Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti nem utáljátok amikor meg...

Ti nem utáljátok amikor meg akarják mondani, hogy nézzetek ki?

Figyelt kérdés
Mert én igen pár lány barátnőm ezt csinálja. "Szerintem ne így hord a hajad legyen tépett, mert így olyan leszel mint egy spániel. szerintem gyúrjál karra,hízzál hasra szerintem hordj alapozót és fesd a szemed (ez a szolid smink kategória). Ne járj ilyen slamposan. (nem mondanám, hogy slaposan járok csak abba ami tetszik és jól érzem magam benne és stílusban is passzol meg szerintem jól áll és az én vagyok. Szóval nem azt veszem figyelembe na most mi tetszene a fiúknak.) Meg "tudpm, hogy neked fontos a kényelem de azért néha..." Ja meg nem kéne ilyen melltartót hordani, mert ha divatosabb polókat hordanál mondjuk pántosat akkor ez nem jó alá. Az utolsót csak azért mondták, mert megkérdeztem akkor min javítsak még? De van olyan, hogy nem is kérem ki senki véleményét csak random eszükbe jut. és amikor szólok, hogy, de nekem ez így jó meg én nem akarok akkor jön a paráádézás, hogy felkaptam a vizet amiért tanácsot adtak. Nem csak szerintem mindenkinek meg van a stílusa és abban jár amiben jól érzi magát hiába állna valami neki jobban én azt mondom, hogy ne, mert akkor már nem lesz önmaga. Én pl elég sz@rul érzem magam abba a melltartóba, mert kiidegel ezek a puspos drotos iték ezek a kapcsosak lehet valaki ezt szereti én nem mindíg kikapcsolódik kényelmetlen nem érzem benne magam jól stb.DE lehet, hogy ez azén hülye felfogásom és mindenki úgy gondolja, hogy igazuk van, hogy szóltak. De ha nem kérdeztem és tudom, hogy az a haj nem lenne kényelmes mert eleve zavarna és csak mindig a fülem mögé tenném... na mind egy nekik nem lehet semmit elmagyarázni, mert ők jobban tudják mikor én pont, hogy ismerem hajam és volt már hasonló fizurám szóval tudom, hogy utáltam és nem is állt jól. de szerintük//te az illene az arcformámhoz. Nem csak van egy véleményem erről az egész dologról egy elvem és nem fogok magamon változtatni az ő kedvükért. Ha nem kérem minek kezdenek el ilyenekről beszélni??? "hát csak mondták mért reagálok így" (közben nem is voltam ideges csak, hogy reagáljon az ember ha kérés nélkül ellátnak jó tanácsokkal fúúú... :DD 17/l csak kíváncsi vagyok ki mennyire fogadja meg mások tanácsát és kinek adna igazat. Szóval kb mindegyiket meg tudom magyarázni, miért nem teszem.
2015. jan. 12. 15:16
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
Én megköszönöm ha más tanácsot ad, nem akadok ki mint valami idegbeteg. Hidd el nem cseszegetésből mondják, valószínűleg jót akarnak, próbálnak segíteni.
2015. jan. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Első, ezek a """""barátnők""""" (szándékosan van hatmillió idézőjelben, mert ezek nem barátnők) inkább rombolni akarják a magadról alkotott képedet, mintsem segíteni rajtad. Ez nem feltétlenül jó neked.

A helyedben otthagynám őket a fenébe, és keresnék olyanokat, akik tőlük nagyon különböznek.

(Ui.: Nálunk is vannak ilyenek, egy ideig velem is csinálták, de a sarkamra álltam.)

