Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nagyon szegények vagyunk...

Nagyon szegények vagyunk hogyan öltözködjek?

Figyelt kérdés

pici házban lakunk, van 1 nővérem az ő kinőtt ruháit hordom ami már nála se nem volt új. Az enni való is be van osztva kinek mennyi jut. Nem sminkelek miert ilyenekre nincsen pénz. más lányok vasalják a hajukat csinin járnak nekem a téli csizma is gond mert tönkre ment a mult évi.

A lányok iskolában csúfolnak a kinézetem miatt. egyébként jó tanuló vagyok. szeretek is tanulni. otthon tartunk teheneket meg tyúkokat igy legalább erre nem kell kiadni ppénzt. Nagyapa méhészkedik így friss mézünk is van.


Néha úgy érzem hogy nm bírok így élni. én is szivesen elmennék plázázni és kiegészíttőket vásárolni de nincsen rá keret.

9/L


2014. okt. 27. 17:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
40%

9 éves vagy?És a smink,a szép új ruha,a pláza és a kiegészítők érdeklenek?

9 évesen?Ez most komoly?

2014. okt. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
9 éves, mi? :D
2014. okt. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

szájfényre gondoltam. osztálytársnőim elszoktam menni pénteken suli után plázába.

nekem marad a kopott nadrág, és a többi. annyira rossz

2014. okt. 27. 17:37
 4/14 anonim ***** válasza:
76%
Ismerek egy pár 9 évest, de nem ilyesmik érdeklik. Hajvasalás, meg smink? Nem lehet, hogy egy unatkozó 14 éves vagy, csak eltévesztetted? :)
2014. okt. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%
Hat en megertem a dolgot, mert en is igy voltam, de sajnos te nem nagyon tudsz semmit sem tenni. Olyan ruhad van, amilyen van. Sajnos te nem tudsz magadnak vasarolni es valogatni. A gyerekek nagyon kis szemetek tudnak lenni, mert fel sem fogjak, hogy te errol nem tehetsz, de meg hogy ok vasarolgathatnak es szep ruhat hordhatnak meg az sem rajtuk mulik. Persze nagyon menonek gondoljak magukat, de ok semmit nem tettek meg le az asztalra. En azt javaslom tanulj ahogy csak birsz es menj minel jobb suliba, aztan 16 evesen mar el lehet menni dolgozni suli mellett es akkor kicsit tudsz valtoztatni. Hidd el nekem, aki az en altalanos iskolamban meno volt, az most egy nagy senki. en tanultam es dolgoztam. Kozepiskolaban mar tudtam magamnak venni ruhakat, de nem sokat mert a tanevet is en alltam. Es most 26 eves vagyok kulfoldon dolgozok, hazas vagyok. Egy ev mulva koltozunk haza magyarorszagra es akkor babat is vallalunk. Remelem az en gyerekeimnek nem kell kiallniuk, amir neked es nekem. Kitartast minden rendben lesz!!!!
2014. okt. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%
Városi kislányok vesznek körül. 9 évesen se pláza, se szájfény. Sőt, a 12 évesek közt is még igen kevesen merik megengedni maguknak. Annyira nem lehet gáz az élet, ha teheneitek vannak, meg méhész is van a családban. A méhékből azért csurran cseppen időnként valamicske pénz. Sőt a riska is ad tejecskét a tyukocska tojáskát aminek a piacon van keletje, de a faluban is veszi az, aki nem tart jószágot.
2014. okt. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%

Azert net meg szamitogep az van :-)

A turkalokban nagyon szep ruhakat lehet kapni, kiegeszitobe meg kerdezd meg a baratnoidet nincs e olyan amit meguntak, esetleg nekedadhatjak, mi mindig cserelgettuk altalanosban a cuccokat, mondjuk alsoban nem sminkeltem, h rohan a vilag..

2014. okt. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
a net a szomszéd lányé :) néha átjöhetek gépezni kicsit ha nincs otthon. a szülei megengedik
2014. okt. 27. 17:54
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Hat lehet, hogy jon be nekik penz,de ki tudja, hogy a szulok hogyan osztjak be. Kinek mi a fontos. Nekunk is volt szamitogepunk sot meg video jatek is. De uj ruha nem. Foleg nem lanyos. Harom batyam van es az o ruhaikat hordattak velem. Anyum apszolut nem noies es nem is erdekli a kinezet. Szepsegapolas vagy ilyesmi. Lehet hogy 9 evesen masra kell koncentralni, de attol meg az osztalytarsak piszkalnak. engem is piszkaltak. Nekik volt farmerjuk, nekem nem. Nekik volt normalis unneplo ruhajuk, nekem nem stb.
2014. okt. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Szegénykém! Én is így nőttem fel,a két nővérem kinőtt cuccaiba kellett járnom suliba.Általánosban nem,de középiskolában már nagyon gáz volt,csupa gazdag gyerekkel jártam egy osztályba.Míg ők csilli-villi csizmáikat mutogatták,én majd besz artam egész nap a két számmal kisebb félcipőmben.Minek akarsz sminkelni 9 évesen?Én ilyenkor még babáztam és diafilmeket néztem a barátnőimmel a jó meleg szobában.Akik csúfolnak nagyon buták,hisz erről nem te tehetsz.Ügyes vagy,hogy jól tanulsz,csak így tovább!
2014. okt. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!