Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért olyan nagy baj, ha...

Miért olyan nagy baj, ha kiállok a béke mellett itthon?

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok és van egy 9 éves kisöcsém. Más testvérem nincs.

Az öcsém mindig visong, szereti hallatni a hangját, ordít, sikít, de fülsüketítő és nem lehet kibírni.

A szüleim nem nagyon próbálják elcsitítani, nem tudom miért.

Látom rajtuk is, hogy nem szeretik hallgatni, de mégsem szólnak rá és ezt sem tudom miért.

Mivel nem akarok ilyen zajban élni és ez a tanulásban is zavar pl. verstanulás amiket szóról-szóra kell majd tudni.

Eldöntöttem, hogy közbeavatkozok, és megteszem amit a szülőknek kéne, hogy rászólok a gyerekre. Direkt nem káromkodva, ordítva, csak megkérem, hagyja abba, mert ezt nagyon rossz hallgatni mindenkinek.

Erre a szüleim rámmordultak, hogy én hogy merek rászólni a gyerekre, és hogy igazából én csinálom a balhét itthon, holott nem is nagyon vagyok itthon a suli miatt, a téli szünetben is ez az első nap, hogy itthon vagyok, mamámnál voltam. Felküldtek a szobámba, gondolkozzak el, mit tettem és ha megbántam, kérjek bocsánatot. Elgondolkoztam. Hányan tettek és harcoltak a békéért? Hány pacifista ember volt?

- Ghandi - és kért bocsánatot? Nem hiszem



Kérdésem: Miért olyan nagy baj, ha kiállok a béke mellett itthon?



2014. dec. 22. 09:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Köztem és az öcsém között is hasonló korkülönbség van, én vagyok most 20, ő 10. Nálunk viszont mindig az volt a szabály, hogy a kicsi hallgasson rám is, mi így lettünk nevelve. Neki is voltak hangoskodó korszakai, de azok szüleinket is zavarták, és általában nem én voltam, akinél először elszakadt a cérna. Másrészt egy nagyon kedves barátoméknál a nagyobb egy betűt nem szólhat az öccséhez nevelési célzattal, mert hogy nem az ő gyereke, ne nevelje. A kisebb tojik a nagyobb fejére, rettenetesen el tud szállni, ugyanazokat a "tinihibákat" követi el, mint a nagyobb, ő meg ne tud mit kezdeni vele - szívesen elmagyarázná, hogy ezeknek mi lesz a vége, a már az öccse szól rá, hogy ne nevelj, nem vagy az apám.



Nem ismerem a szüleid, de úgy látom, ők inkább a második kategóriába tartoznak. Lehet, ők azt látják, hogy rászóltál az öcsédre, nem azt, hogy égre csönd lenne, ha hagynák.

2014. dec. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kedves 1. válaszoló!


Eddig nem tudtam, hogy ilyen ,,kategóriák" vannak, de most, hogy mondod, ez így van. Bár nálunk nem lett megmondva kerek-perec, hogy márpedig te nem szólhatsz rá, de sokszor ezt tapasztalom kisebb dolgokban is. Öcsém meg mosolyogva rátojik a fejemre..

2014. dec. 22. 10:07
 3/5 anonim ***** válasza:
32%

Gondolom mert a szüleid régóta ismernek, tudják milyen a stílusod. És amikor rászóltál, valószínűleg úgy látták, hogy valami dühkitörésed van. Ha valaki kistestvére több mint 2 évvel fiatalabb akkor, tudjon már parancsolni neki a szülő beleszólása nélkül is.


17 évesen, hogy zavarhatnak el gondolkodni a szobádba? Valószínűleg ezért nem fogad szót a testvéred, mert látja, hogy neked nincs otthon semmi tekintélyed.

2014. dec. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én nem kérnék bocsánatot. Sőt. Neveljék meg a gyereküket és akkor nem szólok rá. Amit most megengednek azt fogja csinálni később is. Ha nem tanulja meg a határokat akkor később is szarni fog a fejükre (már elnézést a kifejezésért, de nagyon árnyalja a helyzetet).
2014. dec. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én veled értek egyet, mondom ezt felnőtt nőként, szülőként, anyaként. Valakinek nevelnie is kell, ha már a szüleid tojnak szegény gyerek fejére. Arról nem beszélve, hogy a figyelemfelkeltés miatt üvölt szerencsétlen, nem azért, mert ez a hobbija. Kérdezte már meg tőle valaki hogy érzi magát, mit szeretne, szoktak vele kettesben időt tölteni a szüleid, amikor csak és kizárólag rá figyelnek? (Tehát nem közös tv nézés, vagy autóban utazásra gondolok.) Vond le a következtetéseket, hogy milyen is egy szülő, miket várnál el tőle, ezzel az ítéletalkotással alakítod azt, hogy majd a jövőben te magad milyen édesapa leszel. És szerintem ne kérj bocsánatot. Nem tettél semmi helytelent. Akkor is rászólhatsz, ha nekik nem tetszik. Az öcséd, a kettőtök kapcsolatába nekik nincs beleszólásuk.
2014. dec. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!