14/L

2015. jan. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Szerintem van különbség aközött, hogy valaki tanácsot ad vagy meg akar változtatni.
2015. jan. 12. 17:39
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha te kered ki a velemenyet, akkor megertem, de nekem senki se szoljon bele...
2015. jan. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A szüleim(és a rosszindulatú keresztanyám) sokáig megakarták határozni,hogy én miket hordjak,mit csináljak,hova menjek,hogyan éljek,mit gondoljak.Az utóbbival sikertelenül jártak,de sokáig rám erőltették azt,amiket ők jónak találtak.Generációs szakadék van,mert ők idősebbek(örökbefogadtak engem,és így jön a nagy korkülönbség).Az ember kiskorában sokáig kénytelen elfogadni a szülei,a barátai,a rokonai,az ismerősei verzióit,akik biztos,hogy elfojtják a gyerek valódi személyiségét(legalábbis a legtöbb ismerős ezt csinálja).Valaki öntudatlanul,valaki tudatosan.Az ilyen személyek hiába néznek ki jól,hiába "tökéletes" mindenük,belül egyetlen dolog akad meg náluk:kivetítenek,azaz projektálnak.A saját elégedetlenkedésüket akarják kivetíteni rád,hogy te is legyél elégedetlen magaddal.Vannak tanácsok,amiket jobb,ha megfogadsz,és vannak,amik csak az önbizalmad csökkentésére szolgálnak,ezekre ne figyelj!A kettő között úgy tehetsz különbséget,ha azt látod,hogy őszinte köztetek a barátság,vagy egyéb kapcsolat.Ha ez nem őszinte,és a viselkedéséből leszűröd,hogy valójában nem elégedett magával,akkor nem nálad van a gáz,és engedd el nyugodtan a füled mellett a tanácsát!


Ajánlok valamit:Miután valami rosszul esett(mert ez tagadhatatlan,hogy rosszul esik egy érző embernek,ha erősen kritizálják),azután gondolkozz rajta tovább!Nézz a tükörbe,hogy vajon igaz lehet-e,amit a másik ember hibaként felhozott.Amikor pedig a belsődet kritizálja valaki,a tulajdonságaidra mászik rá,akkor is gondold át,hogy veled van-e a hiba,vagy az adott ember akarja a te önbizalmadat is lerombolni,hogy azon a szinten legyél,mint ő.


Sok szerencsét,erősítsd a személyiséged,legyél öntudatos,céltudatos,élj úgy,ahogy te szeretnél,érezd jól magad!Amikor nem érzed jól magad,akkor próbálj arra gondolni,hogy minden rossz előbb,utóbb elmúlik,legyen ez egy konfliktus,legyen ez egy rossz érzés,legyen ez egy esemény.


19/L

2015. jan. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen válaszokat mindenkinek, főleg az utolsónak be fogom tartani és amúgy ezzel, hogy ezt leírtad tényleg sokat segítettél köszi még egyszer :D
2015. jan. 12. 22:12
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha te kéred ki a véleményüket, akkor oké, hogy megmondják, de ha csak úgy kiritizálnak folyamatosan az már nem jó szándékú tanács. Vagy csak nem veszik észre, hogy neked ez nem feltétlenül jó.

Sokakat zavar ha valaki kicsit is "kilóg a sorból" és megpróbálják visszaterelni a többi birka közé. Ne hallgass rájuk, legyen egyéniséged, saját stílusod!

Én is sokat kaptam már a fejemre, mert magas szárú tornacipőben járok és nem magas sarkú cipőben, egyszerű szabású pólóban és kapucnis pulcsiban vagy kockás ingben, nem olyan megmagyarázhatatlan ruhakölteményekben mint a többiek. Megmondtam nekik hogy nekem ez a stílusom, nem érdekel mit problémáznak, és egy idő után egyszerűen abbahagyták a kritizálást.

2015. jan. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen, de amúgy nem csak velem vannak elfoglalva. Hanem csomószor van, hogy ott ülök melletük és kb mindenkire van valami megjegyzés mindegy, hogy ismerik-e vagy nem. Tenni is akarok majd ki ehhez kapcsolódva egy kérdést. Szóval megjegyzéseket tesznek másokra és röhögnek.
2015. jan. 16. 15:19
 9/10 A kérdező kommentje:
*kapcsolódóan
2015. jan. 16. 15:19
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Na ezen én is kiakadok! Olyanokat mondtak, hogy ők a nagymamájukhoz járnak ilyen szerelésben, meg hogy a ruháim inkább otthonra valók, iskolába szexisen, nőcisen kell öltözni. Normális melltartót hordok, farmer, egyszínű/mintás póló, egyszerű pulcsi, cipzáros vagy kapucnis, de van egy világos zöld kötött is, szeretem, mert jó meleg és a suliban meg hideg van. A cipőim is egyszerűek, sportcipő, bokacsizma most csizma. Elég rosszul esett, hogy nem tudnak így elfogadni. Egyszer elmentünk vásárolni és rámerőltettek pár ruhát, meg egy egész szettet raktak rám össze. Ez már sok volt, nem kértem, nem is vagyok gazdag.
2015. jan. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!