Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Terhes lett és azt hiszi,...

Terhes lett és azt hiszi, ezért fordultam el Tőle. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A legjobb barátnőm 17 éves. Másfél éve lett egy barátja, aki olyan tipikus bunkó. Azt sem tudom, hogy jöttek össze, a srác nem is a mi baráti társaságunk. Eleinte nem zavart, mert boldog volt a barátnőm. De utána megváltozott, eltűrte, hogy a srác csúnyán beszél vele, nem hitte el, hogy megcsalja, pedig volt bizonyítékom. Megkaptam, hogy én a kapcsolatukat akarom tönkretenni és a barátnőm elfordult tőlem és az egész baráti társaságunktól. Pedig mindenki látta, hogy a fiúval van a baj. Nem az, hogy nem volt gazdag, hanem az volt a probléma, hogy megfenyegetett engem pl., összeverekedett a barátommal és azt állította, hogy a barátom verette meg (eltört az orra), a legjobb barátnőmet teljesen ellenünk hangolta a végére. Én mondtam, hogy akkor fejezzük be, nekem ilyen barátnő nem kell.

Most ősz elején kiderült, hogy terhes lett, a nagy szerelme lelépett 1 hete, mert rájött, hogy ő mégsem akar apa lenni és egyedül van, mert mindenki elfordult Tőle. Felhívott valamelyik nap sírva, hogy találkozzunk.

Találkoztunk és én elmondtam Neki mindent, hogy mit gondol róla az összes barátunk, hogy mennyire vak volt és hogy nekem nincsen olyan barátnőre szükségem, aki egy srác miatt képes olyanokat a fejemhez vágni, amiket mondott. Igen, az elején még fájt, hogy így viselkedik, mert óvodás korunk óta a legjobb barátnőm volt. De most már igazából csak szánalmat érzek iránta, mert egy ilyen ember miatt tönkrement az élete. Ő pedig azt hiszi, hogy ez az egész a terhessége miatt van és úgy van vele, hogy ez a barátság lehet ugyanolyan egy bocsánatkéréstől...


2014. nov. 19. 15:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szokták mondani a szerelem vak...

És van benne némi igazság..

Mindennek ellenére én megpróbálnám "újra ezt a kapcsolatot" tudom hogy rossz nekem is van egy ilyen barátnőm. Mai napig a barátom pedig ő is hasonlóan tett mint a te barátnőd. De a több éves barátságot erősebbnek éreztem mint azt a pár szar hónapot. Én a helyedben nyitnék felé. Most nem az számít a többi haver mit gondol.. Az számít hogy most szüksége van valakire és az te vagy..

2014. nov. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
40%

Ha igaz barát lennél, nem fordulnál el tőle amikor a legnagyobb bajban van. De ezt a saját lelkiismeretddel kell lejátszanod. Ha kibírja, hogy cserben hagyj egy kétségbeesett barátot, mert Ő egyszer megsértett téged, hát tedd azt.

De azt tarts szem előtt, hogy lehete egyszer majd te leszel szerelmes, mint a nagy ágyú és úgy fogsz viselkedni, mint ő. Senkinek nem hiszel majd. Mert megsúgom, ha az ember szerelmes, általában vak is és csak azt látja, hiszi el , amit akar, vagyis csak a jót. És ilyen szituba még te is kerülhetsz.

A babavárás pedig amúgyis egy nagy lelki és testi megterhelés, főleg ilyen fiatalon. Tombolnak a hormonok, kavarognak az érzések, gyötör a hányinger, mindenféle rosszullét.

És te ebben az állapotában hagyod őt magára.

Ha csak szánalmat érzel iránta, mert így járt (gondolom úgy érted, hogy terhes lett és egyedül maradt), akkor benned van a hiba. Érzéketlen vagy, nem barátnak való.

2014. nov. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne fordulj el tole. Tudom, hogy rosszulesik amiket mondott, de szerintem o is ezerszer megbanta. Ennyi ev baratsagot ne adjatok fel egy idiota him miatt. Most nagyobb szuksege van rad mint valaha. Segits neki! Mindenki megerdemel meg egy eselyt.
2014. nov. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Neki most nagyon nehéz, támogasd őt, ahogy tudod...
2014. nov. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A barátja 2-szer próbált megerőszakolni. Mikor ezt elmondtam Neki, annyit mondott, hogy a barátja ilyet sosem tenne és én másztam rá biztosan és mivel ő elutasított, ezért próbálom bemocskolni.

