Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért szeretnek a kamaszok...

Miért szeretnek a kamaszok dohányozni?

Figyelt kérdés

Nem provokatív kérdésnek szánom, csak kíváncsi vagyok mi szükségük van rá, hogy a saját egészségüket rongálják.

Azt is tudom persze, hogy nem csak a kamaszok dohányoznak, de legtöbben már abban a korban rászoknak úgy veszem észre.


2014. dec. 10. 18:42
 1/9 anonim válasza:
46%
Hááát én 17f vagyok,eleinte csak úgy,meg kínálgatásokra,de mostmegmár nehézkes leszokni :S.Az én suliba szinte az összes osztálytársam cigizik,de mindenki leakar szokni.Mostmegmár nem olyan könnyű :S.Jag még annyi h mi nem törődünk az egézségunkel...inkább az hogy nagyon drága.Nekem egy doboz elmegy egy nap...
2014. dec. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
17%

".Mostmegmár nem olyan könnyű "


De, az. Csak akarni kell. A többi csak rinya.

2014. dec. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Egyénfüggő...
2014. dec. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

Minek minden nap húszszor megkérdezni...

Van aki menőségből van aki azért mert "ízlik" neki.Ő dolguk.Senkinek semmi köze hozzá.

2014. dec. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A felnőttek miért szeretnek dohányozni?

Az idősek miért szeretnek dohányozni?


Egyén, nem pedig korosztályfüggő az indok

2014. dec. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
80%

Azért cigizek mert teljesen kiborít az érettségire való készülődés, meg van elég családi gondom is. Magamba beszélem, hogy a cigi megnyugtat -bár tudom, hogy nem- de beválik. Egy nap elszívok 2 szál cigit vagy annyit sem.


Nagymamám életében nem dohányzott, 54 évesen tüdőrákban halt meg.


Nem csak a kamaszok szívják, de a felnőttek megkeresik rá a pénzt. Én is diákmunkázok! Nekem anya tudja, hogy rágyújtok, időnként ad az övéből, tudja, hogy felesleges megtiltani, ő is szívja tini kora óta.


Sokan a cigit azonosítsák a zülléssel. Pedig a kettőnek semmi köze egymáshoz. Szerintem a pia ártalmasabb, (mármint ha valaki szenvedélybeteg, nem arról beszélek amikor vki pénteken szombaton iszik) mert abból több baleset történik, módosítja a tudtatot.


Ha én lemegyek az udvarra, és elszívok egy szál cigit, nem ártok vele senkinek. Csak magamnak. DE!

Ugyanúgy ártok magamnak amikor degeszre eszem magam csokival, vagy amikor egész nap a Pepsi colát iszom. Értitek már?

18L

2014. dec. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Sokan csak menőségből.
2014. dec. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sokan azért, mert ki akarnak tünni a többiektől, hogy "ők már nagyok".

Tapasztaltam a korosztályomból.

Bevallom én is cigiztem, de 6 hónap után leszoktam (csak társaság miatt volt).

15/L

2014. dec. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát nagyon könnyen megszokja az ember... NEM rászokik, hanem megszokja!


Várok a HÉVre 10 percet... Az egy cigi.

Ebédszünetben elmegyek a kínaiba Még egy cigi.

Találkozok délután egy régi baráttal az utcán. Még egy cigi.


Szépen így sorolhatnám, a sok kis pillanatot... Itthon tanulás közben is van hogy rágyújtok, mert javít a hozzáállásomon, kitisztul a fejem a hideg levegőn stb...


Beépül a szokásaimba a cigi, mint egy pótcselekvés... Aztán meg mindenhez rágyújtok szinte.


És akkor amikor leteszem, mindig pöckölöm az ujjam mintha hamuznék, hiányzik a füst a tüdőmből, hiányoznak az ötperces beszélgetések a szünetekben, ahol a legjobb sztorikat hallom, hiányzik a cigi a kávé mellé.


Szerintem ez állhat a háttérben, egyszerűen csak egyszer kétszer rágyújt valaki, és amikor nem fuldoklik tőle megtetszik a dolog, meg a rituálé, meg a társadalmi szerepe. (Főleg az utolsó, mivel korombelieknek létfontosságúak a beszélgetések stb.)


Én ennek tulajdonítom.

2014. dec. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!