Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Megéri iskolát váltani úgy,...

Megéri iskolát váltani úgy, hogy tizedikes vagyok?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem érzem jól magam az osztályban/iskolában. Én vagyok a szürke egér, akit senki nem vesz észre. Van egy-két jó barátnőm, akikkel elvagyok, de ha ők nincsenek velem, elveszek és teljesen egyedül vagyok. Eddig nem vettem észre, de most rájöttem, hogy tisztára stresszben vagyok az iskola miatt, izzad a kezem, gyomoridegem van és szúr a mellkasom. Többször gondolkodtam már azon, hogy elmegyek, de mindig visszatart valami. Nem akarok gondot okozni ezzel a szüleimmel, ráadásul már tizedikes vagyok, nem tudom, hogy a maradék két/két és fél évre beilleszkednék e egy új osztályba. Szerintetek mit tegyek? 16/L
2015. jan. 5. 16:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy gyerekkori barátom is akkor váltott, mikor 11-be ment. Nem bánta meg, jó döntés volt, neki a szakmával volt probléma, a másik jó döntés lett.

Párom unokaöccse ugyanabban a suliban maradt, csak másik szakra ment át, igaz ezzel a döntésével plusz 2 évet rá kell húzzon, de itt jobban érzi magát.

2015. jan. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Szerintem jobban jársz ha át mész másik iskolába ha ennyire rosszul érzed magad!!! Nehéz lesz az elején a beilleszkedes de veszíteni nem fogsz semmit maximum nem fogod ennyire rosszul érezni magadat! !!

Próbáld meg még két év! !

Én sem szeretem a sulimat!!

Hova jársz? ?

2015. jan. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Szerintem ha rosszul érzed magad, megéri váltani. A húgom is szorongott az előző iskolája miatt, még gyógyszert is kellett szednie. Ezért annak ellenére, hogy sokan nem tartották jó ötletnek, iskolát váltott. És most nagyon jól érzi magát, állítólag nagyon jó az iskola és az osztályközösség. Szóval szerintem próbáld meg, mert nem éri meg, hogy még évekig stresszelj, egy jó osztályban valószínűleg megoldódna a problémád. :)
2015. jan. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%
Azért lehet rossz oldala is, az én osztálytársam átment, és rá kb. 3 nappal jött volna már vissza. Örülj szerintem annak is, hogy van 1-2 jó barátnőd, akárhány sulit válthatsz, sosem lesz mindenki a barátod. Minden osztályban vannak bunkók, egymás háta mögött kibeszélők, tiniribik. Hozzászoktat az élethez ez is, hogy hogyan kell ezeket a problémás embereket kezelni, és hogyan kell elviselni a hülyeségüket, még ha alig érintkezel is velük.
2015. jan. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
őszintén szólva nálunk is van ilyen az osztályban, 10.esek vagyunk. Az elején én is így éreztem magam beletelt jó pár hónapba fél évbe mire megtaláltam a társaságomat. Légy nyitott mindenkire, ha bárki szimpatikus beszélgess vele, ő is örülni fog. Ha pedig komolyan gondolod fél évkor válthatsz, de nehéz lesz, abban biztos lehetsz.
2015. jan. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Meg. Én sulit váltottam és ray gyerek lettem sok haverral. Azóta is örülök, hogy fel mertem hozni ezt az ötletet egy hétfő délután. Nem beszélek mindenkivel, de nincs olyan, hogy csendben várom, hogy visszajöjjenek barátaim.
2015. jan. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!