Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak/egyek/igyak,...

Mit csináljak/egyek/igyak, hogy megjöjjön?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok (szeptemberben leszek 17).

Tavasszal 3 hónapig nem jött meg, kaptam rá gyógyszert, szedtem 10 napig, majd megjött, normálisan.

Semmi bajom nincs, a laboreredményeim jók voltak (májusban voltam vizsgálaton).

De 25.-én kellett volna megjönnie és még semmi jele nincsen.

90 napos diétán vagyok, lehet emiatt?

Az a baj, hogy másfél hét múlva mennénk nyaralni, és nem akarom, hogy pont akkor legyen meg.

Valami praktika?


2014. júl. 3. 15:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

1. ha minden rendben lenne megjönne. Az orvosok (sajnos személyes tapasztalatom) nem mind vannak magas színvonalon.


2. ha gyógyszerrel hozták meg a mensid, akkor az 1. -es pontot állítom továbbra is, nem tudja az orvosod, hogy kezelje a mensi problémád, ami lehet hormongond, (női-, férfi- nemi hormon, pajzsmirigy, cukor, inzulin, stb. probléma)


3. December óta nem menstruálsz, ideje felkeresni egy normális orvost, javaslom endokrinológust!


4. a 90 napos diétát nem tartom semmire (szakemberként). Egészséges embernek sem való, ha pedig fogynod kell, akkor összefoglalom mit látok:


-rendszertelen menstruáció

-gyógyszerszedés után sem normalizálódik

-feltételezett túlsúly


Javaslom olvasd át amit a PCOS-ről és az inzulinrezisztenciáról lehet, a saját érdekedben!


www.pco-szindroma.hu (itt tesztet is találsz, hogy megnézd, mennyire van rá esélyed)


www.mensmentis.hu - normális orvosok, akik segítenek!

2014. júl. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezt olvasd át, mert nem csak a nyarad, de sok minden más is múlhat rajta, vedd komolyan!


[link]

2014. júl. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Nem egy jött-ment sztk-s orvosnál voltam, hanem az egyik legjobb magándokinál.

Azért nem jött meg, mert még télen csináltam magamnak egy kisebb hormonzavart, amitől megvastagodott a méhfalam.

A teszt pedig azt adta ki, hogy a gyanú nem erős, de megvan.

Megnézték a laborban a hormonjaimat is, minden rendben volt.

2014. júl. 3. 15:33
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Az első orvos, aki azt mondta menstruációs zavaromra, hogy nem kell vele foglalkozni, van ilyen, amúgy minden rendben, az orvosi egyetemen tanított (csak a jött-ment dokira válaszolva). Az, hogy közel 17 évesen a nyár közepén azt írod ki, hogy decemberben menstruáltál utoljára, számomra nem azt jelzi, hogy az orvosod annyira jó a szakmájában, amennyire láttatni szeretné magát. Sokkal inkább azt, hogy naívan azt hiszed, nem a pénzre utaznak, hanem neked akarnak segíteni. Tudom, hogy jelenleg a legnagyobb problémád, hogy ne a nyaralás alatt jöjjön meg a menstruációd, de leszel még bajban, sajnos, ha félvállról veszed a dolgokat. Kívánom, hogy ne így legyen! Szép nyarat!
2014. júl. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ,hogy mióta menstruálsz. Ha 15 évesen kezdted vagy 16 évesen akkor normális hogy kimarad pár hónap (ez lehet a fogyástól is egyébként)

Ha 12 vagy fiatalabb korod óta akkor nem normális,hogy kimarad.

Egyébként citromsavtól késik

meleg fürdőtől,tornától hamarabb megjön.

2014. júl. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
nem írt olyat hogy december óta nem menstruál!!! Azt írta DE 25-én kellett volna megjönnie. Gondolom május... Ha én értettem félre valamit, akkor elnézést kérek. Szerintem 1-1 hét késés belefér még 16 évesen.
2014. júl. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
bocsánat, nem május, június..
2014. júl. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Hogyan csináltál magadnak hormonzavart?
2014. júl. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

13 éves korom óta menstruálok.

Igen, megittam kb 2 liter citromlevet magában, ettől lett hormonzavarom.

Júniusban kellett volna megjönnie.

2014. júl. 3. 16:10
 10/17 anonim ***** válasza:
Ha semmi bajod és meg kéne jönnie, csak késik, akkor fizikai igénybevétel (futás, lovaglás,úszás) vagy ahogy más is írta a forró fürdő segíthet.
2014. júl. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!