Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Születésnap előtt depresszió?...

Születésnap előtt depresszió? Mennyire jellemző ez és mi lehet rá a megoldás?

Figyelt kérdés

A nagyobbik lányom holnap lesz 18 éves. Már előre szólt, hogy nem akarja semmilyen formában megünnepelni.Sajnos ez nem most kezdődött, már 13 évesen is utálta az októbert, mert ekkor van a születésnapja. Rendszerint ilyenkor befordul, mondhatni depressziós. Sose mondta még, hogy miért, de van egy tippem. 11 éves koráig a volt férjemmel éltünk, aki alkoholista és ezért anyagi gondjaink voltak, nem volt mindig túl boldog nap az október 28-a számára.

Viszont mióta külön vagyunk minden évben próbálom a legtöbbet kihozni ebből a napból, de hiába.

Egyszer lesz csak 18. szülinapja, nem szeretném, hogy ezt is sírva, elzárkózva ünnepelje.

Találkozott már más is ilyen problémával?


2014. okt. 27. 18:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt hittem mielőtt végigolvastam, hogy valaki idősebbről van szó és azért depis. Még nem találkozta ilyesmivel, hogy ilyen fiatalon valaki ennyire nehezen viselné. Szerintem próbálj vele kimondottan erről elbeszélgetni, ne a szülinapját próbáld nagyon klasszá tenni. Talán már ő maga se tudja megfogalmazni, hogy mi a problémája ilyenkor, de gyanítom hogy ennyire nem egyszemű, hogy csak a szülinap lenne a gond. Mert írtad hogy már abban a hónapban elkezd befordulni, ezek szerint ez a probléma csak kiélesedik a szülinapra, de nem is feltétlen azzal van a gond.
2014. okt. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Nekem is hasonló a helyzet. A születésnap számomra -1 év az életből. 18.nál kicsit megzuhantam és kellett v 2hónap mire magamban elrendwzem a dolgokat. H miért azt nem tudom.
2014. okt. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Első körben beszélnék vele, hogy mi lehet a gond. Felesleges addig tippelgetni.


Én sem vagyok oda a születésnapokért, ismerősök kb meg sem köszöntenek, kb soha nem is ünnepelte velem senki, max a család köszöntött meg. Semmi buli, semmi személyre szóló ajándék, gyakorlatilag csak tudatják velem hogy 1 év elment az életemből megint.

2014. okt. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is meg voltáam zuhanva már 16 évesen. A születésnapban semmi ünnepelni való nicns, hiszen öregszünk.

Ráadásul ilyen múlttal nem csodálom, hogy ki van. Lehet azért egy pszichológus nem ártana neki.

2014. okt. 28. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én 19 vagyok és én sem szeretem a születésnapomat, mert nem értem miért kellene különlegesnek lennie. De szerintem, ha veszel valami finom italt, akkor biztos jól fogszórakozni a lányod.
2014. okt. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

én egyszerre várom,meg utálom.Nekem kb. a 14. születésnapomtól kezdődött,mert olyan jó volt 13 gyereknek lenni,éppen csak kezdtem kamaszodni.Most novemberben leszek 17,és ezt sem akarom nagyon,mert egyre közelebb kerülök a felnőtté váláshoz,meg a húszas éveimhez.Régen mindig ezt vártam,de most olyan jó lenne 16 éves gimis lánynak maradni,ez volt életem egyik legjobb éve.Mondjuk azért depresszióba nem estem.

Ha ismered a barátait kérd meg,hogy menjenek el este kicsit beülni valahova,ha nem ismered,akkor te vidd el pl. moziba délután,főzd a kedvenceit..stb.

2014. okt. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
én sem szerettem sosem a szülinapomat,vagyis még kis koromban igen de ahogy telt az idő ez változott.Talán azért mert olyan nagy dolognak tüntetik fel az egésszet,és mindenki várja,hogy jaj milyen jó lesz és mikor mégsem lesz olyan tökéletes,csak a csalódottság marad meg.Meg hát fordult is már meg egy párszor a fejembe,hogy bár az a nap nem lenne..bár meg se születtem volna.de ez idővel változni fog,én is túl voltam rajta egy pár év alatt.:)
2014. okt. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!