volt, mint most a fiam, és nem érdemelte meg a halált.

Tudod ha segítőkész nagypapi nem a darabolásnál van ott, hanem a dorbézolásnál, akkor leb.sz mindegyiknek egy jó nagy pofont, és elzavarja őket a bánatba.

Miért nem vigyázott rájuk senki?


Jajj már tudom. Mert ők már nagyok és érettek.

A SZART!

2014. júl. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem meg pont az a helyes, ha valaki érett emberként, mondjuk szülőként gondolkozik. És miért? Én is szidtam anyámékat, hogy nem engednek, míg egyszer engedélyt kaptam arra, hogy szalagtűzőként (középiskola 3.osztály) egyedül menjek haza. Azt hittem, enyém a világ, mi történhet.. Csak 4 srác állt körbe, és rángattak, stb, egy arra járó taxis mentett meg.

A fiatalok szokásairól meg annyit, hogy sok szülő nem ér rá a gyerekkel foglalkozni, mondván: rohanó világban élünk, vagy ad egy kis zsebpénzt és legyen végre nyugta, nem nevelnek, nem magyaráznak, nem indokolnak csak tiltanak dolgokat, azzal a címszóval: 'Mert én azt mondtam.', vagy a kedvencem: 'Amíg az én kenyeremet eszed, az van, amit én mondtam'. Nem tudom, te hova jártál, de én a jogra, ahol vizsgaidőszakban nem volt ajánlatos sem lakkozni, sem zselét rakatni a körömre, sőt, a szedetlen szemöldök, kócos, kialvatlan fej+tudás lendített át, nem a cicoma. Idén először vizsgáztattam, én már el tudtam fogadni azt, ha valaki úgy nézett ki, mint aki előtte a kozmetikából lépett volna ki, és ha tudott, átment, kollégám pedig megkérdezte előtte a hallgatót, hogy idő volt szépítkezni?

Nekem is van gyerekem, és nem engedném el, úgy, mint anno engem, hogy apám feltett a vonatra, majd a mamám levett onnan, mert akkor még nem volt ennyi bűncselekmény, mint most. Voltak, de elvétve. Csak ha azt nézed, hogy hány gyereket tartanak MA Magyarországon eltűntként nyilvántartva, elkeserednél.

A piercingről meg a tatto-ról annyit, hogy igen is ma sok esetben elítélik azt, akinek ízléses vay nem a tetoválása, ezért a szülők nem akarják engedni. Nekem anno vágyam volt, hogy a szemöldököm, nyelvem, stb. lyukasztva legyen, és áldom anyámékat, hogy csak a köldökömre kaptam engedélyt, mondván: azt el tudom takarni. Az más kérdés, hogy egyébként a jobb kezem válltól csuklóig tetovált, de takargatom. Nyilván nem a nagymamám korabeli Jani szeretlek meg társai... :) tudod, mennyi mindent meg lehet bánni utólag? Igen, sok esetben az a jó, hogy nincs engedve a gyereknek, az meg nem mindenkire igaz, hogy minél jobban tiltják, annál jobban csinálja, mert nem vagyunk egyformák.... A suliba nem divatbemutatóra mentünk, oké, szempilla spirál +minimál pirosító, esetleg szájfény. Annak nincs ott a helye, ahogy a hajfestésnek sem. Ideje korán roncsolják a hajukat, mert épp a szőke vagy hupilila vagy fekete a divat, és mennek utána..persze, sokszor nem áll jól, de birkák, mennek egymás után. Írom ezt úgy, hogy 30 éves vagyok, nem egy besávosodott nő, van szemem, látok, és azt kell hogy mondjam: a mai fiatalok erkölcsi tartása a nulla felé konvergál...

2014. júl. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetertek a 3-as es 8-as valaszadoval is. En is 30 eves vagyok, egyaltalan nem besavasodott, sot, neha nagyonis liberalis gondolkodasu, de felhaborit, a mostani fiatalok lazado viselkedese, es az a hozzaallasa, h ok mindent jobban tudnak es a szulok hulyek.


Anno engem sem engedtek a szuleim bulizni 18 alatt; egyszer mehettem el 17 evesen egy buliba, ahova apukam hajnali 2-kor ertem jott. A hajamat nem festettem, a kormomet max. atlatszo lakkal lakkoztam, sima rovid hajam volt (ez mondjuk a versenysport miatt). Akkor persze neha ki voltam akadva, ha nem engedtek el a szuleim, m mas osztalytarsamat meg elengedtek az o szulei. De anyukam mindig azt mondta, h erre boven lesz meg idom es kesobb halas leszek nekik. Teljesen felduhitett ez, m akkori tinikent en is ugy gondoltam, h "de en mar felnott vagyok es mindent baromi jol latok"...kesobb persze belattam, h tevedtem es mostani eszemmel halas vagyok a szuleimnek, h nem engedtek el bulizni es igyekeztek kordaban tartani.


Tinikent sportoltam, jol tanultam, nem pasiztam. 18 evesen felvettek az egyetemre, megtanultam 3 nyelvet, doktoratust szereztem es mara normalis, nem besavanyodott nove valtam. Ja, es hozzateszem, sosem az otthonulo es unalmas emberek koze tartoztam es meg ki is nezek vhogy. :) 18 eves korom utan is boven volt idom festeni a hajamat, lakkozni a kormomet, szetbulizni magamat es pasizni...csak akkor mar felelossegteljesebben es meggondoltabban. Arrol nem is beszelve, h egy tini sokkal nehezebben dolgozza fel a lelki seruleseket, mint egy idosebb.


Nem erzem, h barmirol is lemaradtam volna, csak mert a szuleim 13-18 eves korom kozott nem engedtek, h tonkretegyem magam. Nem abban az 5 evben kell vilagot valtani, meg tonkretennie magat az embernek, h utana az elkovetkezendo 40 evben a tinikori meggondolatlansagait probalja helyrehozni.

2014. júl. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

Na ugye, nem maradtunk le semmiről :) és ki sem égtünk, mint a mai 20 évesek!

-8-

2014. júl. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!