Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi a véleményetek az olyan...

Mi a véleményetek az olyan tinikről akik marihuánát fogyasztanak? (17-19 évesekre gondolok)

Figyelt kérdés
2014. szept. 10. 14:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
Őszintén, én leszarom. Mindenkinek a saját dolga, hogy mit csinál a testével.
2014. szept. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szólóhoz.
2014. szept. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem nem feltétlenül elítélendő ha az illető egyszer-kétszer kipróbálja. A napi szinten történő fogyasztás viszont rettentő káros, nem tartom ésszerű dolognak, de nyilván mindenki úgy khmm rontja el az életét, ahogy akarja. Én is füveztem már párszor, nem gondolom, hogy rosszabb ember lennék ettől.

17/L

2014. szept. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
42%
engem nem érdekel,ki mit csinál. én sosem próbáltam, pedig ezerszer lett volna rá lehetőségem, más meg minden nap szívja... nem vagyunk egyformák
2014. szept. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
57%
Lett volna lehetőségem kipróbálni, de nem tettem, ezért volt részem abban a "csodás" látványban, amikor az egyik egyébként csendes osztálytársnőm azt kérdezgeti tőlem, hogy én is repülök-e, de felállni egyébként nem tud, aztán rá két percre bőg. Elítélni nem ítélem el, de nem tartom okos dolognak, ahogy pl. a dohányzást se: drága, nem szükséges dolog, és függőséget okoz, még ha csak szellemit is, kinek van rá igazából szüksége?
2014. szept. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
48%

En utalom a drigokat.ha tini csinalja ha felnott...bar mindenki azt csinal magaval amit akar,en orulok h nem eltem/elek vele.

14evsen volt egy epilepszias rohamom,en azota megjobban tartok az ilyen dolgoktol....

26/n

2014. szept. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
82%

Az, hogy bár a fogyasztást nem támogatom, de kicsit el kéne látni afelett a szemellenző felett, hogy "a drog rossz dolog" és ennyi.


Sőt, a mindenféle összekutyult-kevert partidrogoknál, amikben csak a jó ég tudja, mi van (vagy inkább mi nincs), kifejezetten jobb.


Természetesen addiktív, de az alkohol, a cigaretta, bizonyos gyógyszertárban kapható gyógyszerek (sőt a szerencsejáték) is lehet addiktív, így ez nem pusztán erről szól. Sokan felhozzák érvként, hogy aki függővé válik, az egy idő után mindenre képes azért, hogy anyaghoz jusson, az elvonási tünetek pedig súlyosak. Ez szintén igaz a cigarettára és az alkoholra.


A marihuánát orvosilag is szokták felírni rákos betegeknek, illetve bizonyítottan jótékony hatást fejt ki a sclerosis multiplexes betegeknél. Alkalmas az Alzheimer-kór-szerű degeneratív betegségek megelőzésére. Egy 1998-as francia tanulmány szerint a marihuána hatóanyaga, a THC, NEM idegméreg. Az alkohol és a kokain az. A dohányzással szemben NEM növeli a tüdőrák kockázatát, ezt egy több, mint 2000 résztvevő bevonásával végzett teszt alapján jelentették ki.


A legfőbb pszichológiai hatása az emlékezetkiesés (ami ugyebár az alkoholnál is példásan megvan), az éhségérzet, illetve a 'high' nevű érzés (magyarul a beszívottság). Veszélyt akkor jelent, ha más anyagokkal keverve, nem tisztán fogyasztják. A marihuána-kereskedés legalizálásáról hosszan lehetne vitatkozni, de az biztos, hogy a legalizálás döntően hozzájárulhatna ahhoz, hogy az árusítópontokon garantáltan tiszta anyaghoz jussanak hozzá a vásárlók.

2014. szept. 11. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
11%
Mari honalja csak a kezdet....utana jonnek a kemeny dolgok....tehat nem kell elkezdeni.
2014. szept. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
67%
A fű jó, és pont. És nem kapudrog, ez egy tévhit.
2014. szept. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Dávid10 válasza:
0%
Hajrá. A fű meg a drogok a legjobb dolog a világon gyerünk mindenknek ajánlom a marihuánát exstazit speedet lsd-t :)
2014. szept. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!