Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anya miért nem engedi, hogy...

Anya miért nem engedi, hogy igyak?

Figyelt kérdés
4 hónap múlva 15 leszek, és úgy egy hónapja voltam egy házibuliban, ahol ittam. (Nem először, de eddig még nem ennyit). Kb éjfél körül értemjött anya, úgyhogy addig kiültem a friss levegőre, rágóztam, stb.. Azért megérezte rajtam, hogy ittam valamit, amiért később egy csomót kiabált velem. Azt mondtam, csak pár korty bort ittam, és elhitte, de nagyon mérges volt... Most megint megyek bulizni halloweenkor, és terveztem inni, de anya nem engedi hogy ott aludjak, akar beszélni a szülőkkel, hogy "rendesek-e", amikor azok nem is lesznek otthon! Mit csináljak, hogy ezt elkerüljem, és hogy ne akadjon ki annyira, ha megérzi, hogy ittam? Múltkor már a telóm is elvette.

2014. okt. 25. 16:21
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim ***** válasza:
65%

Nagyon helyes,én még fel is képeltelek volna !

Még csak 14 éves vagy!Hova akarsz inni !!??

2014. okt. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 anonim ***** válasza:
71%

Mert 14 éves vagy, azért! És 14 évesen még baromira nem kéne alkoholizálnod! Kicsi vagy még hozzá!

Az, hogy ennyi idősen kipróbáltad, ittál pár kortyot, abban nincs semmi, de hogy 14 évesen valaki rendszeresen buliba járjon és rendszeresen igyon, ahhoz akár tetszik, akár nem, még baromra a tojáshéj ott lóg a seggeden!

Először csak néha-néha 1-2 korty, utána meg majd lesz minden buliba lerészegedés. És jó hogy ehhez nem asszisztál anyukád! Ő felelős érted, márpedig ha egy anyuka a 14 éves gyerekének megengedné, hogy igyon, akkor nem kicsit felelősségre is vonhatnák, csak úgy szólok.

Ugyanis nem vagy még nagykorú, ergo még alkoholt sem volna szabad innod. Az más, hogy szoktak már. De nehogy már hátba veregessen érte, hogy hú, de f...sza gyerek vagy. Majd ha nagykorú leszel, ráadásul megkeresed a rávalót, akkor majd ihatsz, amennyit akarsz. Nehogy már a szüleid pénzél piálgass...

És nyugodtan le lehet pontozni!

Semmi nincs abban, hogy ennyi idősen kipróbáltad, én is kipróbáltam, de nehogy már még neked álljon feljebb és legyél értetlen...

2014. okt. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 anonim ***** válasza:
76%
Nem fog tetszeni amit írok, gondolom. De 15 évesen még nem kéne innod, teljesen jogos, hogy anyukád kiakad. Félt, gyerek vagy még, bármi történik veled, az az ő felelőssége. És persze gondolom azt hiszed, tudsz magadra vigyázni, és meggondolt vagy, de hidd el, ez nincs így. Hallgass anyukádra, és ne igyál!! Ráérsz még bőven ezekkel..
2014. okt. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/72 anonim ***** válasza:
42%

Egy jó darabig nem engednélek bulizni, az biztos.


Felelőtlen vagy!


Egy anyuka, akinek épp ekkora lánya van.

2014. okt. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/72 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem is jogos anyukád félelme. Azt nem mondom, hogy ne bulizz (bár én azért később kezdtem, úgy 16-17 évesen, és semmiről nem maradtam le), de szerintem is nagyon korai még innod. Az jó megoldás, ha érted megy éjfélre.


Nyilván te is tudod, ha már ittál, hogy az ember sokkal felszabadultabb lesz tőle, és valljuk be, csinál olyat is, amit józanul nem. Sőt, van olyan, aki teljesen elveszti az önkontrollját, mert mindenkire másképp hat az alkohol. Míg pl. én „szerencsés” alkat vagyok, sosem tudtam annyit inni, hogy ne legyek magamnál (mert hányingerem lett előbb, és abbahagytam), ismerek olyan lányt, aki konkrétan nem emlékezett rá másnap, mit csinált. És ilyenkor sajnos bármi megeshet – és ezt a bármit akarja akarja elkerülni anyukád.

No meg azt, hogy túl sok agysejted pusztuljon el. :)


Kíváncsi lennék, szintén 14-15 évesek-e azok, akiknek a szülei olyan buli rendezését engedik meg, ahol ők nincsenek ott. Mert ha igen, akkor azok a szülők elég fucsák lehetnek.


Mit csinálj? Értsd meg, hogy 18 éves korodig a szüleid felelnek érted – és persze utána is folyton aggódni fognak miattad, de akkor már igazán nem szólhatnak bele –, így megszabhatják, hogy mit csinálj és mit ne. Örülj neki, hogy elenged bulizni, mert megbízik benned, hogy nem csinálsz hülyeséget, és törődj bele, hogy értedmegy éjjel. Légy vele őszinte, és ne tagadd le, ha ittál (úgyis megérzi rajtad), igyekezz ne elveszíteni a bizalmát, különben lehet, hogy el sem enged legközelebb!

2014. okt. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/72 anonim ***** válasza:
55%
Inkább örülj, hogy ezek után még elmehetsz bulizni. Én nem engedném.
2014. okt. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/72 anonim ***** válasza:
16%
Kérdező, rosszkor kértél ebben itt tanácsot, szombat délután van, a fiatalok, akik ebben segíteni tudnának, nincsenek itt, csak a bősz anyucik....
2014. okt. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/72 anonim ***** válasza:
66%

Lehet, hogy nem vél megbízhatónak. Én a barátaimmal szoktam bulizni, de ezek zártkörű bulik, megbízható emberekkel. Inni is szoktunk, van, amikor kicsit sokat, de pl, olyan még sose volt ,hogy nem emlékeztünk volna arra, miket csináltunk. Meg anyám ismer, hogy én nem csak ebből állok. Meg tudja, hogy nem szórakozom minden szarral, csak hogy kiüssem magam, mert minek.


Amúgy egyidős vagyok veled. Ha mást nem, akkor felelősségteljesen csinálod, azaz nem iszol sokat, és amikor igen, vigyázol, hogy ne vegye észre. Meg ha olyan a magaviseleted, nyilván nem lesz ilyen szigorú. Az alkohol se a sátántól van, max. a függőség...

2014. okt. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 A kérdező kommentje:
Na jó, most mindenki úgy mondja mintha kiütöttem volna magam vagy ilyesmi... :D egyébként meg nehogy már ennyire durva legyen, hogy 14 évesen jól érzem magam egy kicsit, és szórakozom, ha nem csinálok semmi hülyeséget, és nem iszom le magam hányásig.
2014. okt. 25. 18:17
 10/72 anonim ***** válasza:
87%
Elég baj, ha ivás nélkül nem tudsz szórakozni, mert az elmondásodból nem úgy tűnt, hogy megiszol egy doboz sört/egy pohár bort és ennyi, mert kb. ennyi azt mondom még talán belefér.
2014. okt. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!