Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok, hogy reagálnátok,...

Kamaszok, hogy reagálnátok, ha a suliban kötelező lenne az egyenruha? Szülők, nektek mi a véleményetek az egyenruháról?

Figyelt kérdés
Nekünk kötelező, bár én nem Magyarországon lakok, és bár már megbékéltem vele, kíváncsi vagyok, kit hogyan érintene az ilyesmi.:)

2014. szept. 22. 13:47
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
Félreértések elkerülése érdekében nem csak ünnepnapokon használatos egyenruhára gondoltam, hanem mindennaposra.
2014. szept. 22. 13:52
 2/31 anonim ***** válasza:
43%
Szülőként örülnék neki, gyerekként valszleg utálnám, legalábbis azt mondanám, hogy utálom.
2014. szept. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
45%

Én örülnék neki.Akkor legalább minden gyerek valamilyen szinten "egyenlő" lenne.Nem azt néznék,hogy van e új Nike Air max-od,honnan vetted a nadrágod,turkálós e a pulcsid,vagy csak kínais. Sajnos itt Magyarországon a ruha teszi az embert.Ha nem márkás és extra drága holmikat hordasz,rögtön egy csóró vagy. :((

16/L

2014. szept. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
51%

Én már nem vagyok kamasz, és a gyerekem sem kamasz még. Szerintem az egyenruha nem elvetendő dolog. Az adott iskolához tartozást jelzi.

Az már más kérdés, hogy a rendszerváltás előtti nylon ruhák milyenek voltak... :S

Még az is eszembe jut róla, hogy legalább "elsimítja" az egyes gyerekek vagyoni különbségeit. Nincs divatolás és a másik öltözékének kibeszélése, neadjisten csúfolása.

2014. szept. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
48%
Hármas, ne izgulj, ez csak a te korodban van így, később az értelmesebb emberek körében nem ez a mérvadó. A primitíveknél persze igen, de remélem, te nem közéjük fogsz tartozni. Örülök, hogy van 16éves, aki így gondolkodik!!
2014. szept. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
69%
Szülőként és gyerekként sem örülnék neki. Szülőként úgy gondolom, nem attól lesz kevesebb a konfliktus, ha megfosztjuk a gyereket az önkifejezéstől (és igen, én az öltözködést ennek tartom), hanem attól, ha kordában, megfelelő keretek között tartjuk. Ha nem a színeket, formákat és anyagokat tiltjuk és uniformizálunk, hanem a márkát, a rongyrázást nem engedjük. Szerintem nagyon kreatív dolgokat lehet kihozni a ruhákból, és miért is ne tennénk? A világ, az emberek színesek. Ez addig működik, amíg mindegy, hogy nike, adidas, converse, vagy akármi. A világot a pénz teszi tönkre, nem a színek.
2014. szept. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
65%
Hatos, akkor a márkás ruhákat tiltanád? Hogyan, átvizsgálnád a ruházatukat márkajelzéseket keresve?
2014. szept. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, jöhetnek még, érdekel a véleményetek! :)


Én 16 vagyok, pont akkor vezették be az egyenruhát mifelénk, amikor a gimit kezdtem. Évnyitón például nem kötelező abban menni, olyankor nagyon észrevehető egyes anyagi különbség két vagy akár több diák között, így egyrészt jónak tartom az egyenruhát, de vannak napok, amikor tűzbe vetném az egészet.:)

2014. szept. 22. 14:03
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Én főleg kamaszkoromban utáltam volna, a kamaszkor.pont arról szól, h keresed a határaidat, próbálod megkeresni, kialakítani a saját egyéniségedet. Szülőként is így gondolom, persze keretek között.. pl szoknya hossza, kivágás hossza, stb

Persze előnye, h a különbségek nem okoznak rossz érzést a szegényebb gyerekeknel, de mi se.voltunk gazdagok (piac, olcsobb butikok) és soha nem éreztem rosszul magam ha a barátnőmnek Gas farmerja volt. Persze ehhez kell egy kis alapintelligencia mindenki részéről, h ne csúfolják azt akinek nincs meg mindene..

2014. szept. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
22%
6-os vagyok. Vannak iskolák, ahol eleve nem szeretik a márkás ruhákat. Nem mondom, hogy házirendbe van véve, de elég alapvető (pl. waldorf). Szerintem ezt meg lehet oldani. Igen, nem engednék be semmi márkás, "menő" cuccot. Nem kell mindenkire zsákot húzni, hogy ne legyen versengés. Az sem megoldás.
2014. szept. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!