Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi a véleményetek a kötelező...

Mi a véleményetek a kötelező közmunkáról?

Figyelt kérdés

Én értetlenül állok a dolog előtt. Eleve, az mégis milyen "önkéntesség", aminek hiányában nem adnak érettségit? És biztos vagyok benne, hogy a munkáltatók számára ez a program nemhogy nem segítség, de egyenesen teher. Egy 14-18 éves gyerekre nem lehet érdemi munkát bízni, mert totál inkompetens, nem ért hozzá.

Ledolgozom az ötven órámat, nincs ezzel baj. Csak tényleg nem értem.



2014. dec. 9. 17:27
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
74%

Hát én is így voltam ezzel, s még ma sem értem, hogy ez mire jó, mert szerintem csak arra, hogy ez mindenkinek egy plusz teher...

Egyszer kellet véleményt írnunk hogy mi ezt hogy látjuk, akkor már megvolt az 50 órám. ott is azt írtam, s itt is azt mondom, hogy

szép volt, jó volt de többet egy órával se...

2014. dec. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
76%
szerintem nagyon gáz ez a kötelező közmunka, külföldi ismerőseim is nevetnek ezen :) örülök ilyenkor, hogy nekem már megvan az érettségim.
2014. dec. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
53%

számomre az a legviccesebb az egészben, hogy Önkéntesség a neve, miközben kötelező :D

Én tavaly csináltam. Aki a gimiben szervezte, mondtam neki hogy nekem semmi időm sincs, délutánonként fakt, plusz még a kötelező munka, amit úgy állítanak be mintha önként csinálnánk, ki vagyok merülve, semmi másra nincs időm csak a sulis dolgokra, és szerintem ez nem normális. szégyelljék magukat hogy önkéntességnek tüntetik fel, miközben kötelező. Ezt elmondtam a tanárnak, és közöltem vele hogy nem fogok menni. és lám valahogy csak le tudja nekem papírozni :)

2014. dec. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
17%
En diakkent azt mondom,h jo,hogy van! Igy legalabb kiszorjak a lusta,semmirevalo embereket...Be vagyok tablazva egesz hetre,viszont siman talalok 50ora szabadidot 4evre.Persze,lehet sirni,hogy jaaaaj,nincs idom(szamitogepeznem kell,vakaroznom kell,pihennem kell).higgyetek el,h raertek.:)
2014. dec. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
24%
nagyon helyes. a mostani fiatalok az iskolában csak lébecolnak. bemennek jókat nevetni és beszélgetni, tanárt kikészíteni. semmit se csinálnak. így legalább belekóstolnak a munka világában is, hogy milyen lesz majd amikor teljesíteni kell és nem hátrálhatsz ki belőle. az a 50 óra nem is sok, minimum 2-3 hétnek kellene lennie.
2014. dec. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
72%
a 4es egy NER kompatibilis mintapéldány
2014. dec. 10. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
66%

5ösről meg inkább semmit nem mondok

gondolom ő lébecolni járt be az iskolába még 1970-ben

2014. dec. 10. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem az egész felesleges...kötelező önkéntesség :DD

Ahol kell szívesen segítek(pl.:ahova járok lovagolni,ott karámot festeni),de az egésznek semmi értelme..attól leszek én szociálisan érzékeny,mert futok egy városi futóversenyen,vagy pakolok a suliban..?

2014. dec. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
90%

4-5 válaszoló.

Elnézéseteket kérem, de felkéne fogni, hogy van amit nem lehet erőltetni.

Alapból ha valamit önkéntességnek hívnak, az szívből kell jöjjön.

Én pont egy évvel kicsúsztam ebből a dologból, mégis, mikor volt időm, jártam menhelyre segédkezni.

Tehát

- aki akar önkénteskedni, az megteszi, mert jótét lélek. Aki nem, az több kárt fog okozni, mint hasznot.

- Mégis, milyen logikai kapcsolat van az érettségi és az 50 óra között? Mert én sosem találtam meg azt a bizonyos kapcsot, ami indokolja :DD

- Az állam részéről ez azért volt jó ötlet, mert ez önkéntesség, azaz nem kell kifizetni. A sulimból voltak akik szemetet szedtek, graffitit pucoltak...Ezért alapvetően kikéne fizetni a munkásokat. De miért fizetnék, ha a diákokat lehet ingyen dolgoztatni zsarolásért?:D

Jogos... tényleg

2014. dec. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
90%
Igen tényleg belekóstolnak a munka világábaxD Főleg hogy én kb.7 órát dolgoztam le ténylegesen, ehhez képest papíron megvan mind az 50.Ennyit erröl.Annyi kiskapu van hogy estig írhatnám.
2014. dec. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!