Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ilyen kamaszon hogy lehetne...

Ilyen kamaszon hogy lehetne segíteni? Lehetetlen?

Figyelt kérdés

17 éves fiú.

Nem kapott túl sok szeretetet a szülei részéről, az anyja 3 éves korában visszaköltözött külföldre, több ezer km-re tőle. Az apja meg a vállalatának, a vállalkozásainak élt, a pénz a mindene, mert szerinte akinek hatalma van, mindene megvan. A fiú ingázott egész életében a szülei között, de igazából sosem figyeltek rá, az egész életét egy nagy bulinak fogja fel, iszik, cigizik és egyebek.

Igyekszik mindenkit kihasználni, manipulálni és ebben segítségére van az, hogy tisztában van az adottságaival, a külsejével és nagyon magabiztos, mindenből kidumálja magát, az utolsó szó mindig az övé.

De van egy emberibb, normális oldala, amit eddig csak kétszer láttam... Először amikor a szüleiről, az életéről beszélt nekem és másodszor akkor, amikor egy kicsit összegabalyodtunk, miután verekedett, miattam.


Szerintetek van bármi mód arra, hogy normális legyen, aki nem keveredik folyamatosan bajba, nem viselkedik úgy, mintha mindenhez joga lenne?


Még sosem volt dolgom ilyen fiúval, sőt semmilyennel, de szerintem nem olyan rossz Ő, mint amilyennek mutatja magát.


2014. aug. 12. 16:45
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
hát ha sokszor fogsz vele őszintén beszélgetni lehet meg nyílik előtted és az igazi arcát fogja mutatni. Az hogy mindenkivel olyan legyen szerintem nem fog menni
2014. aug. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
Na, itt a tipikus példánya a "majd én megváltoztatom a rosszfiút" kiscsajnak. Te álmodsz, a srác ilyen és nem kellesz te, hogy megmentsd, nem kér tőled segítséget, csak arra kellettél neki, pontosan tudta, hogy hogyan vegyen le a lábadról, megvoltál, kidobott, VÉGE.
2014. aug. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Vasárnap óta nem beszéltünk, mert akkor közölte, hogy jobb lenne, ha távol tartanám tőle magam, mert csak bajba kerülök miatta és nem lehet velem minden percben, hogy megvédjen...

Szóval az őszinte beszélgetéseink száma egy ideig még kettő marad.

2014. aug. 12. 16:51
 4/10 A kérdező kommentje:
Ööö, az túlzás, hogy "megvoltam" neki, mert nem akart a csóknál továbbmenni.
2014. aug. 12. 16:51
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Oreg roka vagyok mar. Ha a lanyom ezt kerdezne, azt mondanam, engedje el. Az emberi oldala olyan szinten el van nyomva, hogy ido vesztegetes arra varni, hogy normalis ember lesz belole valaha.

En is eltem egyutt egy hasonloval. egy darabig kepes volt ember modjan viselkedni, de nem tudta kivetkozni a taplot magabol. El kellett engedjem.

Neked kell erezned, hogy mit mond a belso hang igazabol es a kerdesedben is benne van minden. Tudod jol, hogy veszett fejsze nyele, de megis izgalmas.

2014. aug. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
31%
Szeretetre van szüksége. Csak elnyomja magában. Ne engedd el, legyél mellette. Mutasd meg hogy téged igen is érdekel és hidd el változni fog csak idő kell neki. ez nem könnyű :)
2014. aug. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem még ne engedd el. Ha foglalkozol vele (és őt is érdekli mi van veled) lehet belőle valami. De tapasztalatom szerint ez rendkívül hosszú dolog is lehet, mert a leírásod alapján teljesen elnyomja az érzelmeit. Ha őszintén megnyílik, akkor szerintem van esélyed. :)
2014. aug. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
mazlista fiu
2014. aug. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a 2. válaszoló teljesen leírta a helyzetet. Nekem is ugyanez a véleményem. Tipikus 'rossz fiú', te meg a naiv leányzó, aki talán változásra bírhatná. Olyan, mint a filmekben. Csak ez nem egy film, nem hiszem, hogy egy ilyen fiú csak úgy megváltozna(esetleg évek múlva ha beleun...). Szóval szerintem hagynod kéne, nem kér a 'segítségedből'.

17/L

2014. aug. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Szerintetek van bármi mód arra, hogy normális legyen, aki nem keveredik folyamatosan bajba, nem viselkedik úgy, mintha mindenhez joga lenne?"


Lehet, hogy van, majd az idő eldönti, de nem te vagy bármilyen más nő lesz az a "mód", csakis ő maga. De amíg ilyen, addig ne túráztasd magad rajta, térj rá vissza 5-10 év múlva, megtanította-e az élet valamire, vagy maradt aki most. Ne te akard megváltoztatni. Idő és érzelempocséklás, ha belegabalyodsz, sok-sok depressziós hónappal-évvel, miközben ahelyett élhetnél boldogan is valaki mással. Ne egy olyat keress, aki nem is olyan rossz, amilyennek látszik, hanem egy olyat, aki normális.

2014. aug. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!