14 éves korom óta van barátom, nagyon szeretem. De ha megcsalna, vagy olyanokat tenne, mint az ő volt barátja, beszélgetés nélkül szakítanék vele, nem érdekelne a magyarázkodás.

A legjobb barátnőm inkább mindent másra kent, minthogy szembenézzen a valósággal.

2014. nov. 19. 15:30
 6/9 anonim ***** válasza:
70%

nem köteleő egy másik ember "keresztjét" hordani, csak mert barát.

most is csak azért kell a kérdező neki, mert nemigen tud kire számítani.

nem a kérdezőt kell jellemezni.

egy ember akkor barátokozik a másikkal, ha valahol belül egynek érzi magát vele, meg stb, ha ez nincs meg, hát nem kötelező.


az anyaság amúgy is teljesen más, sima kapcsolatok is megváltoznak, sok anya észreveszi, hogy eltűntek a barátok szülés után.

más élet más kör.

2014. nov. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
92%

A barátja 2-szer próbált megerőszakolni. Mikor ezt elmondtam Neki, annyit mondott, hogy a barátja ilyet sosem tenne és én másztam rá biztosan és mivel ő elutasított, ezért próbálom bemocskolni.


Ez azért durva. Ha ez tényleg így igaz, akkor én is átgondolnám, hogy barátkozok e még vele. Akkor viszont ne is sajnáld, mert soha nem volt igazi barát!!

2014. nov. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
82%

Nézd, te tudod, meg tudsz-e neki bocsátani. Fiatalok vagytok még, de majd te is megtapasztalod, hogy mindenki követ el hibákat, mindenki tesz időnként olyat, amire később nem büszke. Az okosok ebből tanulnak, és nem csinálnak többé ilyesmit. Persze nem tudom, ő hogyan áll ehhez, de azt gondolom alapból, hogy ez még nem kell hogy azt jelentse, ő már ilyen rossz arc lesz mindig.

A megerőszakolós dolog valóban nagyon durva… ezt most mondtad el neki, mikor találkoztatok? Mert ha most, amikor már látja, milyen a pasi, aki megbolondította még mindig így reagál, akkor valóban „menthetetlen”.


Szerencsére velem nem fordult elő soha, hogy ennyire hatalmába tudjon keríteni valaki, mint a barátnődet az expasija, de számos ilyen eset van, tulajdonképpen arról van itt szó, hogy nem akarta meglátni a valóságot, mert annyira vágyott arra, hogy a fiú szeresse, hogy működjön a kapcsolata.


Ez nyilván kívülről nézve ostobaság. Igen, nagyon hülye volt, de szerintem ha most már kitisztult nála a kép, adhatnál neki még egy esélyt, hiszen valamiért óvoda óta a barátod volt, és „tiszta fejjel” vélhetően ugyanaz az ember, aki volt. Ráadásul most sokkal jobban szüksége van a segítségre, mint bármikor.


Persze annak is igaza van, aki azt mondja, hogy a gyerek születésével sokan elvesztik az addigi gyerektelen barátaikat, és „sorstársakkal” haverkodnak. Csak azt is figyelembe kell venni, hogy ő is még félig gyerek, és szüksége lenne kortársakra is. Mert lehet, hogy csak mifelénk (Bp.) idősebbek az átlagszülők, de a gyerekeim ovijában igen ritka a 25 év alatti anyuka.

2014. nov. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha meg akart erőszakolni nem a lányhoz kellett volna menni hanem a rendőrségre... De mindegy.. Nem a barátnő ártott neked hanem a pasi.. Ne a lányra haragudj e miatt. Jó ha megsértett oké.. De gondolj csak bele... Szeretsz valakit, elfogult vagy vele kapcsolatban.. Hinnél egy ilyen pletykának azzal a fiúval kapcsolatban akit imádsz? Nem hinném..

Üljetek le és beszéljétek.

2014. nov. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!